Warszawa

Nowy serwis Allegro Lokalnie

Nowy serwis Allegro Lokalnie

Allegro to doskonale znana miłośnikom kupowania i sprzedawania w sieci platforma handlowa. Od niedawna może się poszczycić nowym miejscem dedykowanym prywatnym sprzedającym. Jak działa serwis Allegro Lokalnie? Dlaczego warto z niego skorzystać? Dowiedz się z naszego artykułu.

 

  1. Jak działa serwis Allegro Lokalnie?
  2. Korzyści, jakie daje Allegro Lokalnie
  3. Allegro a Allegro Lokalnie

 

Jak działa serwis Allegro Lokalnie?

 

Portal Allegro Lokalnie (Kliknij tutaj, aby przejść do serwisu) ) jest serwisem, nastawionym na transakcje pomiędzy prywatnymi sprzedającymi a wszystkimi kupującymi. Pozwala na wystawianie ogłoszeń oraz zakupy z odbiorem osobistym, jednakże daje również userom możliwość wysyłania przesyłek pod wskazany adres. Warto dodać, że serwis pozwala na wystawianie ogłoszeń bezpłatnych, jak również płatnych - w opcji “kup teraz” oraz z licytacją.


Zarówno kupowanie, jak też wystawianie przedmiotów w portalu jest bardzo proste i intuicyjne. Aby skorzystać z tych możliwości, wystarczy zalogować się za pomocą swojego loginu i hasła z Allegro. Za pomocą jednego logowania można więc bez problemu skorzystać z możliwości, jakie dają oba te serwisy. Wystawiać oferty albo kupować można zarówno poprzez stronę internetową, jak też aplikację Allegro.

 

Korzyści, jakie daje Allegro Lokalnie

 

Allegro Lokalnie to miejsce stworzone z myślą o użytkownikach, którzy sprzedają prywatnie (nie zaś za pośrednictwem konta firmowego) i o kupujących z całej Polski. Dlaczego warto z niego skorzystać? Użytkownicy są weryfikowani przez Allegro, co również wpływa na poziom bezpieczeństwa transakcji. Ponadto wystawianie ogłoszeń z odbiorem osobistym jest bezpłatne. W interesujący sposób przedstawia się również projekt dotyczący wspierania lokalnych inicjatyw dzięki zarówno kupowaniu, jak i sprzedawaniu przedmiotów poprzez Allegro Lokalnie. Jak wynika jednak z informacji zamieszczonej na stronie, projekt ten jest jeszcze w fazie doprecyzowywania szczegółów, więc na więcej informacji na jego temat przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

 

Allegro a Allegro Lokalnie

 

Jakie są różnice pomiędzy oboma serwisami? „Klasyczne” Allegro jest serwisem, w którym swoje ogłoszenia i oferty wystawiają firmy. Dlatego też posiada tak rozbudowaną sferę płatności oraz różnych opcji wysyłki jak również Allegro Smart!. Allegro Lokalnie to miejsce dla prywatnych sprzedających, także w “formule” lokalnej, z odbiorem osobistym, a co się z tym wiąże, również z możliwością obejrzenia i ewentualnego sprawdzenia działania przedmiotu przed jego zakupem.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć