Warszawa

Dlaczego kupno psa dla dziecka to dobry pomysł?

Dlaczego kupno psa dla dziecka to dobry pomysł?

Mówi się często, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jest w tym wiele prawdy o czym przekonali się pewnie nie raz właściciele czworonogów. Posiadanie czworonoga to marzenie większości dzieci. Maluchy często proszą o niego na szereg okazji jak urodziny czy Święta Bożego Narodzenia. A rodzice? Często odmawiają obawiając się, że będzie to dla nich dodatkowy obowiązek, a dzieci nie będą potrafiły się nim właściwie zająć. Warto jednak wiedzieć, że pies w rodzinie to szereg profitów dla rozwijającego się dziecka.

 

Zobacz dlaczego warto kupić dziecku psa!

1/13
1/13
Pies pomaga introwertykom.

Dzieci zamknięte w sobie, mające trudności z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami dzięki posiadaniu psa stają się bardziej otwarte i bardziej śmiałe.

2/13
2/13
Dziecko uczy się odpowiedzialności.

Posiadanie psa to przyjemność, ale także obowiązki. Należy go karmić, sprzątać po nim i wychodzić z nim na dwór. Dla dorastającego dziecka to prawdziwa szkoła życia!

3/13
3/13
Dziecko uczy się opiekuńczości.

Mały piesek wymaga wiele troski. Maluchy opiekując się nim nabywają więc bardzo cennych doświadczeń.

4/13
4/13
Dzięki psy dziecko staje się pewniejsze siebie.

Posiadanie czworonoga to dla niego powód do dumy, ale także świetny sposób na zawieranie nowych znajomości. Dzieci mające psy są bardziej śmiałe w kontaktach z rówieśnikami, bardziej spontaniczne i weselsze, a także mają większe poczucie własnej wartości.

5/13
5/13
Posiadanie psa pobudza wyobraźnię.

Wymyślanie nowych zabaw angażuje wyobraźnię dziecka. Maluch staje się więc przy czworonogu bardziej kreatywny i bardziej spostrzegawczy.

6/13
6/13
Posiadanie psa pomaga dzieciom w rehabilitacji.

Niektóre rasy psów są świetnymi pomocnikami w pracy z dziećmi z porażeniem mózgowym. Pełnią więc rolę terapeutyczną.

7/13
7/13
Pies działa na dziecko kojąco.

Głaskanie psa czy samo przebywanie z nim znacznie redukuje poziom stresu.

8/13
8/13
Pies angażuje dziecko do większej aktywności fizycznej.

Czworonóg angażuje dziecko do nieustannej zabawy, zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Dziecko więc szybko może spalić kalorie, zyskać lepszą kondycję i uniknąć nadwagi.

9/13
9/13
Kontakt ze zwierzęciem buduje poczucie bezpieczeństwa.

To bardzo ważne na każdym etapie jego rozwoju.

10/13
10/13
Posiadanie psa daje dużą możliwość do nauki poprzez obserwację.

Obserwowanie psa, obcowanie z nim to cenna nauka dla dorastających maluchów. Dzięki temu nauczą się dużo więcej niż z książek.

11/13
11/13
Dziecko uczy się empatii.

Miłość do kudłatego lokatora domu sprawia, że dziecko troszczy się o jego zdrowie, głaszcze go, gdy ten skomle i pomaga, gdy ten jest zmęczony lub coś do boli. Maluchy stają się wrażliwe na krzywdę i uczą się współczucia. To dla nich prawdziwa szkoła uczuć.

12/13
12/13
Dziecko wychowywane z psem ma większość odporność na choroby.

Do tego często też nie ma także skłonności do alergii.

13/13
13/13
Dzięki psu dziecko częściej wychodzi na dwór.

Spacery z czworonogiem to ogromy profit dla zdrowia. Wiele dzieci nie lubi wychodzić z domu i woli spędzać czas przed komputerem czy oglądając filmy. Posiadanie psa pozwoli to zmienić, bo wychodzenie z nim na dwór to okazja do częstszego przebywania na świeżym powietrzu.

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć