Warszawa

5 nietypowych zastosowań dla bluzy

5 nietypowych zastosowań dla bluzy

Wzorzyste, z nadrukiem, gładkie, rozpinane, z kapturem lub bez – każdy rodzic wie, że bluza dla dziecka, niezależnie od wzoru, kroju czy modelu, to must-have codziennego stroju. Bluzy dla dziecka są jednak nie tylko ubraniem, ale także wspaniałą inspiracją do kreatywnych zabaw. Poznaj 5 nietypowych zastosowań dla bluzy, wprost ze świata maluchów!

 

Flaga dziecięcego świata

 

Jak dać znać, że pokój zmienił się w tajną bazę dzieciaków, do której wstęp wzbroniono dorosłym, albo przywołać statek, gdy trwa zabawa w rozbitków na bezludnej wyspie? Oczywiście zmieniając bluzę dziecięcą w flagę zawieszoną na przyniesionym ze spaceru patyku lub znalezionym w domu mopie!

 

Ściana, dach, drzwi

 

Bluzy dla dzieci mogą stanowić nie tylko część garderoby, ale i – a może przede wszystkim w tej sytuacji – element zastępujący ścianę, dach lub drzwi. Dzieje się tak oczywiście podczas znanej zabawy w budowanie tajnej kryjówki, bazy lub fortu.

 

Zabawa w szpital

 

Bluzy dziecięce podczas zabawy w szpital szybko zmieniają funkcję i służą za temblaki, opatrunki a nawet nosze. Można nimi obwiązywać rodzeństwo odgrywające rolę chorego lub w zabawie ratować zdrowie pluszaków – możliwości jest wiele, a w każdej z tych ról bluzy dla dziecka zmieniają się w specjalistyczny sprzęt medyczny.

 

Środek transportu drobiazgów

 

W wielu zabawach okazuje się, że bluzy dla dzieci z powodzeniem mogą służyć także za worek czy torbę – można związać ich rękawy, by transportować w nich klocki, autka czy lalki. To także świetny dziecięcy patent na przyspieszenie sprzątania. W tak związanej bluzie zmieści się znacznie więcej zabawek niż w dłoniach.

 

Warsztaty kreatywne

 

Od najmłodszych lat warto pokazywać dzieciom ilustracje zaprojektowane przez artystów, na przykład takie, które zdobią dostępne w ofercie marki Endo bluzy dziecięce. Ubrania ozdobione zabawnymi rysunkami mogą być świetną inspiracją dla małych artystów. Można odwzorowywać nadruk lub projektować go na nowo (na kartce oczywiście!).

 

Przedstawione w tekście nietypowe zastosowania dla bluzy dla dzieci to oczywiście nie wszystkie możliwości. Dziecięca kreatywność nie ma granic – nie blokuj jej, a poznasz jeszcze wiele zaskakujących pomysłów swojej pociechy, dzięki którym na bluzy dziecięce nie spojrzysz już nigdy jak na zwykłe ubranie!

 

Artykuł sponsorowany

1/2
1/2
2/2
2/2
Materiał promocyjny

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć