Warszawa

Pierwsze urodziny - prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Pierwsze urodziny - prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Roczek to długo wyczekiwana chwila przez rodziców, dziadków, chrzestnych i wszystkich innych członków rodziny brzdąca. Goście zwykle intensywnie zastanawiają się nad odpowiednim prezentem dla rocznego dziecka. Okazuje się, że wybór wcale nie jest trudny! Zobacz, jakie zabawki okażą się najlepszym prezentem na pierwsze urodziny i dlaczego zadowolone będzie z nich nie tylko dziecko, ale też jego rodzice.

 

Prezent na roczek – nadążaj za rozwojem dziecka

 

Roczne dziecko zaczyna powoli stawać na nogi, a jego rozwój motoryczny rozpędza się. Dlatego na roczek daj dziecku zabawki, które pomogą mu kształtować swoją mobilność. Roczne dziecko rozumie już, czym jest ruch. Dlatego na pierwsze urodziny znakomicie nadadzą się zabawki mobilne. Podaruj małemu brzdącowi różnego rodzaju zabawki jeżdzące– mogą być po pojazdy lub zwierzątka na kółkach, które dziecko będzie mogło pchać lub ciągnąć za sznurek. Dla chłopców mogą być to ich pierwsze samochodziki, a dla dziewczynek wózki dla lalek.

Idealnie sprawdzą się również chodziki, w których brzdąc będzie rozwijać swoje nabywane w tym okresie życia umiejętności ruchowe. Znakomitym przykładem tego typu rozwijających zabawek są jeździki dostępne w sklepie Noski Noski. Nie tylko wspomogą motoryczny rozwój dziecka, ale również będą je doskonale bawić, gdyż pokryte są miękkimi narzutami przypominającymi różne zwierzęta.

 

Klocki – idealny prezent na pierwsze urodziny

 

Oprócz mobilności u rocznego dziecka rozwijają się też inne zdolności psychosomatyczne, np. czynności manualne czy rozpoznawanie dźwięków, kolorów i kształtów. Idealnym prezentem dla dziecka w tym wieku będą kolorowe klocki o różnych kształtach i silnie kontrastujących kolorach. Bardzo rozwijającymi zabawkami są sortery, czyli różnokształtne klocki, które dziecko musi zmieścić w otwory w pudełku, które kształtem odpowiadają formie klocka. Podczas zabawy sorterami dziecko samodzielnie rozwija swoje zdolności manualne oraz wysila umysł.

 

Równie znakomite efekty dają tez wieże i piramidy, które dziecko musi układać zgodnie z kształtami i kolorami. Sortery, klocki i piramidy to idealne prezenty na roczek, bowiem dziecko łączy świetną zabawę z psychosomatycznymi ćwiczeniami, które z pewnością zaowocują w jego dalszym rozwoju. Tego typu zabawki wzbudzają również potrzebę współpracy – pokaż dziecku, na czym polega zabawa, a ono chętnie podzieli się z Tobą jej efektami.

 

Lalki i przytulanki

 

Roczne dziecko potrzebuje bliskości, dlatego nocą w łóżeczko powinny mu towarzyszyć miękkie zabawki, takie jak szmaciane lale lub misie, do których maluch przytuli się, odczuwając jego bliskość.

 

Książeczki

 

Obecnie sklepy z zabawkami oferują wiele książeczek dla najmłodszych dzieci. Dzięki nim roczne brzdące uczą się rozpoznawać kolory, kształty i postaci. Książeczki dla rocznych maluchów posiadają również różne fakturowanie obrazków – np. ilustracje zwierzątek mogą być pokrywane miękkim materiałem. Dzięki temu dziecko poznaje świat również poprzez dotyk.

 

Zapytaj rodziców, czego potrzebuje ich dziecko

 

Jeżeli jesteś rodzicem, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, czego jeszcze brakuje Twojemu dziecku do radosnej zabawy i zrównoważonego rozwoju. Kiedy jednak jesteś gościem na przyjęciu z okazji pierwszych urodzin, zapytaj rodziców, co najbardziej przyda się ich pociesze. Może okazać się, roczniak nie ma jeszcze zabawki, która rozwija jakiś zakres jego zdolności. Wtedy warto uzupełnić skrzynkę z jego zabawkami właśnie o to, czego brakuje. Oprócz zabawek odpowiednie dla dzieci są też różne elementy wystroju jego pokoju, np. foteliki, huśtawki lub namiociki.

 

Pamiętaj o najważniejszym – roczek to okres intensywnego rozwoju dziecka. Dlatego warto wykorzystać ten czas na umożliwienie mu rozwoju umiejętności, które zaowocują w prawidłowym kształtowaniu się młodego człowieka.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć