Warszawa

Gra miejska po Warszawie - czyli kreatywne zwiedzanie z Tup Tup po Warszawie

Gra miejska po Warszawie - czyli kreatywne zwiedzanie z Tup Tup po Warszawie

Wszyscy fani różnego rodzaju wycieczek i podróży kochają zwiedzanie i poznawanie tajemnic danego miejsca. Jedni z nas wolą muzea, niektórzy zabytki architektury, a jeszcze inni pomniki i kościoły. Z pewnością wiele fanów podróży kocha także różnego rodzaju opowieści związane z historią i poznawanie wszelkich ciekawostek o odwiedzanym miejscu. Brzmi jak przyjemny, aktywny urlop? 
Niestety często tylko dla rodziców. Nasze pociechy zwykle aktywny wypoczynek widzą w nieco inny sposób. Wolałyby gry i różnego rodzaju zabawy.

 
Czy świetnym rozwiązaniem w takim wypadku nie byłaby gra miejska, która świetnie zaangażowałaby nasze dziecko w zwiedzanie? Prawdopodobnie tak, ale w takim przypadku konieczne jest czatowanie na taką rozgrywkę i całkowite trzymanie się jej zasad – raczej rzedko planujemy urlop w ten sposób. 


Co jednak, gdybyśmy Wam powiedzieli, że istnieje rozwiązanie wszystkich powyższych dylematów. Jest bowiem aplikacja, która gwarantuje uruchomienie gry miejskiej w każdym momencie i zachęca małych podróżników do poznawania ciekawostek o zwiedzanych miejscach!


Już pędzimy z wyjaśnieniem jak to wszystko działa:

 

Aplikacja Tup Tup po Warszawie


Zaintrygowani? Bardzo słusznie!


Co należy zrobić aby zapewnić ogrom emocji, zabawy i wiedzy dziecku zwiedzającemu Warszawę? 


Ściągnąć aplikacje Tup Tup po Warszawie. Następnie zezwolić jej na dostęp do lokalizacji i korzystać ze wszystkich zalet gry. Naszym przewodnikiem będzie sowa Pola, z którą poznamy zabytki i legendy Warszawy. 

 


Jak grać? 


Sposoby są dwa:

 

  • Możemy udać się w trasę według własnego uznania. Informacje i inne aktywności odnośnie zabytku aktywują się gdy będziemy w pobliżu jednego z nich;

 

  • Jeżeli znamy Warszawę trochę mniej możemy spróbować poznawać ją wybierając konkretną trasę tematyczną – jest ich aż 16

 

 

Wybierając konkretną trasę, naszym oczom ukazuje się mapka, a na niej zaznaczone w tym obszarze i tematyce najważniejsze zabytki. Po kliknięciu przycisku „start gry” możemy ruszać. Za każdym razem gdy zbliżymy się do zabytku na 20-50m aktywny stanie się quiz na jego temat. 

 


Dodatkowo przez cały czas dostępne są informacje dotyczące konkretnego obiektu, dzieki którym łatwiej naszym dzieciom będzie odpowiadać na zadawane pytania. Każda poprawna odpowiedź to jeden punkt! Gdy tylko quiz będzie dostępny znacznik danego miejsca zmieni kolor z żółtego na czerwony, a po odpowiedzi na pytania jego kolor zmieni się na zielony – wiadomo wtedy od razu, że w danym miejscu już byliśmy. Tak więc możemy zwiedzać stolicę, zbierać punkty i zdobywając odznaki!

 


Aplikacja to świetne rozwiązanie aby zachęcić dziecko do poznawania ciekawostek, historii i legend Warszawy! W dodaku możecie spędzić wspaniały czas całą rodziną. Z pewnością znajdzie się także coś czego sami nie widzieliśmy i wiedzieliśmy wcześniej! 
Z tą aplikacją Wasze dzieci  nie będą się nudzić poznając historię róznych miejsc. Zwykłe zwiedzanie zamieni się w poznawanie tajemnic miasta! Sprawdzcie jaką odznakę uda się im odkryć i bawcie się dobrze poznając na nowo Warszawę!


My nie możemy się doczekać aż przyjdzie nam zwiedzać w podobny sposób Kraków i inne polskie miasta. 

 

CultureLab proponuje wiele możliwości aby zapoznać się z szeroko pojetą kulturą Warszawy. Na ich stronie internetowej znajdziecie także pomysły na gry i zabawy o tematyce: "Warszawa Wielokulturowa". Można między innymi zapoznac się z ciekawostkami dotyczącymi kultury żydowskiej, w zagadkach i grach "Warszawa Lewiego i Dalii".

 


 

O aplikacji i jej twórcach


Tup Tup po Warszawie to aplikacja zachęcająca dzieci do poznania dziedzictwa kulturowego Warszawy i aktywnego spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie. Odnajdując zabytki Warszawy, dzieci poznają historię i ciekawostki stolicy, a także odkrywają jej tajemnicę. 


Wydawcą aplikacji jest Fundacja CultureLab, właściciel portalu edukacyjnego tuptuptup.org

 

Aplikacja Tup Tup po Warszawie została sfinansowana przez Biuro m.st. Warszawy.

 

[źródło: aplikacja Tup tup po Warszawie]
 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć