Warszawa

Jaki powinien być dobry pokrowiec na materac dla dziecka?

Jaki powinien być dobry pokrowiec na materac dla dziecka?

Pokrowiec na materac zdecydowanie przedłuży możliwość jego użytkowania. Przyda się także w łóżeczkach dziecięcych.

 

Czy warto kupować pokrowiec na materac dla dziecka

 

Łóżka dziecięce są zawsze tymczasowe, dzieci bowiem po pewnym czasie z nich wyrosną. Czy opłaca się więc dodatkowo inwestować w specjalny pokrowiec na materac? Jak najbardziej! Dlaczego? Dobry pokrowiec na materac skutecznie ochroni go przed uszkodzeniami i przedłuży czas użytkowania materaca, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do wymiany go, zanim jeszcze nasza pociecha wyrośnie z łóżeczka. Dzieci wylewają napoje, maluchom zdarza się posikać w nocy - pokrowiec jest po prostu potrzebny, żeby każdorazowo nie musieć czyścić materaca.

 

Ponadto, od najmłodszych lat warto w dziecku wyrabiać dobre nawyki związane ze snem - komfortowe warunki na pewno przyczynią się do większej regularności snu i wyciszenia w czasie wypoczynku nocnego.

 

Pokrowiec na materac - komfort spokojnego snu

 

Zastanawiamy się na tym - jaki pokrowiec na materac wybrać? Warto wiedzieć, że dobry pokrowiec powinien oddychać, przepuszczać powietrze, aby dziecko nie budziło się zlane potem. Jednocześnie więc, istotne jest, aby materiał pochłaniał wilgoć. Warto sprawdzić materace SleepMed by Hilding Anders Polska sp. z o.o., wyposażone w specjalne pokrowce, mające  kilka ważnych elementów. Po pierwsze, górę i dół pokrowca tworzy specjalna tkanina dzianinowa - Probiotex, w której znajdziemy także włókna wiskozowe.. Ma ona włókna wiskozowe, jest miękka i komfortowa. Dodatkowo, prezentuje się elegancko. Dzianina ta daje poczucie czystości i świeżości podczas snu. Takie właściwości pokrowca mają bezpośredni wpływ na jakość snu dziecka. To co ważne w wyborze pokrowca to także właściwość chłodzenia materaca podczas użytkowania. Przewiewność tkaniny wykorzystanej w produktach SleepMed pomaga w spokojnym śnie. Warto też wziąć pod uwagę, że to jaki pokrowiec wybierzemy ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci, z uwagi na fakt, że maluchom zdarza się często chorować, mieć wysoką temperaturę. Niejeden rodzic spędził długie noce na zmienianiu przepoconych prześcieradeł.

 

W ofercie materacy SleepMed są też modele wyposażone w pokrowce ze specjalnymi perforacjami - dają one odczuwalny efekt masażu i pozwalają odciążyć kręgosłup, który z uwagi na ciężkie tornistry jest szczególnie wrażliwy na zwyrodnienia u dzieci. 

 

 

Materac dla małego alergika

 

Decydując w jakim pokrowcu materac wybrać warto pamiętać także o tym, że maluchy często walczą z alergiami - kurz domowy i roztocza są istotnymi alergenami. Dzianina Probiotex wyróżnia się na rynku, ponieważ nasączona została substancją Purotex® - wykorzystuje ona aktywnych technologię aktywnych probiotyków. Dzięki temu, ilość roztoczy zmniejsza się aż o 93,6%. 

 

Wiele dzieci boryka się także z problemem skóry atopowej. Ich delikatny naskórek mogą podrażnić nawet niektóre tkaniny. Dlatego warto szukać pokrowców na materace, które nie powodują podrażnień i alergii (na przykład włókna Tencel mają takie właściwości). Miękkość tkaniny nie pozostaje tu bez znaczenia.

 

Warto wybrać też pokrowiec, który będzie łatwy w utrzymaniu - co jakiś czas pokrowiec warto wyprać. Dodatkowe uchwyty na pokrowcu pomogą nam łatwiej przenosić nieporęczny materac. Wybierajmy produkty sprawdzonych, renomowanych firm. Komfort snu ma ogromny wpływ na komfort życia, co odczuwają nawet nasze najmłodsze pociechy.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć