Warszawa

Wiosenny, rodzinny piknik

Wiosenny, rodzinny piknik

Wiosna to pora roku, która daje możliwość spędzenia miłego czasu na świeżym powietrzu. Za oknem świeci słońce, ptaki śpiewają, a trawy i drzewa zaczynają się zielenić. Dzieci nie mogą spokojnie wytrzymać w domu, chcą wychodzić na dwór i bawić się wspólnie z innymi. Nie warto więc przesiadywać w pomieszczeniach, kiedy ma się wolną chwilę. Lepiej zabrać całą rodzinę na wiosenny piknik.

 

Jako miejsce proponujemy Bulwary Wiślane w Krakowie. Jest to teren bardzo rozległy, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego. Możecie tu odpocząć, poczytać książkę, a także pobawić się z dziećmi, co pozwoli wam spędzić niezapomniane chwile z najbliższymi. Okazuje się, że piknik to wspaniała forma rozrywki zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Pamiętajcie jednak, żeby go dobrze zaplanować, biorąc pod uwagę potrzeby wszystkich uczestników.

 

Na początku warto przemyśleć, w jaki sposób dostaniecie się na Bulwary Wiślane, możecie pojechać tam samochodem lub autobusem. Takie rozwiązanie proponujemy rodzicom z małymi dziećmi, dzięki czemu zabierzecie więcej rzeczy. Natomiast jeśli wasze pociechy są nieco starsze to nie zapomnijcie o wspaniałej trasie rowerowej nad krakowską Wisłą, która pozwoli wam dotrzeć do wybranego punktu. Ponadto warto przewidzieć czas planowanego pikniku, biorąc po uwagę wiek dzieci, ponieważ młodsze będą szybciej zmęczone i wytrzymają znacznie krócej niż starsze.

 

Taki piknik warto wcześnie zacząć, po to aby mieć cały dzień do dyspozycji. Zabierzcie duży koc, kosz pełen pyszności, w którym znajdą się kanapki, słodkie ciasteczka oraz pożywne owoce. Następnie przygotujcie chłodne i ciepłe napoje, które zaspokoją pragnienie. Na piknik weźcie również nakrycia głowy oraz kremy z filtrem UV, które uchronią was przed gorącym słońcem. Nie zapominajcie także o cieplejszej bluzie czy długich spodniach na wypadek gdyby zrobiło się nieco zimnej. Wybieracie się nad Wisłę, więc najprawdopodobniej będą tam łabędzie, które możecie wspólnie nakarmić, dlatego też zabierzcie z domu czerstwe pieczywo. Poza tymi wszystkimi elementami, na piknik warto zaplanować szereg zabaw, które nie pozwolą wam się nudzić.

 

Dla dzieci do lat 6 proponujemy zabrać piłkę, za pomocą której będą mogły zagrać w grę znaną jako „piłka parzy” czy „piłka i kolory”. Ponadto pobawią się one w porannego, rozgrzewającego berka. Proponujemy także dla większej grupy grę w „Babajaga patrzy”. Natomiast jeśli ktoś nie będzie miał ochoty na tego typu rozrywkę, zawsze może wspólnie z mamą czy tatą układać puzzle, kolorować kolorowanki, czytać bajki czy po prostu pospacerować wzdłuż Wisły.

 

Z kolei dla dzieci starszych do lat 12 mamy kilka innych rozrywek. Dziewczynki wychodząc z domu nie mogą zapomnieć o kredzie, którą narysują potrzebne do „gry w klasy” pola. Ponadto przyda im się skakanka oraz hula hop, które zapewnią przednią zabawę. Chłopcy natomiast muszą spakować ich ulubiona piłkę, dzięki której będą mogli razem z tatą pożonglować lub rozegrać krótki mecz. Rodzinny piknik to także wspaniała okazja, aby nauczyć się lub podszkolić swoje umiejętności i popuszczać latawce. Gdybyście chcieli pobawić się wszyscy wspólnie, wtedy podzielcie się na dwie drużyny, wybierzcie dwóch króli i zagrajcie w „dwa ognie”. Gwarantujemy miłą i pełną rywalizacji atmosferę. Podczas rodzinnego pikniku możecie razem pograć w karty czy gry planszowe takie jak: scrabble, chińczyk, monopol. Pamiętajcie także o „Państwach, miastach” oraz słynnych „Statkach”. Umilić czas waszych starszych dzieci mogą również ich ulubione komiksy czy książki.

 

Podczas pikniku na Bulwarach Wiślanych w Krakowie, warto zastanowić się czy nie zabrać dzieci na krótką wycieczkę edukacyjną i zwiedzić Zamek Królewski - Wawel. Ponadto miejsce to daje wam szansę na ciekawą podróż statkiem po Wiśle. Tak wspaniały piknik powinien zakończyć się śpiewem, ulubionych rodzinnych piosenek.

 

Okazuje się więc, że nie trzeba spędzać czasu przed telewizorem czy ekranem komputera. Wiosna i odpowiednio wybrane miejsce pozwoli przeżyć wspaniałe, rodzinne chwile podczas wspólnej zabawy na powietrzu. Serdecznie polecamy rozrywkę jaką zapewni wam piknik na Bulwarach Wiślanych w Krakowie.

 

Monika Grzegorczyk
 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć