Warszawa

Trampoliny ogrodowe

Trampoliny ogrodowe

Jak wiadomo skakanie daje dużo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Z nadejściem wiosny, kiedy dzień staje się dłuższy, każdy szuka rozrywki poza domem. Słoneczne dni sprzyjają bieganiu, jeżdżeniu na rolkach, rowerze oraz uprawianiu innych dyscyplin sportu. Jedną z nich jest skakanie na trampolinie. Znajdują się one wszędzie – w ogrodach, parkach, przedszkolach i szkołach.


Przede wszystkim zabawa

 

Każdy, kto kiedykolwiek skakał na trampolinie wie, że to doskonała frajda i mnóstwo uśmiechu.Niekiedy skakanie może się nam znudzić, ale jak się okazuje trampolinę można wykorzystać do zabawy również w inny sposób. Aby urozmaicić naszą zabawę możemy na trampolinę nałożyć namiot. Mamy możliwość  schronienia się w nim przed słońcem, a nawet urządzenia biwaku. Wspaniałym pomysłem jest również zabawa z kolorowymi balonami lub piłkami. Skoki pomiędzy nimi z pewnością przysporzą nam wiele radości. Ta forma rozrywki z pewnością rozwinie naszą kreatywność, a na jej zakończenie wystarczy odrobina wody, która sprawi, że mata będzie znów czysta. Kiedy znużeni skokami potrzebujemy na chwilę odetchnąć wystarczy koc i poduszka. Odrobina relaksu dla każdego.

Ćwiczenia fitness


Poruszanie się na trampolinie daje nam możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Podczas zabawy uprawiamy sport. Trampoliny wspomagają rozwój fizyczny, stymulują metabolizm. Do takiej formy aktywności fizycznej zachęcają lekarze i farmaceuci. Podczas godzinnego treningu można spalić aż 1000 kcal! Trampoliny ogrodowe pozwalają nam na ćwiczenia bez potrzeby udawania się na siłownię. Jest to łatwy sposób dbania o naszą formę. Trening na trampolinie poprawia utrzymanie równowagi. Skacząc staramy się nie przewrócić, a im więcej ćwiczymy  tym bardziej zwiększamy nasze możliwości koordynacyjne. Poza tym częsty ruch wpływa na nasze samopoczucie. Im częściej się ruszamy tym więcej endorfiny powstaje w naszym organizmie.

Bezpieczeństwo


Podstawą każdej zabawy i uprawiania sportu jest bezpieczeństwo. Pewne zasady trzeba również zachować przebywając na trampolinie. Rozkładając naszą trampolinę w ogrodzie powinniśmy wybrać równy, stabilny teren oraz postępować zgodnie z instrukcją podaną przez producenta. Bezpieczna trampolina to taka, która posiada odpowiednie certyfikaty. Najwyższe normy bezpieczeństwa to EN71-2 & EN71-3 Kolejnym aspektem jest wykonanie z trwałych, odpornych na odkształcenia materiałów. Na trampolinie może przebywać jednocześnie wiele osób, dlatego powinniśmy pamiętać o nie przekraczaniu dopuszczalnej masy. Zazwyczaj jest to 150 kilogramów.


Trampolina powinna znajdować się na wolnej przestrzeni. Nie może stać pod dachem, w pobliżu drzew, gałęzi lub innych, niebezpiecznych urządzeń. Najlepsze do skakania są skarpety antypoślizgowe. Skaczące dziecko powinno przebywać pod opieką osoby dorosłej. Po wejściu należy zapiąć siatkę zabezpieczającą i skakać w centralnej części maty.


Ważne, aby skakać pojedynczo, gdyż cięższa osoba może podbić to góry lżejszą. Łatwo wtedy o kontuzje i stłuczenia. Nie rzucamy się też na kark oraz plecy.
Przestrzeganie prostych zasad bezpieczeństwa pozwoli nam uniknąć groźnych sytuacji oraz uchroni nas od uszkodzeń ciała.

Cechy i budowa


Dostępne na rynku trampoliny ogrodowe różnią się wielkością i wyposażeniem. Wyróżniamy trampoliny przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Ich konstrukcję stanowi mocny, metalowy stelaż oraz trzy podwójne nogi. Od zewnątrz zabezpieczono je siatką. Szybki montaż trampoliny jest możliwy dzięki tunelom na słupki, które dodatkowo pokryto pianką zabezpieczającą. Bezpieczne skakanie umożliwia wytrzymała, wodoodporna mata. Wejście na trampolinę ułatwia dołączona, metalowa drabinka.

Odpowiedni rozmiar

Decydując się na zakup trampoliny powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę wiek korzystających z niej osób oraz ilość dostępnego miejsca w ogrodzie. Dla młodszego dziecka odpowiednia będzie trampolina o średnicy 140 cm lub 183 cm, natomiast dla starszych pociech najlepiej wybrać sprzęt o średnicy 252 cm lub 312 cm. Największe, o średnicy 374 cm będą odpowiednie do ogrodów o dużej przestrzeni.

Przechowywanie

Z upływem lata kończy się ochota na zabawy poza domem. Częste, deszczowe dni uniemożliwiają nam spędzanie czasu w ogrodzie. W okresie jesienno - zimowym powinniśmy zadbać o prawidłowe zabezpieczenie naszych trampolin. Jeżeli posiadamy odpowiednią ilość miejsca w piwnicy lub garażu to wystarczy jedynie ściągnąć siatkę ochronną. W innym przypadku należy złożyć trampolinę i umiesić ją w suchym i bezpiecznym miejscu. Pozostawienie trampoliny w ogrodzie naraża jej elementy na trwałe uszkodzenia.

Gdzie można kupić trampoliny ogrodowe?

Sprawdzone trampoliny ogrodowe marki Neo-Sport znajdziecie Państwo w sklepie trampoliny dla dzieci .Proponowane przez nas produkty spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Zapewniamy sprzęt wysokiej jakości, z dziesięcioletnią gwarancją.


Łatwe w montażu trampoliny marki Neo – Sport gwarantują zabawę na najwyższym poziomie. Producent zadbał o maksimum bezpieczeństwa, dlatego można być spokojnym o zdrowie i kondycję przebywających na nich dzieci. Zapewniamy szeroki wybór trampolin, gdzie każdy znajdzie odpowiedni sprzęt dla siebie.

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć