Warszawa

Zdrowy sen, zdrowe dziecko

Zdrowy sen, zdrowe dziecko

Wszyscy wiemy o tym, jak istotną rolę w prawidłowym działaniu naszego organizmu odgrywa sen. Poprawna higiena snu obniża poziom stresu, podnosi odporność, poprawia pamięć i zdolności poznawcze, zmniejsza ryzyko wielu poważnych chorób, a także w pozytywny sposób wpływa na nasze ogólne samopoczucie i funkcjonowanie w relacjach z innymi. 

O jego bezcenne działanie na organizm dbać należy bez względu na wiek, jednak biorąc pod uwagę to,  za jak wiele ważnych funkcji on odpowiada, o właściwą ilość i jakość snu zatroszczyć powinniśmy się szczególnie w okresie, kiedy nasz organizm dopiero się rozwija.
Dlatego właśnie Badum wychodzi do swoich klientów z ofertą poduszek dla dzieci oraz młodzieży, które zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o potrzebach i wzroście naszych pociech. W skład najnowszej selekcji BadumShop.com wchodzą dostosowane do indywidualnych wymogów pojawiających się w różnych grupach wiekowych poduszka Baby Safe  Breath oraz poduszka Varius Classic Kids w wersji 2+ i dla dzieci starszych.

 

Poduszka Baby Safe Breath przeznaczona jest dla najmłodszych, których tkanki w pierwszych miesiącach życia są jeszcze na tyle miękkie, iż mogą ulegać odkształceniom. Dzięki odpowiednio płaskiej formie oraz dwóm rodzajom wkładek piankowych, poduszka Baby Safe Breath redukuje nacisk na kości czaszki, doskonale wentylując przy tym główkę dziecka.

 

Poduszki występują w różnych kształtach i trzech pastelowych kolorach, natomiast ich wnętrze składa się z dwóch wkładek piankowych – zapewniającej doskonały przepływ powietrza pianki Aero Sponge oraz dopasowującej się do kształtu głowy, elastycznej pianki Memory, która  zapobiega ewentualnym odkształceniom.
Poduszka nadaje się szczególnie dla dzieci od 1. lub 2. miesiąca życia, kiedy najmłodsi są już  w stanie samodzielnie obracać główką. Podgłówek jest płaski, wyposażony w gąbkę oraz pokrowiec z przewiewnej bawełnianej dzianiny 3D.

 

Posiada owalne wycięcie na całą główkę oraz szyję, dzięki któremu główka dziecka leży tylko na pokrowcu w wycięciu, a gąbka nie ogranicza jej ruchów. Produkt  powinien służyć przede wszystkim jako pozycjoner i poduszka podróżna do nosidełek czy fotelików nie posiadających bocznego wsparcia na główkę.
Poduszka Varius jest natomiast przeznaczona dla dzieci starszych, co najmniej od drugiego roku życia. Jej wersja CV Kids 2+ wykonana została z miękkiej pianki termoelastycznej memory, która dostosowuje się do kształtu dziecka i zmniejsza ucisk głowy. 

Dostępne są dwie specjalne odmiany poszewki - bawełniana z dodatkiem wyciągu z podtrzymującego odpowiednie pH skóry aloesu oraz bawełniano-poliestrowa z apreturą Sanitized, która ogranicza rozwój bakterii, roztoczy i grzybów, a także dwa standardowe warianty z dzianiny i bawełnianego weluru w różnych odcieniach. Poduszka wykorzystywana być powinna w profilaktyce urazów kręgosłupa oraz w przypadkach wszelkich schorzeń odcinka szyjnego.  Twardość produktu została odpowiednio wyważona, a jego kształt zaprojektowano tak,  aby środek poduszki był minimalnie niższy, dzięki czemu pozbawiona jeszcze krzywizn dziecięca szyja może rozwijać się w dowolny sposób, nie ulegając naciskowi zbyt sztywnego lub źle wyprofilowanego zagłówka.
Wersja Classic Varius Kids dla maluchów powyżej 3. roku życia i młodzieży wyróżnia się z kolei dwustronnym, symetrycznym uformowaniem, dwoma rodzajami termoelastycznej pianki oraz pofalowaną powierzchnią, która umożliwia przepływ powietrza, jednocześnie zwiększając dostosowanie zagłówka do kształtu ciała.  Jej dodatkowym atutem jest wyjmowany środek, pozwalający na regulowanie wysokości poduszki i dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników. Poza tym wariant dla dzieci starszych, podobnie jak ten dla dwulatków, posiada różne rodzaje wyspecjalizowanych poszewek z powłokami dbającymi o higienę skóry, które występują w kilku eleganckich, stonowanych kolorach.  

 

Najnowsze poduszki od Badum to doskonała inwestycja w odpowiedni rozwój młodzieży i dzieci, dzięki której najmłodsi będą mogli czerpać ze snu wszystkie korzyści, jakich powinien on dostarczać. Komfort i bezpieczeństwo zapewniane przez produkty przyczynią  się bowiem do prawidłowego kształtowania się ciała naszych dzieci, jednocześnie czyniąc ich sen dłuższym i przyjemniejszym, a co za tym idzie – o wiele bardziej owocnym!

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć