Warszawa

3 zalety pieluch ekologicznych, o których często się nie mówi!

3 zalety pieluch ekologicznych, o których często się nie mówi!

Wydawać by się mogło, że wybór pieluszek dla dziecka to żaden problem. Na rynku bowiem jest bardzo dużo dostępnych marek, rodzajów i rozmiarów pieluch, więc wystarczy wybrać te, które są dopasowane do potrzeb Twojego malucha. Tymczasem, świadomy rodzic, to nie tylko taki, który troskliwie dba o swoją pociechę, ale także troszczy się o środowisko i planetę, która jest jego drugim domem. Dlatego wybierając pieluszki, chętnie sięga po pieluszki ekologiczne. Jakie są ich najważniejsze cechy?

 

Pieluszki ekologiczne nie powodują podrażnień

 

Pieluszki ekologiczne, które wykonane są z naturalnych, miękkich i przewiewnych materiałów (np. z włókna bambusowego), diametralnie zmniejszają ryzyko powstawania bolesnych podrażnień i odparzeń na delikatnej skórze dziecka. Najlepsze marki, takie, jak np. Bambiboo (https://bambiboo.eu/9-pieluszki), posiadają w swoim asortymencie również pieluchy bambusowe, których warstwa bezpośrednio dotykająca skóry malucha zawiera ekstrakt z aloesu.

 

Czy wiesz, że…

wyciąg z aloesu działa przeciwzapalnie, regeneruje skórę i przywraca jej prawidłowe pH, a do tego przyspiesza gojenie się ran?

 

Pieluszki ekologiczne z bambusem pozwalają skórze oddychać

 

Kolejną, bardzo istotną zaletą pieluszek ekologicznych jest to, że zazwyczaj są bardzo chłonne i przewiewne. Szczególnie te wytworzone z włókna bambusowego. Wspomniane włókno z bambusa jest nie tylko przyjemnie miękkie i biodegradowalne, ale także rewelacyjnie odprowadza wilgoć i zapewnia optymalną cyrkulację powietrza wtedy, kiedy dziecko potrzebuje tego najbardziej. Używając pieluszek bambusowych, można więc zapomnieć o problemie powstawania bolesnych odparzeń na skórze bobasa.

 

Pieluszki ekologiczne – przyjazne dla środowiska

 

Zgodnie z nazwą, pieluszki ekologiczne są tworzone z myślą o dzieciach, ale jednocześnie z troską i dbałością o środowisko naturalne. Warto wybrać te, który zostały wytworzone z użyciem włókna bambusowego, bardzo delikatnego dla skóry. Wybór takiego włókna nie jest przypadkowy – bambus rośnie bardzo szybko (można to zaobserwować nawet gołym okiem) i jego wzrostu nie trzeba wspomagać sztucznymi nawozami czy szkodliwymi pestycydami. Warto pamiętać również o tym, że większość pieluszek ekologicznych nie jest perfumowana.

 

Aby mieć pewność, że pieluszki nie tylko chronią pupę naszego niemowlęcia, ale również naszą planetę, warto przyjrzeć się każdej marce trochę bliżej. Sprawdzić, czy oprócz przyjaznego składu surowcowego mają także odpowiednie ekologiczne certyfikaty, czy posiadają wysoki stopień biodegradacji. Na przykład Bambiboo do wytworzenia pieluszek bambusowych wykorzystują – oprócz wspomnianego już włókna z bambusa – pulpę drzewną pochodzącą z certyfikowanych źródeł. W praktyce, ich pieluchy mają wysoki stopień biodegradacji, ponieważ w ponad 60% są zrobione z surowców naturalnych. Wszystko to natomiast poparte jest przyznawanymi certyfikatami takimi, jak np. OK Biobased (oficjalne potwierdzenie biopochodności).

 

Przytoczone powyżej fakty stanowią najlepszy dowód, że pieluszki ekologiczne (zwane również pieluchami biodegradowalnymi), powstały z potrzeby serca i wysokiej świadomości ekologicznej, znakomicie łącząc w sobie dbałość o delikatną skórę dziecka oraz dobro naszej planety.

Materiał promocyjny

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć