Warszawa

Chwila orzeźwienia w Twoim ogrodzie - wybieramy basen stelażowy

Chwila orzeźwienia w Twoim ogrodzie - wybieramy basen stelażowy

Wielkimi krokami zbliża się do nas słoneczne i upalne dni. I choć wielu z nas cieszy powrót lata, to gdy tylko temperatury pójdą do góry, szukamy orzeźwienia. Zapewnić je mogą jedynie - zacienione miejsca, zimne napoje i...beztroska kąpiel w basenie ogrodowym. Większość z nas marzy o własnym basenie, jednak podczas zakupu konkretnego modelu pojawiają się różne ograniczenia. Musimy zdecydować o wielu kwestiach, które nie zawsze są jasne na pierwszy rzut oka.

 

Jaki basen wybrać? 

 

Przed zakupem basenu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość ogrodu. Istotne jest zwłaszcza to, czy miejsce, na którym ma stać basen stelażowy, jest odpowiednio przygotowane. Najlepiej, jeśli byłoby to przestronny kawałek ogrodu o równym podłożu. Warto rozważyć także fakt, czy jesteśmy gotowi na to, aby zdewastować pod nim trawę. 

 

Dla małych dzieci najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie niewielki basen, w którym bardzo szybko nagrzewa się woda. Dorośli zaś będą woleli większy model, w którym będą mogli swobodnie popływać. Niezwykle istotną kwestią jest także cena i pojemność - przecież napełnienie dużego basenu kosztuje naprawdę sporo. Na rynku znajdziemy produkty od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości, zrezygnujmy ze sprzętów mało znanych producentów. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na takie marki jak - Intex, Bestway czy Jilong. 

 

Baseny stelażowe - czym się charakteryzują? 

 

Wśród różnych rodzajów basenów ogrodowych, najbardziej wytrzymałe są baseny stelażowe. To modele są wyposażone w specjalny stelaż, który tworzy solidną konstrukcję - opierają się na niej niecka basenu oraz jego ściany. Warto dodać, że baseny stelażowe są zdecydowanie  większe i głębsze niż ich dmuchane i rozporowe odpowiedniki. Taki model należy odpowiednio przytwierdzić do podłoża, dzięki temu nasza atrakcja w ogrodzie będzie bezpieczna. Warto dodać, że te produkty są trwałymi i stabilnymi konstrukcjami, odpornymi na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu zapewniają użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponadto, decydując się na zakup basenu stelażowego, mamy pewność, że posłuży on nam przez co najmniej kilka lub nawet kilkanaście lat. 

Aby postawić tego typu model na swoim podwórku nie trzeba mieć pozwolenia na budowę. Możemy umieścić go w dowolnym miejscu w ogrodzie. Jednak musimy pamiętać o tym, aby wybrać miejsce, które jest odpowiednio zagęszczone np. trawnik. Równie dobrze może być to placyk wyłożony kostką brukową. Montaż basenu stelażowego nie jest trudny, z pewnością poradzi z nim sobie każdy domowy majsterkowicz - wystarczy, że skorzysta z dołączonej do zestawu instrukcji. 

 

Co znajdziemy w zestawie? 

 

Większość basenów stelażowych jest sprzedawanych w zestawach wraz z chemią basenową, pompą, która pozwala utrzymać czystość wody przez długi czas, a także filtrami, zatyczkami i wszelkimi niezbędnymi przewodami. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jakie akcesoria wchodzą w skład konkretnego zestawu i czy za podaną cenę nie dostaniemy wyłącznie niecki ze stelażem. W miarę możliwości należy sprawdzić, z czego został wykonany stelaż basenu - najbardziej wytrzymała będzie metalowa konstrukcja. 

 

Ceny basenów stelażowych 

 

Dla osób, które planują zakup basenu, istotna jest także cena konkretnego produktu. Baseny stelażowe o średnicy ok. 3,5 m i głębokości 0,8 m to wydatek rzędu kilkuset złotych. Oczywiście ceny różnią się w zależności od wielkości poszczególnych modeli. 

 

Letnie upały nie będą nam aż tak dokuczać, gdy na podwórku znajdzie się miejsce na basen. Jeśli dysponujesz działką rekreacyjną lub dużym ogrodem nie zastanawiaj się i zapewnij sobie ochłodę w upalne dni, inwestując w basen stelażowy. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć