Warszawa

Czy Twoje dziecko jest Książkożercą?

Czy Twoje dziecko jest Książkożercą?

Kolorowe ilustracje, pasjonujące przygody i ciekawe postaci – seria Książkożercy to ciepłe zaproszenie do świata lektury, dzięki którym nauka czytania stanie się prawdziwą przyjemnością! Nie wierzycie? W takim razie sięgnijcie po jedną z wielu barwnych Książkożerczych opowieści i przekonajcie się sami!


Muzyczna podróż przez dźwięki rozbrzmiewające na wsi, tajemnicze poszukiwania rodzinnego skarbu i fascynujące wędrówki przez kosmiczne przestworza – to tylko niektóre z historii, które odnaleźć można na kartach pomysłowej serii od wydawnictwa Wilga. Książkożercy składają się jednak z czegoś więcej, niż tylko zabawnych perypetii i zaskakujących zwrotów akcji. Tym, co wyróżnia ten wyjątkowy cykl opowieści, jest bowiem koncept, na jakim zostały one oparte. Poszczególne pozycje z serii Książkożercy dzielą się na trzy poziomy o odpowiednim dla danej grupy wiekowej poziomie trudności, dzięki którym wychodzą naprzeciw czytelniczym potrzebom najmłodszym.

 


Poziom A, czyli książki dla Książkogryzaków, tworzą proste historie, w których przeważają zdania pojedyncze oraz słowa z jak najmniejszą liczbą dwuznaków i znaków diakrytycznych. Dzięki temu poszczególne lektury - takie jak „Kolega z okna”, „Jajo od krowy” czy „Kosmitka” – idealnie nadają się do podjęcia pierwszych prób samodzielnego czytania.


Poziom B – książki dla Książkołasuchów – przeznaczony jest natomiast dla dzieci, które literackie początki mają już za sobą. Wyposażone w słowniczek trudnych wyrazów, a także  zbudowane z wyrazów o ograniczonej ilości dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi , utwory składające się na poziom B to zaproszenie do dalszego zgłębiania sekretów czytelnictwa. „Akcja Jogi”, „Pompon w opałach” oraz dopiero czekające na swoją premierę „Na ratunek” z pewnością zachęcą najmłodszych do kolejnych powieściowych wyzwań!


Poziom C, a więc bajki dla Książkożerców, to pozycje pełne dłuższych zdań złożonych i trudniejszych ortograficznie słów, których lektura wymaga od dzieci wyższego stopnia umiejętności i zaangażowania. Dzięki swoim ciekawym perypetiom i barwnym  postaciom, „Bomberka”,  „Najwierniejszy psijaciel” i  „Akcja Potop” sprawią jednak, że mali czytelnicy nie odczują nawet dodatkowych utrudnień, a osiąganie czytelniczych postępów zamieni się dla nich w zabawę!


Seria Książkożercy została stworzona pod merytorycznym nadzorem językoznawców z Uniwersytetu Warszawskiego, dlatego też sięgający po nią rodzice mogą mieć pewność, że wybierają dla swoich dzieci to, co najlepsze. Zrozumienie tekstu ułatwiają dodatkowo barwne ilustracje oraz sprawdzające znajomość czytanych historii pytania. Książeczki wprowadzają najmłodszych do świata czytelnictwa, przyciągając ich humorem, odpowiednim stopniem trudności i sympatycznymi bohaterami. Sięgnijcie po Książkożerców, i zobaczcie, jak niezwykłą przygodą może być poznawanie krainy słów!

 

 

NOWOŚĆ:

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć