Warszawa

Wyprawka dla przedszkolaka

Wyprawka dla przedszkolaka

Dziecko zaczyna nowy rozdział i chcesz mu ułatwić wejście w niego? Skompletowane wyprawki przedszkolnej dla swojej pociechy może być wyzwaniem dla każdego rodzica. Opowiadamy, co powinna zawierać. Wśród tych rzeczy znajdują się miedzy innymi pościel dziecięcą i ręczniki do przedszkola.

 

Ubrania i artykuły higieniczne

 

Artykuły papiernicze

Nie traktujmy przedszkola, jak zła koniecznego, do którego z taką trudnością zapisywaliśmy swoją pociechę – mamy tu na myśli znalezienie się jej na liście przyjętych do przedszkola. Ma ono wiele zalet. Nie tylko stanowi formę spędzania czasu dziecka, gdy rodzice są w pracy. Jedną z niech jest rozwój społeczny. Maluch uczy się dzielić z innymi, czekać na swoją kolej, współpracować, a nawet walczyć o swoje. Poprzez zabawę rozwija swoją wyobraźnię, ale nie tylko. Również poszerza horyzonty, sprawiając, że uczy się myślenia, zdobywa wiedzę, dowiaduje się, czym są marzenia, poznaje nowych ludzi i nabywa doświadczeń. To pozostawia mu niezapomniane wspomnienia, ucząc także samodzielności. Jednak wymaga to od rodzica przygotowania. Wyprawka do przedszkola odgrywa bardzo ważną rolę. Co powinno się w niej znaleźć? Między innymi ubrania, artykuły higieniczne i papiernicze. Jakie? Do tego zaraz przejdziemy.

 

Ubrania i artykuły higieniczne

W wyprawce przedszkolnej powinien znaleźć się odpowiedni strój, a wśród nich są buty na zmianę, które dziecko ubierze od razu po przyjścia do placówki. Koniecznie musza być na rzepy lub zatrzaski, ponieważ często dzieci w wieku przedszkolnym nie potrafią jeszcze wiązać sznurowadeł. Co dalej? Przyda się tez dodatkowy zestaw ubrań, a także strój do zajęć sportowych, worek na ubiór. W przypadku, kiedy pociech ma w trakcie pobytu w placówce leżakować, należy zakupić pościel dziecięcą i piżamę. Przejdźmy teraz do artykułów higienicznych. Nie zapomnijmy o zestawie, który pozwoli zadbać maluchowi o higienę jamy ustnej, czyli szczoteczce do zębów, paście i kubeczku. Ponadto przydatny będzie również ręczniki do przedszkola, własne mydło, szczotka lub grzebień, papier toaletowy i chusteczki higieniczne. Tym dzieciom, które nie korzystają jeszcze z toalety z pewność potrzebne będą pieluszki jednorazowe.

 

Artykuły papiernicze

W przedszkolu dziecko bawi się nie tylko zabawkami. Zajęcia plastyczno-techniczne mają bardzo dobry wpływ nie tylko na wyobraźnię dziecka, ale również zdolności manualne. Dlatego warto tez zadbać o to, by miało wszystko, co do tego potrzebne. Dobry pomysł stanowi również zabranie dziecka na takie zakupy, ponieważ dobrze wie, co lubi. Ponadto po takiej wyprawie z większym entuzjazmem podejdą do zmiany w swoim życiu, jaką będzie codzienna wizyta w przedszkolu. Co trzeba kupić? Kredki tradycyjne i świecowe, a także pisaki, farbki, pędzelki, łówki, gumki, blok rysunkowy oraz techniczny, zeszyty, plastelinę, brystol, kolorową bibułę, klej i oczywiście nożyczki. Można dobrać również coś, z czego dziecko bardzo lubi korzystać. To może być spory wydatek, jednak uśmiech na twarzy dziecka jest bezcenny.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć