Warszawa

Spotkaj się z Rusinkiem na Kawie z Gwiazdą!

Spotkaj się z Rusinkiem na Kawie z Gwiazdą!

Chodzi Ci po głowie wymiana doświadczeń ze wszechstronnym pisarzem? Wylicytuj indywidualne spotkanie online z Michałem Rusinkiem i umów się na Kawę z Gwiazdą w szczytnym celu!

 

To już czwarta w tym roku edycja licytacji spotkań z Gwiazdami na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Do tej pory fani mogli spotkać się m.in. z Katarzyną Bosacką, Maciejem Dowborem, Arturem Andrusem, Beatą Tadlą i Barbarą Kurdej-Szatan. Celem akcji jest zebranie środków na działania KOPD w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec dzieci oraz pomocy rodzinom objętym kryzysem.

 

Utrata pracy i idące za tym problemy finansowe to trudności, z jakimi musi zmierzyć się obecnie wiele rodzin. Sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła wielu dzieciom wyjazd na kolonie. Rodzice zmagają się z wieloma zmartwieniami i czeka na nich wiele nowych wyzwań, jednak dzieci również doświadczyły wielu stresujących zdarzeń. Zdalne nauczanie, przesunięcie terminów egzaminów, a wreszcie niepewność, co do nadchodzącego od września nowego roku szkolnego sprawiają, że nie są to wymarzone wakacje dla najmłodszych. Dlatego Komitet Ochrony Praw Dziecka ponownie przychodzi z pomocą w postaci akcji „Kawa z Gwiazdą”.

 

– Poprzednie edycje tej akcji spotkały się z wielką aprobatą odbiorców, dlatego decydujemy się na kontynuowanie tego projektu. Tak jak poprzednio, proponujemy spotkanie z fascynującymi osobistościami, które może okazać się niezapomnianym doświadczeniem.  zachęca Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z KOPD.

 

„Kawa z Gwiazdą” umożliwia fanom odbycie indywidualnej rozmowy, podczas której mogą oni bliżej poznać swojego idola. Tym razem oferujemy możliwość spotkania z Michałem Rusinkiem - pisarzem, literaturoznawcą, autorem książek dla dzieci i dorosłych oraz byłym sekretarzem laureatki Nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej. Rozmowa z Michałem Rusinkiem to doskonała okazja, by zapytać artystę o jego inspiracje i motywacje, a także cele zawodowe i marzenia.

 

Spotkanie z Gwiazdą można licytować od 29 lipca na platformie Allegro Charytatywnie. Środki zebrane podczas licytacji zostaną w całości przekazane na działania statutowe Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

Link do licytacji:

https://charytatywni.allegro.pl/kawa-z-gwiazda-michalem-rusinkiem-i12558424

 

O Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

 

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku. Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania – od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku.

 

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć