Warszawa

Czym jest VPN i dlaczego warto z niego korzystać?

Czym jest VPN i dlaczego warto z niego korzystać?

Czym jest VPN i w jaki sposób nam pomaga?


Mówiąc prostymi słowami, VPN jest programem, który łączy nasz komputer, tablet lub telefon z serwerem, który umożliwia nam przeglądanie danych w internecie za pośrednictwem pasmowego połączenia. Jeżeli więc serwer internetowy, z którym połączy nas VPN figuruje za granicami naszego kraju, będzie to wyglądało tak, jak byśmy przeglądali dane właśnie z kraju pochodzenia serwera danych, z którym się połączymy. VPN pozwala nam zatem zamaskować naszą lokalizację i zmienić jej widoczne pochodzenie.


Możemy w ten sposób uzyskać potencjalnie dostęp do wielu internetowych zakamarków, do których normalnie nie moglibyśmy dotrzeć. Jak ci to może pomóc w życiu? Dobre pytanie! Możesz użyć programów VPN do wielu czynności:


• Pozwolą ci ominąć ograniczenia lokalizacyjne na stronach internetowych, które wykorzystują geolokalizację
• Pozwolą na oglądanie biblioteki platform streamingowych, z jakiego tylko kraju zapragniesz (dotyczy to platform takich jak na przykład Netflix)
• VPN pozwoli ci ochronić się przed niezabezpieczonymi stronami internetowymi, które mogą chcieć ukraść twoje dane osobowe
• Pomaga w zabezpieczeniu się przed niezaufanymi hotspotami z WIFI
• VPN pozwala osiągnąć upragnioną anonimowość w internecie


Wiele osób w dzisiejszych czasach wykorzystuje korzyści, które oferują programy VPN w celu torrentowania lub oglądania zagranicznych treści, które zostały zablokowane przez producenta za pośrednictwem technologii lokalizacyjnej, Nie zapominajmy jednak o tym, że VPN pomoże nam zabezpieczyć się przed wyciekiem naszych danych w miejscach takich jak publiczne kawiarenki internetowe.


W jaki sposób działa VPN?


Po podłączeniu naszego urządzenia do sieci VPN, komputer wysyła takie sygnały, jakby był w tej samej lokalnej sieci, co serwer VPN. Oznacza to, że będąc w Polsce, możemy korzystać na przykład z sieci internetowej, która znajduje się na innym kontynencie. Cały ruch sieciowy jest wówczas przetwarzany przez bezpieczne połączenie VPN. Komputer lub smartfon podłączony do sieci będzie zachowywał się tak, jakby był lokalnie podłączony do wybranego serwera bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujesz. Jednym z programów, który umożliwi nam tego rodzaju czynności jest Kaspersky VPN.


Dzięki tym preparacjom możemy korzystać z sieci internetowej na tych samych warunkach, które panują w sieci, do której się podłączymy. Bardzo często pozwala to na uzyskanie swobodnego dostępu między serwisami internetowymi, które posiadają blokady geolokalizacyjne. Gdy przeglądamy internet po podłączeniu komputera do VPN, nasz sprzęt kontaktuje się z witryną za pośrednictwem szyfrowanego połączenia. VPN przesyła dane do nas, po czym umożliwia odesłanie zmienionego sygnału do sieci internetowej.


Jest to doskonała metoda na zachowanie anonimowości i uniemożliwienie złośliwym oprogramowaniom śledzenia naszego ruchu w internecie. Możemy też wykorzystać te korzyści w celu wyłączenia męczących reklam lokalnych i okienek typu pop up, które zaśmiecają wiele z dzisiejszych przeglądarek.


Co powinniśmy wiedzieć na temat aplikacji Kaspersky VPN?


Firma Kaspersky charakteryzuje się niezwykle ciekawym rozwiązaniem pod względem swojej oferty dla aplikacji VPN. Oferują oni bezpłatny lub płatny abonament, dzięki czemu każdy użytkownik otrzymuje swobodę. Możemy zapoznać się z tym, co oferuje firma i ocenić korzyści ich programu, po czym rozszerzyć wersję lub całkowicie z niej zrezygnować. Co istotne zrealizowany Kaspersky VPN Test ukazał ostatnio, że aplikacja ta należy do ścisłej czołówki softwarów zapewniających bezpieczeństwo w sieci.


Należy jednak pamiętać, że bezpłatny plan jest wersją testową. Ma on za zadanie jedynie wprowadzić nas w program i umożliwić sprawdzenie jego wydajności i funkcjonalności. Bezpłatna wersja została ograniczona do 200 mb przepustowości lub 300 mb, gdy postanowimy się zarejestrować. Użytkownicy narzekają na to, że jest to bardzo niski poziom darmowych danych. Mimo wszystko należy przyznać tej firmie, że wypada całkiem nieźle w porównaniu do testowych wersji VPN konkurencji. Głównym atutem, dla którego VPN od Kaspersky utrzymał się na rynku, jest zachwalana przez wiele osób prędkość przesyłania danych, którą oferuje płatna subskrypcja.

Materiał promocyjny

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć