Warszawa

Zimowe przygody Stasia Pętelki już w księgarniach

Zimowe przygody Stasia Pętelki już w księgarniach

Ciepłe kurtki, zaczerwienione od mrozu nosy i długa podróż przez gęste zarośla puszczy – czy to brzmi jak przepis na udane wakacje? Zdaniem Stasia, który marzy o wyjeździe nad morze, wcale nie! Tymczasem jednak okazać się może, że to właśnie zimowa wycieczka zamieni się dla niego w niesamowitą przygodę!


Gdy czteroletni Staś dowiaduje się o planowanej wyprawie z rodzicami i małą siostrą, zaczyna już wyobrażać sobie, jak przyjemnie będzie wylegiwać się na zalanej promieniami słońca plaży. Co to będzie za zabawa, całymi dniami móc kąpać się w morzu i stawiać na piasku zamki tak wysokie, jakich nie zbudował jeszcze nikt inny! Jego wyobrażenia szybko legną jednak w gruzach, kiedy rodzice oznajmiają, że zamiast nad morze, w tym roku wybierają się na zimowe ferie do puszczy.

 


Rozczarowany, ale też mimo wszystko podekscytowany, chłopiec pomaga mamie zapakować w walizki swoje najcieplejsze ubrania, i razem z całą rodziną wsiada do samochodu, by wyruszyć w tajemniczo zapowiadającą się podróż. Po drodze Staś martwi się dzikimi zwierzętami, niecierpliwi długą przejażdżką i zastanawia, co też ciekawego będzie mógł robić w lesie. Z każdą kolejną chwilą wycieczka podoba mu się coraz mniej…

 

Na miejscu okazuje się jednak, że puszcza zimą przypomina skrzynię pełną skarbów, która choć na pozór całkiem zwyczajna, w środku skrywa w sobie mnóstwo cennych perełek! Razem z rodzicami, siostrzyczką oraz nowymi znajomymi, Staś zagłębia się w mroźny świat lasu, gdzie czekają na niego wspaniałe kuligi, bitwy na śnieżki, tropienie zwierząt i niezapomniane ogniska na polanie. Zapowiadające się na nudne i nieprzyjemne ferie stają się dla chłopca okazją do przeżycia świetnej przygody, podczas której odkryje, że pozory mogą mylić, a czasami najlepsze wspomnienia tworzy się w najmniej spodziewanych miejscach!

 

Ciepła opowieść o zimowej wyprawie rodziny Pętelków to obowiązkowa pozycja zarówno dla tych, którym znane są już wcześniejsze zdarzenia z życia małego Stasia, jak i tych, którzy chcą z uroczym chłopcem dopiero się zaprzyjaźnić! Bogate ilustracje, ciekawe przygody, humor i wyraziste postaci  - to wszystko odnaleźć można na kartach nowej książki „Staś Pętelka. Ferie w lesie”. Wybierzcie się w mroźną podróż razem z rodziną Pętelków – jedyne, czego potrzebujecie, to wolne popołudnie, kubek ciepłej herbaty i barwne historie małego Stasia i jego najbliższych!

 

Więcej

Warto zobaczyć