Warszawa

Poznaj Miłkę i owczarka koroniastego

Poznaj Miłkę i owczarka koroniastego

Przypadkowe spotkanie z bezdomnym pieskiem odmienia losy marzącej o karierze weterynarza Miłki. Razem ze szkolnym kolegą Markiem i sąsiadką-baletnicą Kasią, ambitna dziewczynka bierze samotne zwierzę pod swoją opiekę, nie przypuszczając, że stanie się to dla niej początkiem niesamowitej przygody oraz pięknej przyjaźni. Kiedy piesek znajdzie się bowiem w opałach, młodzi miłośnicy zwierząt połączą siły, by za wszelką cenę zatrzymać go przy sobie. Efektami ich starań będą szereg zaskakujących zwrotów akcji oraz nieoczekiwane narodziny wartościowej relacji.

 

Jak zakończy się ich misja? I jaką cenę bohaterka książki będzie musiała zapłacić za chęć niesienia pomocy słabszym?

 

 

Tego dowiecie się, sięgając po "Miłkę i owczarka koroniastego” – najnowszą książkę od wydawnictwa Zielona Sowa, która łączy w sobie wartką akcję z humorem i refleksją na temat poważnych problemów dotykających najmłodszych. Oprócz przygód bohaterów, książka porusza bowiem ważne kwestie w relacjach i funkcjonowaniu dzieci. Sportretowane na jej kartach postaci pochodzą z różnych środowisk i – reprezentując odmienne trudności, z jakimi zmagają się małoletni – pokazują, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje, a za codziennymi, wyglądającymi na błahe dziecinnymi troskami, stoi często poważniejszy problem.

 

"Miłka i owczarek koroniasty” to powieść napisana lekkim, dowcipnym językiem, która nie boi się jednak mówić o – i tych mniej, i bardziej znaczących - kłopotach najmłodszych. Przeplatana barwnymi ilustracjami stanowi mądrą i ambitną propozycję dla dzieci w wieku szkolnym, dzięki której młodzi czytelnicy przeżyją razem z Miłką i jej przyjaciółmi szereg towarzyszących ratunkowej akcji przygód, a także dowiedzą się, że pozory często mylą, i aby móc kogoś ocenić, trzeba najpierw zrozumieć jego sytuację.

 

 

Dowiedz się więcej!

 

1/2
1/2
2/2
2/2

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć