Warszawa

Wszystkie odcinki kultowego serialu dla dzieci "BASIA" od 30 kwietnia na VOD!

Wszystkie odcinki kultowego serialu dla dzieci "BASIA" od 30 kwietnia na VOD!

 

 

Basia – bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak od czwartku do zobaczenia online! Wszystkie trzy części pełnych humoru przygód rezolutnej pięciolatki to propozycja dystrybutora animacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty na rodzinną majówkę w domu! BASIĘ widzowie zobaczą w ramach cyklu Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline, czyli selekcji bezpiecznych, wartościowych filmów dla dzieci dostępnych online. 

 

Image

 

 

 

 

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. „Basia” to adaptacja książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. 


Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody pięcioletniej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują świat bliski każdej rodzinie. Basię kochają i od lat śledzą jej przygody, zarówno dzieci jak i dorośli. Aktorka Maria Seweryn, której głos znają dzieci słuchający audiobooków z Basią, przyznaje, że: Basia to wspaniała postać, która towarzyszy mnie i moim dzieciom od lat!


Wszystkie odcinki BASI dostępne będą za niewielką opłatą na platformie vod.pl

 

Basię widzowie zobaczą w ramach cyklu Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline, czyli zebranej w jednym miejscu na stronie: www.kinodzieci.pl/filmy-kino-dzieci-on-line selekcji ponad 20 tytułów dla młodych widzów dopasowanych do wieku odbiorców oraz specjalnie przygotowanych wideo tutoriali z zabawami plastycznymi oraz materiałami do rozmowy z dziećmi na temat zagadnień poruszanych w animacji. Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline to bezpieczne kino, gwarantujące dobrą zabawę i inspirujące do rozmowy, filmy dostępne w cyklu idealnie nadają się nie tylko do wspólnego oglądania z dziećmi w domu, ale i do wspólnej zabawy. 

 

Dorosłym po obejrzeniu BASI polecamy cykl “Okiem psychologa”, czyli opracowane przez psychologów i pedagogów materiały, które wyszczególniają najważniejsze obszary tematyczne filmu i wyszczególniają kwestie, które można rozwinąć w rozmowie po seansie.

 

Wspaniałym urozmaiceniem domowego seansu dla dzieci będą bezpłatne warsztaty plastyczne online przygotowane do wszystkich części BASI przez Michalinę “Miśkę” Drygasiewicz - animatorkę, która na co dzień pracuje z dziećmi w Kinie Nowe Horyzonty oraz w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, 

Image

 

Link do zaproszenia Marii Seweryn: https://youtu.be/qK0ea3KZ0qA

 

 

BASIA serial zestawy:

Na zestaw „BASIA” składają się następujące odcinki: „Basia i upał w zoo”, „Basia i Anielka”, „Basia i nowy braciszek”, „Basia i biwak” oraz „Basia i dziadkowie”.

Na zestaw „BASIA 2” składają się następujące odcinki: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze”, „Basia i gotowanie” oraz „Basia i telewizor”.

Na zestaw „BASIA 3” składają się następujące odcinki: „Basia i bałagan”, „Basia i Titi”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Boże Narodzenie”.


***

Za produkcję serii BASIA odpowiada Grupa Smacznego – jedno z najbardziej aktywnych i innowacyjnych studiów animacji w Polsce. Działa od ponad 12 lat i specjalizuje się w animacji 2D. Partnerem serii jest wydawca książek o przygodach Basi - Wydawnictwo EGMONT.


Więcej na: www.kinodzieci.pl

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć