Warszawa

Dlaczego pufa dla dziecka to dobry zakup?

Dlaczego pufa dla dziecka to dobry zakup?

Pufa znów staje się meblem modnym i pożądanym. Znajdziemy ją nie tylko w salonach czy ogrodach, ale przede wszystkim w pokoikach dziecięcych i młodzieżowych. Dlaczego pufa zyskuje na popularności? Co sprawia, że jest to świetny zakup do pokoju dla dziecka?

 

Jakie zalety ma pufa?

 

Pufa to mebel, który ma wiele zalet. Docenić go może nie tylko młodzież, ale i osoby dorosłe. Przede wszystkim jest to jednak mebel uwielbiany przez dzieci. Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletom puf.

 

Po pierwsze, wysoki komfort. Pufa to mebel, który jest po prostu wygodny. Zależnie od rodzaju wypełnienia i samej pufy, użytkownik może przyjąć na niej pozycję półleżącą lub siedzącą. Miękki materiał sprawia, że korzystanie z pufy jest przyjemne. Niezależnie od tego, czy chcemy poczytać, obejrzeć coś, czy po porostu odpocząć lub posiedzieć ze znajomymi, pufa zapewni nam wszelkie wygody. I z pewnością szybko stanie się z tego powodu meblem chętnie wykorzystywanym przez dziecko.

 

Po drugie, wszechstronność. Pufy są funkcjonalne. Mogą zastąpić fotele albo krzesła przy stoliku w salonie. Mają różny kształt i formę, więc można je dopasować do wielu pokojów. Niektóre pufy wykonane z wodoodpornych materiałów mogą zostać ustawione na dworze. Inne można z kolei wykorzystać jako dodatkowe pojemniki, choćby na dziecięce zabawki. Pufa może służyć zarówno do siedzenia, jak i zabawy. Można na niej wygodnie usiąść lub niemalże położyć się, w pełni oddając się relaksacji. Może też posłużyć jako podnóżek.

 

Po trzecie, ergonomia i mobilność. Pufę łatwo przestawić w inne miejsce. Mebel ten jest lekki. Bez problemu poradzi sobie z nim nawet małe dziecko. Co więcej, pufa dobrze dostosowuje się do ciała. Jest elastyczna i sprężysta, a do tego dobrze podtrzymuje kręgosłup. Można na niej przyjąć komfortową pozycję, korzystając z niej przez długi czas bez odczucia zmęczenia.

 

Po czwarte, bezpieczeństwo. Nawet te pufy, które posiadają drewniane nóżki lub kwadratową formę, mają miękkie kanty. Dziecko nie zrobi sobie krzywdy, korzystając z tego mebla.

 

Po piąte, higieniczność. Pufa w większości przypadków jest zrobiona z materiałów, które łatwo wytrzeć i utrzymać w czystości. W dziecięcych pokojach to z pewnością istotna kwestia, która może przekonać do zakupu wielu rodziców. Z niektórych puf można nawet zdjąć pokrowiec, aby wyprać go w pralce – co jest szczególnie ważne w przypadku alergików.

 

Po szóste, dekoracyjność. Pufy mogą być bardzo charakterystycznym elementem wnętrza. Mogą też aranżacyjnie uzupełniać wystrój pokoju. Do wyprodukowania pufy można wykorzystać wiele różnych materiałów o różnej fakturze, kolorze i wzorach, więc zdarzają się też modele ściśle dekoracyjne. Zarazem jest to mebel modny. Jego obecność świadczy o nowoczesnym i kreatywnym podejściu właścicieli domu. Dodajmy, że pufa to mebel, który znakomicie pasuje do dziecięcego pokoju, zwłaszcza że istnieją pufy specjalnie zaprojektowane z myślą o najmłodszych domownikach.

 

Po siódme, cena. Pufy nie są drogimi meblami. Można je kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Są też łatwo dostępne i bez trudu da się je zamówić choćby w sklepach internetowych z meblami. Przykładem mogą być pufy dla dzieci w sklepie www.centrumkrzesel.pl. Co więcej, można je kupić w bogatej palecie kolorów oraz tkanin wykorzystanych na pokrowiec lub obicie.

 

Jakie pufy wybrać dla dzieci?

 

Na rynku mamy dostępnych wiele różnych rodzajów puf. Są pufy okrągłe, kwadratowe, w kształcie worka. Są pufy z oparciami, pufy z nóżkami, pufy przypominające fotele, pufy ogrodowe, a także pufy specjalnie przeznaczone dla dzieci. Istnieją modele wypełnione granulatem styropianowym czy fasolą, ale i takie, które mają usztywnioną konstrukcję i posiadają wbudowany schowek. Jaką pufę dla dziecka wybrać będzie najlepiej?

 

W dużej mierze zależy to od aranżacji dziecięcego pokoju. Młodszym dzieciom z pewnością spodobają się workowate pufy nawiązujące wyglądem na przykład do bajek czy innych lubianych i znanych im motywów. Pufa stylizowana na postać z bajki, maskotkę czy domowego zwierzaka będzie prawdziwą atrakcją. Pluszowa pufa-miś może być dobrym wyborem dla dziewczynki. Pufa sako przypominająca dużą piłkę powinna trafić w gusta chłopców, zwłaszcza jeśli są fanami Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego. W kwestii materiału warto szukać puf, które są wykonane z naturalnych materiałów, choć jeśli zależy nam przede wszystkim na utrzymaniu czystości, to materiały syntetyczne mogą się okazać bardziej odpowiednie.

 

Wygląd nie jest jednak jedynym kryterium. Funkcja pufy jest równie ważna. Rodzic może na przykład postawić na pufy ze schowkiem, jeśli zależy mu, by zaoszczędzić więcej miejsca i zapewnić dziecku wygodne miejsce np. do przechowywanie zabawek. Można także postawić na wypoczynek. Wtedy optymalna może okazać się zwykła pufa sako, na której można nie tylko usiąść, ale i wygodnie się wyłożyć. Jeśli zaś pufa ma być dodatkowo zabawką, wtedy najlepiej sprawdzi się pufa w kształcie kostki taka jak Pufa Cube ze sklepu Centrum Krzeseł. Warto zatem zastanowić się i nad wyglądem, i nad przeznaczeniem pufy, zanim wybierze się jakiś model do pokoju dla dziecka.

 

Pufa została stworzona z myślą o lekkości, frywolności i luźnej atmosferze. To nadal oryginalny i niesztampowy mebel, który świetnie wygląda. Idealnie nadaje się do dziecięcego pokoju ze względu na swe walory użytkowe. Pufę dobrze więc mieć w swoim domu i zdecydowanie jest to mebel, który warto kupić z myślą o dziecku.

1/4
1/4
2/4
2/4
3/4
3/4
4/4
4/4

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć