Warszawa

Karta, abonament, a może MIX? Co wybrać?

Karta, abonament, a może MIX? Co wybrać?

Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego, dlatego tradycyjny telefon stacjonarny powoli odchodzi do zabytków przeszłości. Wybór komórki może być trudny nie tylko ze względu na dostępność różnorodnych modeli, ale także konieczność podjęcia decyzji o planie taryfowym. Operatorzy oferują swoim klientom telefon na abonament, MIX i kartę, a każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

 

Abonament – dla tych co lubią stabilizację

 

Osoby, które nie chcą się martwić o brak środków na koncie, powinny się zdecydować na abonament. Polega on na comiesięcznej opłacie za usługi, które obejmują wykonywanie połączeń, wysyłanie smsów oraz korzystanie z internetu mobilnego. W skład abonamentu wchodzą również raty za telefon, o ile użytkownik zdecyduje się na wybór ofert z nowym urządzeniem. Miesięczna opłata za usługi z góry pozwala uniknąć sytuacji, gdy nagle skończą się środki na koncie, uniemożliwiające wykonanie połączenia. Obecnie wysokość abonamentu można dopasować do własnych potrzeb i możliwości, dlatego wcale nie wiąże się to z koniecznością regulowania wysokich rachunków za telefon. Wchodząc na tę stronę: https://komorkomat.pl/najtanszy-abonament-telefoniczny/, znajdziesz korzystną ofertę.

 

Karta – dla lubiących mieć kontrolę

 

Telefon na kartę jest równie często wybierany co na abonament. Oferta taka polega na regularnym doładowywaniu karty, aby móc korzystać z usług operatora. Pozwala to lepiej kontrolować wydatki i wydawać tylko tyle, ile faktycznie wykorzystasz.

 

Zaletą telefonu na kartę jest to, że nie ogranicza Cię żadna umowa z firmą komórkową i w każdej chwili możesz zaprzestać doładowywać swoje konto. Taki wariant jest często wybierany przez osoby starsze, dzieci oraz osoby, które posiadają ograniczone potrzeby komunikacyjne. Wadą oferty na kartę jest to, że ceny połączeń, wysłanych smsów i transmisji danych są nieco wyższe niż w innych opcjach taryfowych, co może się wiązać z koniecznością częstego doładowywania karty, aby móc w dalszym ciągu korzystać z usług mobilnych. W przypadku telefonu na kartę trzeba się liczyć również z koniecznością posiadania własnego urządzenia, gdyż operatorzy komórkowi nie dodają sprzętu mobilnego do oferty na doładowania.

 

Jeśli chcesz wiedzieć czy to się opłaca, skorzystaj z serwisu porównywarkowego https://komorkomat.pl/. Dzięki temu znajdziesz ofertę dopasowaną do potrzeb.

 

MIX – dla lubiących niezależność

 

Oferta MIX to połączenie cech abonamentu i karty, co jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć kontrolę nad wydatkami jak w przypadku karty, ale również otrzymać nowy telefon w ramach umowy z operatorem. Mix polega na regularnym doładowywaniu konta, aby zrealizować plan taryfowy zawarty w umowie. Użytkownik otrzymuje nowy telefon i ma możliwość wyboru ilości oraz kwoty cyklicznych doładowań. W razie szybszego wyczerpania środków można w dowolnym momencie dokupić kartę, aby móc dalej korzystać z usług. Jako wadę takiego rozwiązania można uznać długi czas trwania umowy z operatorem, gdyż kończy się ona wówczas, gdy zrealizowany zostanie plan doładowań. Mix to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają ograniczone potrzeby komunikacyjne, ale chcą w ramach umowy otrzymać nowe urządzenie.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć