Warszawa

Książki od wydawnictwa Babaryba na gwiazdkę!

Książki od wydawnictwa Babaryba na gwiazdkę!

Czy wiecie, które zwierzęta mają niezwykłe moce godne superbohaterów? Kto jest najszybszy na lądzie, a kto w powietrzu? Kto pluje trującą flegmą, kto bombarduje intruzów kupą, a kto odstrasza smrodem?

 

W końcu czy pingwin ma naprawdę w zadku armatę, a hipopotam – helikopterek? Dlaczego koty ciągle się myją, a psy obwąchują? I po co właściwie modliszka odgryza głowę swojemu partnerowi? Przyroda potrafi być naprawdę fascynująca i zadziwiająca! Możecie poznać najciekawsze, najdziwniejsze i najohydniejsze jej tajemnice z popularnonaukowych książek wydawnictwa Babaryba!

 

„Pupy, ogonki i kuperki”, „Superzwierzaki”, „Gęby, dzioby i nochale”, „Amory zaloty i podboje” oraz „Ohyda". Mała księga obrzydliwości” – to pełna przyrodniczych sekretów, zadziwiających faktów oraz śmiesznych anegdot seria z wydawnictwa Babaryba. Dzięki niej mali czytelnicy dowiedzą się m.in. kiedy i dlaczego samiec błazenek zmienia płeć i staje się samiczką, na czym polegają zabawne zaloty jeżozwierzy, dlaczego ślimaki są zarówno mamą jak i tatą, a także jakie supermoce kryje w sobie pupa wombata czy żuka bombardiera!

 

 

Książki z popularnonaukowego cyklu Babaryby zostały napisane przez biologów i przyrodników – m.in. przez polarnika Mikołaja Golachowskiego oraz ornitologa Szymona Drobniaka (laureata Naukowej Nagrody Tygodnika „Polityka”). Autorzy przyglądają się osobliwym zachowaniom zwierząt, zaskakującym i niekiedy dla nas ohydnym, by w barwny sposób opowiedzieć o nich najmłodszym.

 

 

Książki napisane są bardzo przystępnym językiem, pełno tu śmiesznych anegdot i błyskotliwych spostrzeżeń. Ilość przekazywanych informacji oraz forma dostosowana jest do wieku czytelnika. Autorzy udowadniają, że zdobywanie wiedzy może być pasjonującą przygodą i zachęcają czytelników do dalszych przyrodniczych poszukiwań. Książki te pełne są też intrygujących ilustracji, które dodatkowo ułatwiają przyswajanie wiedzy.

 

 

W centrum uwagi znajdują się naukowe ciekawostki związane z pupami, gębami i zalotami, czyli wszystkie te aspekty zwierzęcego życia, które wyjątkowo przyciągają uwagę najmłodszych. Czytanie o dziwacznym upodobaniu goryli do dłubania w nosie, czy też nietypowych ubikacjach nietoperzy sprawi, że lekturze będzie towarzyszyło mnóstwo radości i śmiechu. Dzięki temu nauka przyrody stanie się nie tylko dużo przyjemniejsza, ale też o wiele bardziej efektywna. W końcu łatwiej zapamiętuje się informacje, które nie tylko szokują lub nawet brzydzą, ale też powodują, że po policzkach ciekną nam łzy rozbawienia!

 

 

Oryginalny humor (naukowy!), ciekawa forma (ilustracje!) i interesujące zagadnienia (przyroda!) sprawiają, że popularnonaukowy cykl książek z wydawnictwa Babaryba to idealny pomysł na gwiazdkowy prezent. Zamiast plastikowych zabawek w tym roku podarujcie dzieciom zaproszenie do fascynującego świata zwierzęcych oryginalności – ich poznawanie przyniesie radość całej Waszej rodzinie!

 

Sugerowany wiek:
„Pupy, ogonki i kuperki” od 6 roku życia
„Superzwierzaki” od 5 roku życia
„Gęby, dzioby i nochale” od 6 roku życia
„Amory zaloty i podboje” od 8 roku życia
„Ohyda. Mała księga obrzydliwości” od 5 roku życia

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć