Warszawa

 Gdzie kupić zabawki dla dzieci?

Gdzie kupić zabawki dla dzieci?

Na rynku znajdziemy ogromny wybór zabawek dla dzieci. Często nie wiemy, czy dana jest odpowiednia do jego wieku lub, czy wspomaga jego rozwój. Co wziąć pod uwagę przy zakupie, dowiesz się poniżej.

 

1.      Jakie zabawki warto kupić dla dzieci?
2.      Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

 

Jakie zabawki warto kupić dla dzieci?

 

Najlepsze zabawki, to te najprostsze, które znamy z dzieciństwa. Pierwszy wybór to klocki, które nadają się zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Wspomagają wyobraźnię, pozwalają na projektowanie i planowanie, co rozwija zmysł przestrzenny i zdolności psychoruchowe. Są odpowiednie dla każdego wieku oraz występują w różnych rozmiarach i wzorach. Innym dobrym wyborem są puzzle, zwłaszcza dla trochę starszych dzieci, ale można także znaleźć na rynku puzzle dla trzylatków. Występują z ulubioną kreskówką, pejzażami czy zdjęciami zwierząt. Taka zabawka uczy cierpliwości, jednak wadą są łatwo gubiące się elementy. Kolejnym dobrym wyborem są gry planszowe, takie jak chińczyk, Monopoly czy Scrabble. Mają duży walor edukacyjny i pomagają podejmować decyzje, a także integrują rodzinę i znajomych. Istnieją także gry jak Twister czy bierki, które sprawiają dużo radości. Dla starszych dzieci sprawdzą się karty, warcaby czy szachy. Jeśli wolimy coś na świeżym powietrzu, warto zainwestować w piłkę lub wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy, jak hula hop, guma do skakania czy paletki do ping-ponga. Dla maluchów, które nie chodzą, warto kupić misia pluszowego. Ma wartości terapeutyczne i często staje się przyjacielem dziecka. Można go wykorzystać do różnych form teatrzyków. Pomysłów jest niezliczenie wiele i wartym polecenia miejscem, który oferuje zabawki w dobrej cenie jest: https://www.landtoys.pl/.

 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

 

Zabawka powinna być przemyślana i warto wziąć kilka aspektów pod uwagę. Najpierw wiek dziecka. To od niego zależą potrzeby malucha. Zbyt skomplikowany prezent zniechęci dziecko, a zbyt prosty znudzi. Zainteresowanie i talenty malucha pomogą przy wyborze zabawki. Dzięki temu można rozwinąć jego zdolności. Także temperament gra tutaj istotną rolę. Żywiołowe dziecko ucieszy się z zabawek sportowych, bardziej spokojne z gier czy klocków. I najważniejsze, to aby zabawka była bezpieczna. Nie może zawierać szkodliwych substancji ani składać się z niebezpiecznych elementów. Niektóre z nich posiadają oznaczenia CE, które są gwarancją bezpieczeństwa. Inną cechą jest solidność. Zabawka powinna być wytrzymała i odporna na zniszczenia. Warto nie kierować się modą, tylko potrzebami dziecka i jego rozwojem.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć