Warszawa

Dni wolne w roku szkolnym 2019/2020

Dni wolne w roku szkolnym 2019/2020

Lato nieubłaganie dobiega końca, a to dla wszystkich z nas oznacza powrót do rzeczywistości wypełnionej dodatkowymi obowiązkami i problemami, o których na czas ciepłych wakacyjnych tygodni mogliśmy zapomnieć.

 

Bez względu na to, czy martwimy się końcem własnego urlopu, czy też sen z powiek spędzają nam raczej nowe wyzwania i zajęcia, z którymi w tych nadchodzących miesiącach będą musiały mierzyć się nasze pociechy, na pewno wszyscy zastanawiamy się już, na jak wiele chwil wytchnienia będziemy mogli w tym roku liczyć. Żeby oszczędzić Wam wysiłku i dodać otuchy przed  zbliżającym się okresem wytężonej pracy, sporządziliśmy zestawienie dni wolnych od zajęć w przyszłym roku szkolnym 2019/2020.

 

1/9
1/9
14 października

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

 

Upamiętniające rocznicę założenia w 1773 Komisji Edukacji Narodowej święto nazywane powszechnie ,,Dniem Nauczyciela” to dzień, w którym dzieci mogą cieszyć się krótką chwilą wytchnienia.

2/9
2/9
1 listopada

1 listopada - Święto Zmarłych

 

Uroczystość ku czci zmarłych, podczas której odwiedzamy groby naszych bliskich i wspominamy tych, których już z nami nie ma.

3/9
3/9
11 listopada

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

 

Święto państwowe obchodzone dorocznie z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

4/9
4/9
Boże Narodzenie

23-31 grudnia - przerwa świąteczna

 

Poprzedzone uroczystą wigilijną kolacją święto to drugie, obok Wielkanocy, najważniejsze wydarzenie w Kościele katolickim, podczas którego celebrujemy narodziny Jezusa. Dla większości z nas uroczystość ta oznacza wspaniały czas spędzony w gronie najbliższych nad suto zastawionym stołem. W tym roku przerwa świąteczna od zajęć szkolnych przypada na dni 23-31 grudnia.

5/9
5/9
Nowy Rok

1 stycznia - Nowy Rok

 

Tuż po Bożym Narodzeniu nastaje okres sylwestrowego szaleństwa, który wieńczy rozpoczęcie Nowego Roku, będące w Polsce dniem wolnym od pracy.

6/9
6/9
Trzech Króli

6 stycznia - Trzech Króli

 

Przypadające dorocznie na 6 stycznia święto Objawienia Pańskiego ustanowione zostało w Kościele katolickim jako pamiątka objawienia się Boga swoim wyznawcom, symbolizowanym przez Trzech Mędrców ze Wschodu.

7/9
7/9
Wielkanoc

9-14 kwietnia - przerwa świąteczna

 

Najważniejsze święto w Kościele katolickim, które obchodzimy na pamiątkę męczeńskiej śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.  W tym roku Niedziela Wielkanocna przypada na dzień 12 kwietnia, a nasze pociechy mogą cieszyć się przerwą od szkolnych zajęć już od 9 aż do 14 kwietnia.

8/9
8/9
Święto Pracy

1 maja - Święto Pracy

 

Międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone corocznie od 1890 roku jako przypomnienie strajku robotniczego, który wybuchł w Stanach w 1886 roku. W Polsce jest dniem ustawowo wolnym od pracy i zajęć szkolnych.

9/9
9/9
Boże Ciało

11 czerwca - Boże Ciało

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  to uroczystość liturgiczna obchodzona przez Kościół katolicki, mająca na celu uczczenie Najświętszego Sakramentu.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć