Warszawa

Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Która mama w dzisiejszych czasach nie posiada smartfona? Niewielkie urządzenie ma prawie każdy i coraz chętniej sięgamy po aplikacje na telefon ułatwiające codzienne obowiązki. Bankowość mobilna? Prawdziwy hit! Zakupy z dostawą do domu? Ultrawygoda! Dlaczego więc nie wprowadzić rodzicielstwa na nowoczesne tory? Usprawnij opiekę przy maluszku z dedykowaną aplikacją dla mam! Poniżej przedstawiamy 5 ciekawych propozycji, które wykorzystasz zarówno w czasie ciąży, jak i po porodzie.

 

Ciąża+ 

 

Bycie smart mamą możesz rozpocząć  jeszcze przed narodzinami. Dedykowane aplikacje ciążowe znajdziesz zarówno na systemach Android, jak i iOS. Jedną z nich jest Ciąża+, którą pobrało już ponad 25 milionów kobiet. Znajdziesz w niej różne ciekawostki np. 16 tydzień ciąży oznacza, że dziecko jest wielkości awokado. Zdjęcia USG pozwolą monitorować, jak mniej więcej wygląda płód. Możesz ją skonfigurować także jako aplikację dla obojga rodziców czy dziadków. 

 

Zalety: 
+ Dostępność na Android i iOS w bezpłatnej wersji. 
+ Codzienne informacje o przebiegu ciąży. 
+ Możliwość konfiguracji pod innych członków rodziny. 
+ Zastępuje aplikacje do liczenia skurczy i ilości kopnięć. 

 

Źródło: play.google.com

 

Asystent Ciąży

 

Kolejna aplikacja ciążowa, która sprawdzi się w Twoim telefonie. Znajdziesz w niej artykuły, z którymi poszerzysz swoją wiedze w kilka chwil. Aplikacja wzbogacona została w kalendarz ciąży posiadający najważniejsze informacje na temat rozwoju maluszka oraz cenne porady dla Ciebie. Wygodna i prosta check lista zawiera punkty, które powinny znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj do artykułu „Wyprawka dla noworodka – czyli jak nie dać się zwariować w zakupowym szaleństwie”. Dodatkowo aplikacja dla mam posiada dostęp do aktualnych promocji w różnych sklepach. 

 

Zalety: 
+ Dostępność na Android i iOS. 
+ Aplikacja zawiera kalkulator prawidłowej wagi. 
+ Prosta lista z wyprawką dla noworodka. 
+ Dostęp do aktualnych promocji. 


Źródło: asystentciazy.pl 

 

 

Baby Manager 

 

Aplikacja dla mam, które dopiero odkrywają zalety rodzicielstwa. Idealna w pierwszych miesiącach dziecka. To najprościej mówiąc aplikacja dzienniczek, która skutecznie zastąpi notatnik. Prosty, intuicyjny i kolorowy interfejs pomoże Ci w szybki sposób zapoznać się z dostępnymi funkcjami. Zapiszesz w nim wszystkie istotne informacje jak: temperaturę, czas karmienia, długość snu maluszka, częstotliwość zmiany pieluszki i wiele więcej! Skutecznie rozwiązuje problemy podczas karmienia – tak, Baby Manager sprawdza się także jako aplikacja do karmienia piersią.  

 

Zalety: 
+ Aplikacja wielofunkcyjna łączy w sobie dzienniczek, aplikację do karmienia piersią i kalendarz. 
+ Widgety, które zapewniają szybki dostęp z poziomu głównego ekranu. 
+ Możliwość tworzenia profili wielu dzieci jednocześnie. 
Minusy: 
- Aplikacja dostępna jedynie na Android. 
- Bezpłatna wersja z reklamami, wersja bez reklam jest odpłatna. 


Źródło: asystentciazy.pl

 

Niania 3G

 

Zastanawiasz się, czy elektroniczna niania to zakup, którego potrzebujesz? Chcesz stale monitorować, co dzieje się z Twoim maluszkiem?  Zamiast dodatkowej niani wystarczą dwa urządzenia typu smartfon lub tablet z połączeniem sieciowym (LTE, 3G, WiFi). Jedno z nich działa jak nadajnik, drugie jak odbiornik. Możesz położyć spać maluszka w sypialni, gdy sama udasz się do salonu czy innego pomieszczenia. Aplikacja posiada system wzmacniania dźwięku, który wyczuwa najmniejsze szmery. Dzienniczek zapisuje aktywność Twojego malucha, dzięki czemu możesz kontrolować jak często się budzi. Funkcja zdjęć w czasie rzeczywistym skutecznie zastąpi elektroniczną nianię z wideo.  

 

Zalety: 
+ Dostępność na Android i iOS. 
+ Zdjęcia w czasie rzeczywistym. 
+ Możliwość mówienia do dziecka za dotknięciem jednego przycisku. 
+ Aplikacja wyposażona w dzienniczek notujący aktywność dziecka. 
Minusy: 
- Aplikacja płatna; App Store (18.99 zł), Google Play (21.99 zł). 

 

Źródło: babymanagerapp.tumblr.com 

 

Akuku mamo 

 

Stworzona przez kobiety dla kobiet aplikacja odpowiada na potrzeby młodych rodziców. W najprostszym skrócie – jest to Tinder dla mam. Jeśli jednak nie znasz popularnego swipe left/right to aplikacja Akuku Mamo, która pomoże Ci znaleźć matki z okolicy.  Świetnie sprawdzi się w przypadku osób świeżo po przeprowadzce. Masz możliwość poznania kobiet z podobnej grupy wiekowej i np. umówić się na wspólny spacer z wózkami lub wizytę na placu zabaw. 

 

Zalety:  
+ Dostępność na Android i iOS. 
+ Prosty interfejs. 
+ Rozmowy prywatne, grupowe oraz fora.  

 

Źródło: facebook.com/AkukuMamo 

 

Może czas na wymianę?

 

Aplikacje dla mam są super, to już wiesz. Ale czy Twój smartfon jest na nie gotów? Może to idealny moment, by wymienić go na coś nowszego z jeszcze lepszym aparatem, jak telefon Samsung Galaxy 8? Jesteś fanką iOS i nie chcesz z niego rezygnować – postaw na iPhone 7. Dla mam, które nie lubią zbyt dużego przepychu i stawiają na atrakcyjną cenę polecamy smartfon Huawei P20 w różnych wersjach. Każdy z modeli znajdziesz w eMAG. Kliknij i sprawdź, czy nie czeka na Ciebie nowy model idealny pod aplikacje dla mam.  

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć