Strefa rodzica » Artykuły » Karta, abonament, a może MIX? Co wybrać?

Karta, abonament, a może MIX? Co wybrać?powiększ

Karta, abonament, a może MIX? Co wybrać?

Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego, dlatego tradycyjny telefon stacjonarny powoli odchodzi do zabytków przeszłości. Wybór komórki może być trudny nie tylko ze względu na dostępność różnorodnych modeli, ale także konieczność podjęcia decyzji o planie taryfowym. Operatorzy oferują swoim klientom telefon na abonament, MIX i kartę, a każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

 

Abonament – dla tych co lubią stabilizację

 

Osoby, które nie chcą się martwić o brak środków na koncie, powinny się zdecydować na abonament. Polega on na comiesięcznej opłacie za usługi, które obejmują wykonywanie połączeń, wysyłanie smsów oraz korzystanie z internetu mobilnego. W skład abonamentu wchodzą również raty za telefon, o ile użytkownik zdecyduje się na wybór ofert z nowym urządzeniem. Miesięczna opłata za usługi z góry pozwala uniknąć sytuacji, gdy nagle skończą się środki na koncie, uniemożliwiające wykonanie połączenia. Obecnie wysokość abonamentu można dopasować do własnych potrzeb i możliwości, dlatego wcale nie wiąże się to z koniecznością regulowania wysokich rachunków za telefon. Wchodząc na tę stronę: https://komorkomat.pl/najtanszy-abonament-telefoniczny/, znajdziesz korzystną ofertę.

 

Karta – dla lubiących mieć kontrolę

 

Telefon na kartę jest równie często wybierany co na abonament. Oferta taka polega na regularnym doładowywaniu karty, aby móc korzystać z usług operatora. Pozwala to lepiej kontrolować wydatki i wydawać tylko tyle, ile faktycznie wykorzystasz.

 

Zaletą telefonu na kartę jest to, że nie ogranicza Cię żadna umowa z firmą komórkową i w każdej chwili możesz zaprzestać doładowywać swoje konto. Taki wariant jest często wybierany przez osoby starsze, dzieci oraz osoby, które posiadają ograniczone potrzeby komunikacyjne. Wadą oferty na kartę jest to, że ceny połączeń, wysłanych smsów i transmisji danych są nieco wyższe niż w innych opcjach taryfowych, co może się wiązać z koniecznością częstego doładowywania karty, aby móc w dalszym ciągu korzystać z usług mobilnych. W przypadku telefonu na kartę trzeba się liczyć również z koniecznością posiadania własnego urządzenia, gdyż operatorzy komórkowi nie dodają sprzętu mobilnego do oferty na doładowania.

 

Jeśli chcesz wiedzieć czy to się opłaca, skorzystaj z serwisu porównywarkowego https://komorkomat.pl/. Dzięki temu znajdziesz ofertę dopasowaną do potrzeb.

 

MIX – dla lubiących niezależność

 

Oferta MIX to połączenie cech abonamentu i karty, co jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć kontrolę nad wydatkami jak w przypadku karty, ale również otrzymać nowy telefon w ramach umowy z operatorem. Mix polega na regularnym doładowywaniu konta, aby zrealizować plan taryfowy zawarty w umowie. Użytkownik otrzymuje nowy telefon i ma możliwość wyboru ilości oraz kwoty cyklicznych doładowań. W razie szybszego wyczerpania środków można w dowolnym momencie dokupić kartę, aby móc dalej korzystać z usług. Jako wadę takiego rozwiązania można uznać długi czas trwania umowy z operatorem, gdyż kończy się ona wówczas, gdy zrealizowany zostanie plan doładowań. Mix to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają ograniczone potrzeby komunikacyjne, ale chcą w ramach umowy otrzymać nowe urządzenie.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Nowe przygody Stasia Pętelki! więcej » x
Zobacz » Artykuły
Nowe przygody Stasia Pętelki!

Nowe przygody Stasia Pętelki!

"Mamo, Tato, chciałbym mieć pieska!" - to zdanie, który słyszał prawdopodobnie prawie każdy rodzic. Dzieci chętnie wyobrażają sobie jak wspaniale byłoby mieć pupila. A co się dzieje, gdy pies naprawdę zamieszka z przedszkolakiem i jego rodziną? Przekonali się o tym Staś Pętelka i jego młodsza siostra Jadzia. więcej »
Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim dzieci, tworząc trwałe i piękne materiały edukacyjne. Są one stworzone zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zasób słownictwa, a także poszerzać wiedzę o świecie. więcej »
Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Kiedy para stara się o dziecko to współżyje w okresie płodnym. Jest to w sumie około 7 dni w miesiącu, z czego najbardziej płodny jest dzień owulacji i dzień przed nim. Czy istnieje sposób, by dowiedzieć się dokładnie, kiedy dziecko zostało poczęte? Jak to obliczyć? Podpowiadamy. więcej »
Jak wybrać idealną spacerówkę?

Jak wybrać idealną spacerówkę?

Wybór idealnej spacerówki to spore wyzwanie dla rodzica ? maluch spędza w niej naprawdę sporo czasu. Wózek musi sprostać więc jego wymaganiom, ale także wymaganiom rodzica. więcej »
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych lęków. więcej »
Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość? więcej »
Europa w Polsce

Europa w Polsce

O Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni słyszeliśmy już niejednokrotnie - nie tylko ze względu na mnogość inicjatyw, jakie podejmują, ale także z racji tego, że są nasi - z Krakowa. więcej »
Twój pomysł na wystrój wnętrza

Twój pomysł na wystrój wnętrza

Wystrój wnętrza to wizytówka domu. Urządzając mieszkanie lub remontując pomieszczenie, zależy nam na estetyce wykonania i solidnych materiałach. więcej »
Witaminy dla dzieci - które są rozpuszczalne w wodzie, a które w tłuszczach?

Witaminy dla dzieci - które są rozpuszczalne w wodzie, a które w tłuszczach?

Rozwój dzieci przebiega w zawrotnym tempie! W związku z tym, potrzebne są im odpowiednie witaminy, które wesprą nie tylko codzienne funkcjonowanie, lecz także procesy zachodzące w dojrzewającym organizmie. Stąd też warto zaczerpnąć chociaż odrobinę wiedzy - które witaminy są szczególnie ważne i jakie znaczenie ma fakt, że niektóre z nich rozpuszczają się w wodzie, a inne w tłuszczach? więcej »
Obchody Światowego Dnia Mleka

Obchody Światowego Dnia Mleka

8 czerwca 2019 r. odbyły się obchody Światowego Dnia Mleka, którego inicjatorami były Centrum Tradycji Mleczarstwa-Muzeum Mleka w Grajewie i Miasto Grajewo. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Konkurs dla przedszkoli

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie, czyli jak wprowadzam pojęcie czasu - konkurs dla nauczycieli przedszkolnych!  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  
Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość?  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019