Warszawa

Prawidłowe nawadnianie organizmu

Tegoroczne lato przywitało nas falą upałów. Piękna, słoneczna pogoda to idealne warunki do odpoczynku nad wodą lub w ogrodzie. Jednak wysokie temperatury zobowiązują do szczególnego zadbania o zdrowie swoje i dzieci. Jedną z najważniejszych rzeczy, o której należy pamiętać, obok nakrycia głowy i stosowania kremów z filtrem UV, jest prawidłowe nawadnianie organizmu.
 

 

Pij dużo wody…
… czyli ile? Picie odpowiedniej ilości wody zapewni nam zdrowie i dobre samopoczucie. Zapotrzebowanie organizmu na płyny nietrudno obliczyć. 1 ml wody przypada na 1 spożytą kalorię. Zatem osoba spożywająca 2000 kalorii dziennie powinna wypić 2 litry wody. Szczególną uwagę na przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów powinno się zwrócić w przypadku dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych.
 

Owoce i warzywa
Są nie tylko źródłem witamin i mikroelementów, ale również… wody! Soczysty arbuz zjedzony podczas upałów nie tylko sprawi przyjemność, ale również lekko nawodni organizm i ugasi pragnienie. Co ciekawe – owocem, który zapobiega odwodnieniu i łagodzi jego skutki, jest banan. Mimo że nie należy do owoców soczystych, zawiera potas, magnez i żelazo, które traci się, będąc odwodnionym. Owoce najlepiej wchłaniają się, gdy spożywamy je po obfitym posiłku (np. po obiedzie).
 

Co, jeśli nie lubię wody?
Jeśli Ty lub Twoje dziecko nie lubicie „zwykłej” wody, warto urozmaicić jej smak, dodając miętę, ogórka, owoce lub odrobinę miodu. Dobrym uzupełnieniem będą również ziołowe herbaty, jednak w tym przypadku musicie zwrócić uwagę na ich jakość – czy nie zawierają cukrów oraz czy są źródłem witamin i minerałów.

 

Zdrowym i bezpiecznym produktem są herbaty Herbi Baby dla niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Stanowią tylko uzupełnienie płynów w organizmie. Herbaty Herbi Baby mają wyłącznie naturalny skład, a wyjątkowe kompozycje i smaki dogodzą nawet najbardziej wymagającym kubkom smakowym. I, co najważniejsze, są dostosowane do konkretnych potrzeb. Maluszkom pomogą w łagodzeniu różnych dolegliwości, będą pomocne przy rozszerzaniu diety, podczas przeziębień, a także zapewnią zdrowy, spokojny sen. Kobietom w ciąży pomogą złagodzić jej dokuczliwe objawy (np. nudności). Natomiast mamom karmiącym pomogą zwalczyć dolegliwości związane z laktacją, usprawnią ją, a także pomogą się zrelaksować i odprężyć.
 

Zupy i buliony
Lato to okres dorodnych i naturalnych warzyw, które warto spożywać w postaci zup i bulionów. Doskonale nawadniają, sycą, a także wzbogacają organizm w niezbędne składniki odżywcze. Poza tym – są pyszne i bardzo zdrowe!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć