Strefa rodzica » Artykuły » Karta, abonament, a może MIX? Co wybrać?

Karta, abonament, a może MIX? Co wybrać?powiększ

Karta, abonament, a może MIX? Co wybrać?

Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego, dlatego tradycyjny telefon stacjonarny powoli odchodzi do zabytków przeszłości. Wybór komórki może być trudny nie tylko ze względu na dostępność różnorodnych modeli, ale także konieczność podjęcia decyzji o planie taryfowym. Operatorzy oferują swoim klientom telefon na abonament, MIX i kartę, a każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

 

Abonament – dla tych co lubią stabilizację

 

Osoby, które nie chcą się martwić o brak środków na koncie, powinny się zdecydować na abonament. Polega on na comiesięcznej opłacie za usługi, które obejmują wykonywanie połączeń, wysyłanie smsów oraz korzystanie z internetu mobilnego. W skład abonamentu wchodzą również raty za telefon, o ile użytkownik zdecyduje się na wybór ofert z nowym urządzeniem. Miesięczna opłata za usługi z góry pozwala uniknąć sytuacji, gdy nagle skończą się środki na koncie, uniemożliwiające wykonanie połączenia. Obecnie wysokość abonamentu można dopasować do własnych potrzeb i możliwości, dlatego wcale nie wiąże się to z koniecznością regulowania wysokich rachunków za telefon. Wchodząc na tę stronę: https://komorkomat.pl/najtanszy-abonament-telefoniczny/, znajdziesz korzystną ofertę.

 

Karta – dla lubiących mieć kontrolę

 

Telefon na kartę jest równie często wybierany co na abonament. Oferta taka polega na regularnym doładowywaniu karty, aby móc korzystać z usług operatora. Pozwala to lepiej kontrolować wydatki i wydawać tylko tyle, ile faktycznie wykorzystasz.

 

Zaletą telefonu na kartę jest to, że nie ogranicza Cię żadna umowa z firmą komórkową i w każdej chwili możesz zaprzestać doładowywać swoje konto. Taki wariant jest często wybierany przez osoby starsze, dzieci oraz osoby, które posiadają ograniczone potrzeby komunikacyjne. Wadą oferty na kartę jest to, że ceny połączeń, wysłanych smsów i transmisji danych są nieco wyższe niż w innych opcjach taryfowych, co może się wiązać z koniecznością częstego doładowywania karty, aby móc w dalszym ciągu korzystać z usług mobilnych. W przypadku telefonu na kartę trzeba się liczyć również z koniecznością posiadania własnego urządzenia, gdyż operatorzy komórkowi nie dodają sprzętu mobilnego do oferty na doładowania.

 

Jeśli chcesz wiedzieć czy to się opłaca, skorzystaj z serwisu porównywarkowego https://komorkomat.pl/. Dzięki temu znajdziesz ofertę dopasowaną do potrzeb.

 

MIX – dla lubiących niezależność

 

Oferta MIX to połączenie cech abonamentu i karty, co jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć kontrolę nad wydatkami jak w przypadku karty, ale również otrzymać nowy telefon w ramach umowy z operatorem. Mix polega na regularnym doładowywaniu konta, aby zrealizować plan taryfowy zawarty w umowie. Użytkownik otrzymuje nowy telefon i ma możliwość wyboru ilości oraz kwoty cyklicznych doładowań. W razie szybszego wyczerpania środków można w dowolnym momencie dokupić kartę, aby móc dalej korzystać z usług. Jako wadę takiego rozwiązania można uznać długi czas trwania umowy z operatorem, gdyż kończy się ona wówczas, gdy zrealizowany zostanie plan doładowań. Mix to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają ograniczone potrzeby komunikacyjne, ale chcą w ramach umowy otrzymać nowe urządzenie.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka... więcej » x
Zobacz » Artykuły
EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS to magazyn dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, który w przystępny i nietuzinkowy sposób rozwija kompetencje językowe najmłodszych. więcej »
Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Mighty Mike - czy pies może prosić o odrobinę spokoju?!

Pora na dawkę śmiechu z nowymi boomerangowymi bohaterami. Poznajcie Migthy Mike?a! Największym marzeniem tego malucha jest siedzieć w wygodnym fotelu i rozkoszować się ciszą przy lekturze porannej gazety. więcej »
Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Jak poprawić koncentrację i uważność naszego dziecka?

Dzisiejsze dzieci, niestety od najmłodszych lat, są przebodźcowane. Tablet, telefon, krzykliwe kreskówki są ich codziennością. My dorośli coraz chętniej sięgamy po filozofię slow w jedzeniu, życiu, podróżach - pomóżmy zatem także dzieciom wprowadzić ją do ich życia! więcej »
Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Okres dojrzewania u dziewcząt? jak rozmawiać z dorastającą córką?

Pokwitanie u dziewcząt rozpoczyna się między 8. a 13. rokiem życia. To czas, kiedy dojrzewają jajeczka i dochodzi do ich uwolnienia. Rozpoczyna się produkcja estrogenu, który sprawia, że ciało Twojej córki się zmienia. Po to, żeby w przyszłości mogła zostać matką. Jakie zmiany będzie przechodziła Twoja córka? Jak rozmawiać o dojrzewaniu, o czym mówić swojej nastolatce i w jaki sposób? więcej »
6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. MFF Kino Dzieci to nie tylko filmy. Sprawdźcie najważniejsze wydarzenia nadchodzącego festiwalu! więcej »
Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera?

Obecnie zakupy przez internet to codzienność - każdy na pewno otrzymał kiedyś przesyłkę kurierską. Zamówienie kuriera jest równie proste. Całość zajmie co najwyżej parę minut. Przejdź zatem z nami proces zamawiania krok po kroku. więcej »
Przegląd fotelików RWF

Przegląd fotelików RWF

Mity dotyczące wożenia maluchów tyłem do kierunku jazdy ciągle funkcjonują. Foteliki typu RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy wciąż jednak zwyciężają w testach bezpieczeństwa. Jakie foteliki tego typu proponują nam światowi producenci? więcej »
Strach przed szkołą

Strach przed szkołą

Kiedy niechęć do szkoły przeradza się w lęk, warto poszukać odpowiedzi na pytanie, co kryje się za nadmiernym strachem naszej pociechy, i jakie kroki możemy podjąć, by się z nim rozprawić. więcej »
Angielski dla dwulatków? Czy to ma sens?

Angielski dla dwulatków? Czy to ma sens?

Dlaczego zdecydowałam się zapisać moje dziecko na zajęcia językowe w wieku 2 lat? Czy naprawdę "zabrałam mu dzieciństwo"? Czego można się spodziewać po kursach językowych dla najmłodszych? Na te pytania postaram się odpowiedzieć poniżej... więcej »
,,Basia'' - kultowa polska animacja jest już na DVD!

,,Basia'' - kultowa polska animacja jest już na DVD!

Pierwszą część animowanej serii ?Basia? można już oglądać w domowym zaciszu. Od 4 września w przedsprzedaży, przygody ulubienicy przedszkolaków, dostępne są w sieci salonów Empik. Serial na DVD w szerokiej dystrybucji od 23 września! więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019