Warszawa

Wirusy, zarazki, choroby - 5 książek, które wyjaśnią czym one są

Wirusy, zarazki, choroby - 5 książek, które wyjaśnią czym one są

Wirusy, zarazki, niebezpieczne choroby, trudne i skomplikowane nazwy… zewsząd otaczają nas informacje zawierające skomplikowane słowa, opisujące jeszcze bardziej skomplikowane zjawiska. Informacje te docierają również do dzieci, które zapewne pytają, co się dzieje i dlaczego się tak dzieje. Sytuacja jest nadzwyczajna i nadzwyczajne mamy dla Was zestawienie.


Rozejrzycie się, czy gdzie wokół Was nie ma tych książek, a pomogą one Wam oraz Waszym dzieciom w zrozumieniu otaczającego nas świata zarazków i wirusów.
Cechami łączącymi wszystkie te publikacje jest porcja solidnej wiedzy oraz duża dawka humoru.

 

Wirusy

Ewa Karpińska
Natalia Karpińska
Joanna Lenart (Ilustr.)

  • Wydawnictwo: Przygotowalnia

  • Wiek odbiorców: 5-10 lat

 

 

Wirusy to książka dla dzieci i rodziców. Dla dzieci autorzy przygotowali ilustracje z foliami, dzięki którym możemy zobaczyć jak się wygląda przed, a jak w czasie choroby. Do rodziców skierowane są z kolei rzeczowe i napisane przystępnym językiem opisy chorób. A o czym możemy przeczytać? O śwince, ospie wietrznej, odrze czy różyczce. Wszystko to jest zaś skąpane w dobrym humorze, bo w „Wirusach” nie brak żartów z bohaterów, którzy potrafią nieźle nabroić.


 

Inwazja wirusów

Anna Zgierun
Anna Niemierko (Ilustr.)

  • Wydawnictwo: MULTICO Oficyna Wydawnicza

  • Wiek odbiorców: 4-8 lat

 

 

Opowieść niczym z sagi science fiction, ale przedstawiająca historię ataku wirusów na nasz organizm. Dzięki ukazaniu chorób wirusowych jako kosmicznej batalii, młodzi odbiorcy mogą sobie lepiej wyobrazić procesy zachodzące wtedy w każdym organizmie.


 

Nie liż tej książki*

Idan Ben-Barak
Julian Frost (Ilustr.)
Linnea Rundgreen (Ilustr.)

  • Wydawnictwo: Kinderkulka

  • wiek odbiorców: 3-6 lat

 

 

Prowokacyjny tytuł skłania do pytania: a dlaczego? I od razu zyskujemy odpowiedź: ponieważ na książce jest bardzo dużo zarazków. A czym są, co powodują i jak wyglądają, przedstawiono w bardzo obrazowy sposób na kolejnych kartach publikacji. Co ważne, tę kolorową i pełną cennych informacji wirusowo-zarazkowo przygodę, przygotowali specjaliści w swoich dziedzinach. Warto korzystać z ich pracy.


 

Cholera i inne choroby

Łukasz Kaniewski
Karolina Kotowska (Ilustr.)

  • Wydawnictwo: Poradnia K

  • Wiek odbiorców: 7-12 lat

 

 

 

Z tej książki dowiecie się, po za tym, co to jest „cholera”, że w naszych organizmach neurony, wirusy oraz zarazki cały czas się przemieszczają i toczą ze sobą walkę. Autorzy, czasem bez należytej powagi, w prześmiewczy sposób przedstawiają takie choroby, jak ADHD, depresja, tasiemiec czy owsiki. Jeśli chcecie się podszkolić w temacie chorób - ta książka będzie niezastąpiona.


 

Śmiertelne choroby. Monstrrrualna erudycja

Nick Arnold

  • Wydawnictwo: Egmont

  • Wiek odbiorców: 9-12 lat

 

 

Na koniec zestawienia zostawiliśmy sobie książkę dla czytelników o mocnych nerwach. Jeśli ktoś czytał kiedyś jakąś publikację z serii „Monstrrrualna erudycja” to wie, o czym mówimy. Autor „Śmiertelnych chorób” nie oszczędza swoich czytelników i przedstawia im najobrzydliwsze fakty o chorobach. Tekst uzupełniają czarno-białe komiksy oraz quizy.

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć