Warszawa

Dzień Dziecka w czasie pandemii

Dzień Dziecka w czasie pandemii

Zwykle były wyjazdy, wyjście na lody, do kina, sali zabaw, wyjazd na wycieczkę czy do parku rozrywki. W czasie pandemii większość z tych atrakcji jest niedostępna lub ograniczona. Jak zatem świętować Dzień Dziecka, gdy nie można robić tego, co zwykle? Oto garść pomysłów.

 

Świętowanie w domu

 

Skoro nie można wyjechać, trzeba wykorzystać możliwości, które mamy we własnym domu. Użyjcie wyobraźni. Dzieci będą zachwycone, gdy ten dzień spędzicie z nimi cały bawiąc się i poświęcając im czas. Odpuście na chwilę obowiązki i bądźcie tylko dla nich. Zbudujcie bazę z koców i poduszek, udekorujcie dom balonami, także z helem, grajcie z nimi w gry planszowe, zamówcie na obiad pizzę, a na deser zaserwujcie lody i ulubione słodycze. Zjedzcie kolację na balkonie czy tarasie, a jeśli można to wyjdźcie na spacer, na rower czy hulajnogę. Dajcie dzieciom swój czas i dobry nastrój, a będą tego dnia szczęśliwe.

 

Piknik w lesie

 

To jest pomysł, który dzieci może zachwycić. A do jego organizacji wystarczy niewiele. Weźcie koc, koszyk z jedzeniem i napojami, grę planszową i na przykład paletki do badmintona i jedźcie do lasu. Dla dzieci będzie to niesamowita frajda. Oczywiście nie zapomnijcie o ulubionych przekąskach. Będą zachwycone mogąc jeść je na łonie natury, spędzając z Wami wesoło czas, grając w gry i wygłupiając się. Przy odrobinie szczęścia może spotkacie jakieś leśne zwierzęta. Pamiętajcie tylko o bezpieczeństwie. Przede wszystkim zabezpieczcie się przed kleszczami.

 

Wspólne pieczenie tortu

 

Dzieci cenią czas spędzony z rodzicami, szczególnie, gdy angażujecie je we wspólne przedsięwzięcia. Jeśli dodatkowo mają one coś wspólnego ze słodyczami, to pełnia szczęścia jest gwarantowana. Dlatego fajnym pomysłem jest wspólne upieczenie tortu. Kto bowiem powiedział, że zwykle nie je się go z okazji Dnia Dziecka? Tym razem będzie inaczej. Powstanie nowa, rodzinna tradycja. Wybierzcie wspólnie niezbyt trudny przepis i dajcie dzieciom szansę na wykazanie się w roli małych cukierników. Wyrabianie ciasta, przygotowywanie masy i jej podjadanie na surowo, dekorowanie według własnego pomysłu, to zajęcia, które zachwycą niemal każde dziecko i stworzą piękne wspomnienia na całe życie. Dodatkowo zbudują w nich poczucie własnej wartości wynikające z sukcesu i samodzielności. Same zalety. 

 

Prezenty na Dzień Dziecka

 

Chyba nikt tak się nie cieszy z prezentów jak dzieci. Ich oczekiwanie na nie sprawia, że wszyscy odczuwają dreszczyk pozytywnych emocji. A jaki wybrać prezent? Oczywiście misie, auta, klocki, gry i najnowsze trendy zabawkowe są zawsze na topie, ale warto zerknąć po inspiracje tutaj: https://www.superprezenty.pl/dzien-dziecka. Znajdziecie tu mnóstwo niebanalnych pomysłów na wyjątkowe prezenty, które budują niezwykłe wspomnienia, dostarczają emocji i pozwalają poznawać świat. Kurs tańca lub gry na instrumencie, nauka śpiewu i sesja fotograficzna – to dopiero początek listy. Odkrywanie krainy wygasłych wulkanów, paintball, warsztaty cukierkowe, lekcja windsurfingu czy kurs jeździecki to niesamowite wrażenia i doświadczenia, które zachwycą dzieci i poszerzą ich horyzonty. Jest też coś dla starszych, a nawet dorosłych, którzy mają szczęście być nadal dla kogoś dziećmi – SPA, skok z 222m czy specjalnie zamówiony portret. Z realizacją części z nich trzeba będzie poczekać, ale oczekiwanie na przyjemność też może być fajne, szczególnie, gdy przyjemność jest tak niezwykła. 

 

Spotkanie z przyjaciółmi

 

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią, dzieci nie mogą spędzić tego czasu ze swoimi kolegami, koleżankami i przyjaciółmi. Możecie im jednak zapewnić namiastkę takiego kontaktu, którego z pewnością po dłuższej izolacji potrzebują, a Dzień Dziecka jest doskonałym momentem, by mogli się spotkać. Jak? Oczywiście online. Istnieją platformy i aplikacje, które umożliwiają spotkanie wielu osób jednocześnie i prowadzenie rozmów. To dobry sposób dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Możecie umówić się z rodzicami innych dzieci, by także się przygotowali. Dajcie dzieciom ciasteczka, napoje i zróbcie im namiastkę domowej imprezy z okazji ich dnia. Dzieci będą mogły porozmawiać, pośmiać i zrelaksować wśród rówieśników. 

 

Kreatywność w czasie pandemii musi wychodzić na nowe poziomy, ale warto podejmować wysiłek, by ten okres był dla dzieci jak najmniej uciążliwy i zapamiętały go dobrze, bo to, że będą go pamiętać jest pewne. 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć