Warszawa

Jak wybrać drugi fotelik

 

Pierwszy rok za Wami. Nosidełko robi się powoli zbyt ciasne, czas więc pomyśleć o zmianie fotelika. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem drugiego fotelika i nie wiesz od czego zacząć, zacznij od naszego krótkiego poradnika, który przygotowaliśmy razem ze sklepem TOSIA.pl

 

Po czym rozpoznać, że już czas na drugi fotelik

 

Przyjrzyj się uważnie swojemu dziecku, gdy jest w foteliku. Jeśli główka wystaje poza górną krawędź siedziska, a zagłówek jest już maksymalnie wyciągnięty, to najwyższa pora wybrać się do sklepu po następny model. Wielu rodziców niepokoi się, gdy poza obręb fotelika zaczynają wystawać nóżki. Z punktu widzenia bezpieczeństwa nie ma to żadnego znaczenia. Nie ma się czym martwić i przejmować, maluszek na pewno znajdzie sobie miejsce na ruchliwe nóżki.


Zanim przyjdziesz do sklepu, czyli wszystko o bazie

 

Czy nosidełko, z którego korzystasz montowałaś na bazie?  Jeśli tak, to sprawdź jakiej bazy używałaś, ponieważ na jednej bazie możesz zamontować dwa foteliki. Systemy modularne stają się coraz bardziej popularne. Znajdziesz je w ofercie takich marek, jak: Cybex, Maxi Cosi, BeSafe, Axkid. Jeśli okaże się, że dobrze zaplanowałaś zakup pierwszego fotelika, to dopasowanie drugiego będzie czystą formalnością. Po prostu dobierasz następny, pasujący na bazę model.

 

 

Jeśli jednak Twoja baza pasuje tylko do jednego fotelika, albo masz jakiekolwiek wątpliwości, polecamy wizytę w sklepie. Wtedy będziemy mieli możliwość indywidualnego dopasowania fotelika i do samochodu i do dziecka.


Jak bezpiecznie przewozić dziecko samochodem

 

Wiadomo, że bezpiecznie czyli w foteliku samochodowym. Po drugie dziecko powinno jeździć w foteliku tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak to możliwe. Jest to jak dotąd najbezpieczniejszy sposób. Podczas wypadku na maluszka działają ogromne siły, które w fotelikach zamocowanych tyłem do kierunku jazdy „wciskają” dziecko w chronioną strefę.

 

Dlatego jako drugi fotelik polecamy te wszystkie modele, które montowane są tyłem do kierunku jazdy. Wybór jest dość spory, dlatego warto poznać zalety niektórych z nich. Britax Romer Dualfix M i-Size mocowany jest na obrotowej bazie. Baza ma też regulowany kąt, dzięki temu dopasujemy ten fotelik do różnego typu kanap samochodowych.

 

 

Cybex Sirona M2 i-Size jest fotelikiem przepinanym, na tej samej bazie mogłaś mocować nosidełko Aton M i-Size. Regulowana osłona boczna pozwoli dopasować fotelik indywidualnie do samochodu.

 

 

Maxi Cosi 2wayPearl to jeden z większych fotelików. Ma obszerne siedzisko i wysokie oparcie. Jest przepinany przodem i tyłem do kierunku jazdy. Jeśli chcesz uniknąć błędów montażowych, koniecznie skonsultuj się z ekspertem.

 

 

Zadbaj o Wasze bezpieczeństwo

 

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, dlatego zachęcamy abyś wzięła udział w organizowanym z okazji akcji Back to School live chat z ratownikiem medycznym Arielem Szczotokiem. Będziemy rozmawiać o bezpiecznym przewożeniu dzieci, a także co zrobić gdy maluszek zakrztusi się albo zadławi. A może masz inne pytania i chcesz wiedzieć co zrobić w sytuacjach zagrażających życiu dziecka. Już 20 sierpnia o 18.00 oglądaj nasz Live Chat i pytaj. Wszystkie szczegóły znajdziesz na naszych profilach facebookowym i instagramowym.

 

 

Kupować w internecie czy w sklepie

 

To pytanie zawsze zadają sobie rodzice. A odpowiedź wcale nie jest taka prosta. Fotelik zawsze należy dobrać i dopasować i do dziecka i do samochodu, więc zachęcamy, do wizyty w sklepie. Jest to też zawsze dobra okazja, by przypomnieć sobie jak prawidłowo zapinać dzieci w foteliku, jak dobrze zamontować fotelik. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zmieniłaś samochód lub wybierasz się w długą podróż podjedź do sklepu i pod okiem eksperta skontroluj montaż fotelika w aucie.

Jeśli jednak jesteś szczęśliwą posiadaczką bazy do fotelika, który tworzy system modułowy, to zamówienie drugiego fotelika nie będzie ryzykowne.

Szukaj okazji, by wybrany model fotelika był taniej. Najbliższa z nich już od 19 do 25 sierpnia. Przez cały tydzień przygotowujemy się do bezpiecznego powrotu do żłobka, przedszkola i szkoły – Back to School – Tydzień fotelików. Na pewno znajdziesz interesujący Cię model w SuperCenie.

 

 

Co jeszcze może się przydać

 

Akcesoria do fotelika to rzeczy, o których często zapominamy, a potem na gwałt trzeba się wracać do sklepu. Przejrzyj naszą krótka listę, którą opracowaliśmy wraz z ekspertem TOSIA.pl, zastanów się czego będziesz, potrzebować, a bez czego dasz radę się obejść.

 

Lusterko – dziecko zawsze pod kontrolą, szczególnie gdy jedzie tyłem do kierunku jazdy.

Mata ochronna pod fotelik – zadbaj na przyszłość o tapicerkę w swoim aucie.

Mata ochronna na oparcie – ochroń tapicerkę kanapy przed brudnymi bucikami dziecka.

Wkładka antypotowa Aeromoov lub pokrowiec frotte na fotelik – ochrona przed nadmiernym poceniem się dziecka w foteliku, możliwość szybkiego prania pokrowca.

Roletki przeciwsłoneczne – ochronią przed rażącym słońcem, nie tylko latem, ale i zimą, gdy promienie słoneczne odbijają się od śniegu.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć