Warszawa

Jak sfinansować ferie? Czy pożyczka na dowód to dobry pomysł?

Jak sfinansować ferie? Czy pożyczka na dowód to dobry pomysł?

Ferie czas zacząć!!! Cudowny czas dla dzieci i młodzieży, nieco trudniejszy dla ich rodziców. Zwłaszcza, jeśli się ociągali z podjęciem decyzji - co zrobić z pociechami w tym czasie. Niestety, oferty na zimowy wypoczynek kurczą się w zatrważającym tempie. Z dnia na dzień coraz trudniej wybrać coś odpowiedniego. Jeśli się jeszcze nie zdecydowaliśmy czy wysłać dziecko na obóz, kolonię czy może tym razem tylko półkolonię to mamy na to coraz mniej czasu. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów jak zorganizować dziecku wypoczynek, abyśmy wszyscy byli zadowoleni.

 

Ferie w mieście – półkolonie

 

Ferie to niestety nie dla wszystkich jest cudowny czas. Często rodzice, zwłaszcza tych młodszych dzieci, które nie powinny jeszcze pozostawać w domu bez opieki, najzwyczajniej w świecie nie wiedzą, co z nimi począć. Sami urlopu nie mogą wziąć, dzieci na zimowisko nie wyślą, bo nie mają na to środków.
Pozostaje półkolonia. Często takie rozwiązania proponują szkoły, ośrodki kultury, świetlice czy obiekty sportowe. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Możemy znaleźć coś w pobliżu miejsca zamieszkania, albo miejsca, w którym pracujemy, jest to stosunkowo niedrogie, bo zwykle taka propozycja może kosztować nas kilkaset złotych, nasze dzieci mają szansę nawiązać nowe znajomości a dodatkowo zyskać ciekawe umiejętności a może nawet rozwinąć pasje.

 

Takie rozwiązanie spokojnie będziemy mogli sfinansować przy pomocy szybkiej pożyczki na dowód. Nawet, jeśli jesteśmy w danym momencie osobą bezrobotną to te kilkaset złotych z pewnością w firmie pożyczkowej otrzymamy.

 

Dziecko na obozie zimowym

 

Gdy nasz budżet wygląda nieco gorzej i wiemy, że z pewnością nie możemy sobie pozwolić na opłacenie wyjazdu całej rodziny, albo zwyczajnie w tym czasie nie możemy sobie pozwolić na urlop, pomyślmy o zorganizowaniu wyjazdu na obóz dziecku. To nie jest skomplikowane. Wystarczy dokładnie rozejrzeć się dookoła i podpytać.

 

Często takie imprezy organizowane są przez szkoły czy świetlice, a już z pewnością znajdziemy specjalną ofertę w biurach podróży. Zazwyczaj propozycje te są dedykowane do określonych grup wiekowych, ewentualnie podzielone na kilka. W ten sposób dziecko nawiązuje nowe kontakty z rówieśnikami, usamodzielnia się.
W przypadku takiego wyjazdu koszt jest zdecydowanie niższy niż przy opcji ferii rodzinnych. Przy takiej opcji już z powodzeniem możemy się posiłkować jedynie szybką pożyczką na dowód.

 

Rodzinne ferie w górach na nartach

 

To świetny pomysł. Jeśli mamy urlop i szefa na tyle wyrozumiałego, że chcielibyśmy spędzić nieco czasu z bliskimi. Warto ten czas spędzić z cała rodziną, jednak nie każdego będzie stać na taki wypoczynek. Wiadomo, że pożyczkę na dowód możemy dostać niemalże od ręki, jednak one zwykle nie przekraczają 5.000 zł a to jednak zdecydowanie za mało na wyjazd w nasze, polskie góry całą rodziną.


Sam wyjazd to nie wszystko. Trudno jeździć na nartach bez nart. W grę wchodzi jeszcze zakup sprzętu, ewentualnie uwzględnienie w budżecie wypożyczenie. To świetny pomysł na naładowanie baterii po wyczerpującym zakończeniu poprzedniego roku i okresie świątecznym. Taki zastrzyk energii przyda się na najbliższe miesiące.

 

Dziadkowie mieszkający poza miastem to skarb

 

Jeśli tylko jest taka możliwość, to nie znajdziecie lepszego rozwiązania. Często nasze życie jest tak napięte i przepełnione przeróżnymi zajęciami, że relacje rodzinne są mocno nadszarpnięte, a to odbija się też na relacjach dzieci z dziadkami. A kto lepiej się zaopiekuje naszymi pociechami? Może to świetny czas na to, aby podrzucić dzieci do dziadków.

 

One zmienią otoczenie i będą miały wyjątkową okazję spędzić czas z kochającymi ich ponad miarę bliskimi a dziadkowie będą mogli dać upust chęci rozpieszczania wyczekanych wnucząt. To świetne rozwiązanie. Relacje rodzinne się zacieśniają, dzieci zyskują piękne wspomnienia na całe lata a do tego nie zrujnuje nas finansowo.

 

 

Bez wyjazdu też można się dobrze bawić

 

To opcja dla rodziców, którzy nie pracują, ewentualnie dla takich, którzy mogą wziąć w tym czasie urlop jednak nie mają pieniędzy żeby sfinansować dziecku wyjazd. Co to za atrakcje? Życie codzienne. Nabieranie doświadczenia życiowego też może być ciekawym doświadczeniem. Nieraz dziecku wystarczy, że może ten czas ciekawie spędzić z rodzicami.

 

Możemy pozwolić dziecku na odrobinę szaleństwa w kuchni, przygotowanie wymyślonego przez nie posiłku – oczywiście z naszą pomocą. A może poszperanie w szafkach, w których sami dawno nie szperaliśmy. Przejrzenie albumów i zaprezentowanie dziecku ciekawych anegdotek związanych z przedstawianymi zdjęciami.

 

Takie rozwiązanie nie wymaga od nas nakładu finansowego a może się okazać niezłą przygodą. Oczywiście możemy też zaplanować w niektóre dni wyjście na basen, do kina lub na spacer. Według uznania. Jednak z pewnością nie będziemy potrzebować na to pożyczki.

 

Pożyczka na dowód pomoże nam to zrealizować

 

Jak się okazuje całkiem sporo czynników może oddziaływać na to, w jaki sposób spędzimy ten zimowy czas. Jedni wolą go spędzać w gronie najbliższych, inni wolą wysłać dziecko chociaż na obóz czy kolonie. Dużą rolę odgrywają tu finanse, to czy mamy coś nie coś odłożone czy raczej musimy skorzystać z pożyczki na dowód, najlepiej bez zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Najważniejsze jest jednak to, aby ten czas był niezapomniany.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć