Warszawa

Rodzinny kurs językowy - czy to dobry pomysł?

Rodzinny kurs językowy - czy to dobry pomysł?

Rodzinny kurs językowy to coraz chętniej wybierana opcja przez dzieci i dorosłych. To możliwość wspólnego spędzenia czasu na efektywnej nauce i przyjemnej rozrywce. Rodzinna wyprawa to doskonała okazja do poprawienia relacji, poznania wspólnych możliwości, a także szlifowania języka.

 

Czym jest rodzinny kurs językowy? 

 

Obecnie szkoły językowe oferują bardzo różnorodne kursy - począwszy od tradycyjnej nauki języka w szkole, a skończywszy na obozach językowych za granicą. Szczególnie wizja nauki języka, w jego “naturalnym środowisku” wydaje się bardzo zachęcająca. To niepowtarzalna szansa na zetknięcie się z native speakerami, kulturą i tradycją charakterystyczną dla danego kraju. Co jednak, gdy dziecko jest jeszcze za małe na samodzielny wyjazd lub rozłąka wydaje się zbyt trudnym przeżyciem? Doskonałym rozwiązaniem są rodzinne kursy językowe za granicą! Dzięki wspólnemu wyjazdowi można spędzić niezapomniane wakacje, ferie czy przerwę świąteczną razem z najbliższymi. To wspaniała możliwość nauki języka obcego dla całej rodziny!

 

Jakie lokalizacje i możliwości są dostępne?

 

Jeśli chodzi o możliwość rodzinnego wyjazdu na obóz językowy to bardzo różnorodną ofertę posiada szkoła SmileTrips - smiletrips.pl, organizująca kursy dla młodzieży i dorosłych. Specjaliści ze szkoły podpowiedzą, w jakie miejsce warto się udać, na jakie atrakcje możemy liczyć już na miejscu, a nawet zorganizują opiekę nad najmłodszymi - dziećmi powyżej 6. m-ca życia. Oprócz nauki języka szkoła oferuje bogatą ofertę zdobycia dodatkowych umiejętności np. podczas kursów pływania, nurkowania, nauki tańca, gotowania itp. 

 

Wśród miejsc polecanych na wyjazd przez specjalistów ze SmileTrips znajdują się:

 

 • Brighton - otwarci i przyjaźni ludzie, bardzo popularna weekendowa destynacja londyńczyków i zagłębie historyczne - te cechy doskonale opisują Brighton. Miasto położone na południowym wschodzie Anglii oferuje naukę w przyjaznym środowisku wśród kursantów z całego świata.
 • Londyn - stolicy Anglii nikomu nie trzeba przedstawiać, to jedno z najbardziej zróżnicowanych kulturowo miast w Europie. Podczas wyjazdu istnieje możliwość zakwaterowania u zaprzyjaźnionych rodzin lub na własną rękę. 
 • Cambridge - średniowiecze w zderzeniu z nowoczesnością idealnie określa jedno z najstarszych uniwersyteckich miast na świecie. Cambridge to idealne miejsce do nauki, a także baza wypadowa do zwiedzania całej Anglii. 
 • Nowy York - o wycieczce do USA marzy wiele rodzin. Obecnie Nowy York jest jak najbardziej osiągalny dla grup chcących rozwijać swoje umiejętności językowe i jednocześnie zobaczyć na własne oczy “Big Apple”. Zakwaterowanie na Manhattanie zapewnia sprawny dojazd do największych atrakcji i centrum miasta. 

 

Zalety rodzinnego kursu językowego za granicą

 

 • Obecność rodziców nie powoduje poczucia rozłąki i mobilizuje do nauki.
 • Rodzice mają niepowtarzalną możliwość spędzenia wolnego czasu ze swoimi dziećmi w twórczy i efektywny sposób.
 • Podczas wyjazdu mamy do czynienia z metodą “całkowitego zanurzenia”. Polega ona na “przesiąknięciu” językiem, a dzieje się to również przez porozumiewanie z najbliższą rodziną w obcym języku, także z rodziną goszczącą, a także dzięki otrzymywaniu codziennych informacji (prasa, radio, internet, telewizja, muzyka) w obcym języku itp. 
 • Możliwość wspólnego spędzenia czasu, którego brakuje na co dzień.
 • Ciekawa alternatywa na rodzinny wyjazd podczas wakacji czy ferii.
 • Wspólna radość z czynionych postępów w nauce. 
 • Aktywizacja językowa starszych członków rodziny.

 

Dodatkowe atrakcje podczas kursu

 

Poza niewątpliwą zaletą, jaką jest nauka na rdzennym gruncie wśród najbliższych, jest spotkanie mieszkańców, którzy na co dzień posługują się danym językiem i innych uczestników kursu na mniej lub bardziej zaawansowanym poziomie. Podczas pobytu w wybranym kraju warto również zorganizować sobie czas na dodatkowe zwiedzanie, zobaczenie najważniejszych miejsc, zabytków, elementów przyrody, gdyż taka okazja może się już więcej nie powtórzyć! Oprócz tego warto porozmawiać z organizatorem wyjazdu na temat możliwych kursów już na miejscu. Może to być kurs śpiewu, tańca, gotowania - wszystkie te możliwości są kwestią zainteresowań i preferencji poszczególnych członków rodziny. Bez wątpienia warto również skorzystać z atrakcji kulturalnych jak parady uliczne, przedstawienia teatralne czy premiery kinowe - to wszystko sprawi, że wyjazd zaowocuje nie tylko lepszą znajomością języka, ale także poszerzeniem horyzontów wszystkich uczestników wyjazdu.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć