Warszawa

Kredyt konsolidacyjny - 4 rady dla osób zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny - 4 rady dla osób zadłużonych

Z kredytów i pożyczek korzystamy coraz chętniej. Z jednej strony umożliwiają one zakup towarów, na które ciężko jest przeznaczyć jednorazowo kwotę z zarobków lub oszczędności, z drugiej – banki wyciągają rękę do pożyczkobiorców, oferując coraz korzystniejsze oprocentowanie, a co za tym idzie coraz niższe raty. Czasem jednak zdarza się, iż z powodów niezależnych od nas powstają zaległości w spłacaniu pożyczek lub kwota powziętych zobowiązań staje się zbyt wysoka. Czy sytuacja staje się wówczas beznadziejna i grozi nam komornik? Niekoniecznie. Na pomoc przychodzi kredyt konsolidacyjny.

 

  1. Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

  2. Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

  3. Jakich dokumentów potrzebujemy?

  4. Kredyty konsolidacyjne na rynku – porównanie

 

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

 

Kiedy raty powziętych kredytów nagle z przyczyn losowych stają się zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego, warto rozważyć możliwość wzięcia kredytu konsolidacyjnego Kredyt ten to nic innego jak zaciągnięcie nowej pożyczki na rzecz spłaty poprzednich zobowiązań. Rozwiązanie to ma oczywistą zaletę – unikamy ciągłych wezwań od pożyczkodawców i przestajemy patrzeć z niepokojem na kalendarz ze świadomością, iż zbliża się kolejny dzień, w którym należy uregulować długi. Zamiast tego mamy jedną, znacznie niższą ratę. Oczywiście konsekwencją wzięcia kredytu konsolidacyjnego jest większa kwota do spłaty, a co za tym idzie większa ilość rat, jednak ze względu na ich niewielką wysokość nie stanowią one aż tak wielkiego obciążenia dla budżetu domowego, pozwalając na normalne funkcjonowanie gospodarstwa domowego. Chcesz połączyć zadłużenie w jedno? Sprawdź kredyt gotówkowy konsolidacyjny i zdobądź dodatkowe pieniądze na dowolny cel.

 

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

 

Udając się do banku, by otrzymać kredyt konsolidacyjny należy przedstawić identyczne dokumenty jak w przypadku wniosku o zwykłą pożyczkę. Dodatkowo należy jednak przedstawić umowy kredytowe z wszystkimi pożyczkodawcami, dzięki czemu ekspert w banku znajdzie najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie i zaproponuje ratę kredytu w wysokości umożliwiającej jego bezproblemową spłatę. Należy również zamknąć wszelkie limity kredytowe (na kartach lub na koncie). W przypadku wysokiego zadłużenia istnieje ryzyko, iż bank odmówi przyznania kredytu lub ustanowić zabezpieczenie hipoteczne (jednak tylko w przypadku, gdy nieruchomość nie jest obciążona żadnym innym zobowiązaniem). Dobrze jest mieć zawczasu przygotowany komplet niezbędnych dokumentów, co znacząco przyspieszy procedurę przyznania potrzebnej kwoty.

 

Jakich dokumentów potrzebujemy?

 

Do otrzymania kredytu konsolidacyjnego niezbędne jest przedstawienie dowodu osobistego, zaświadczenia o dochodach oraz umowy o pracę lub informacji o pobieranych świadczeniach. Na podstawie tego bank sprawdzi historię zadłużenia w Biurze Informacji Kredytowej, Biurze Informacji Gospodarczej oraz Krajowym Rejestrze Długów i podejmie decyzję o przyznaniu pożyczki. Jeśli zadłużenie powstało w związku z nadużywaniem karty kredytowej, należy dodatkowo podać numer rachunku, datę zawarcia umowy, kwoty kredytu oraz wysokości wpłat. Istnieje możliwość załatwienia większości formalności przez Internet, dzięki czemu wizyty w banku ograniczają się do niezbędnego minimum.

 

Kredyty konsolidacyjne na rynku – porównanie

 

Kredyty konsolidacyjne oferuje część działających w naszym kraju banków. Jak jednak wybrać ten najkorzystniejszy? W Internecie działają porównywarki dostępnych kredytów, dzięki czemu można samodzielnie oszacować, która propozycja jest dla nas najlepsza. Na podstawie podanych przez nas danych (wysokość zadłużenia, długość spłaty pożyczki i proponowana rata) porównywarka pokaże propozycje poszczególnych pożyczkodawców, co pozwoli zorientować się, która z ofert jest najkorzystniejsza i ma najlepszy RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. A stąd już prosta droga do podpisania umowy kredytowej i rozpoczęcia procedury spłaty zadłużenia.

undefined

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć