Strefa rodzica » Artykuły » Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!

Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!powiększ

Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!

Patronat CzasDzieci.pl

– Wszyscy macie szansę! Skorzystajcie z niej – zachęca 12-letni Szymon „Simon” Radzimierski, jeden z jurorów pierwszego w historii radiowego Konkursu Dziecięcych Talentów. Polskie Radio Dzieciom do 1 czerwca czeka na filmiki lub nagrania audio z piosenkami lub recytacjami uczestników w wieku do 13 lat. Najlepsze wybierze jury, w którym zasiada także m.in. Natalia Kukulska. I ona, i Szymon najlepiej wiedzą, co to znaczy jako dziecko spotkać na swojej drodze cudownych dorosłych: z pasją, i gotowych rozwijaniu dziecięcych talentów poświęcić swój czas. Nagrodą w konkursie jest nagranie płyty oraz udział w koncercie finałowym.

 

Natalia Kukulska miała to szczęście, że urodziła się w rodzinie żyjącej muzyką, oddychającej nią na codzień. Sama mówi, że jej rodziców – Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego – połączyła miłość do muzyki. Kiedy jako 10-latka wydała pierwszą płytę, nie mogła wiedzieć, że to początek wspaniałej drogi na całe życie. Nie mogła też wiedzieć, że poślubi muzyka, z którym nie tylko stworzy wspaniałą rodzinę, ale jak jej rodzice – nagra wiele płyt, których słuchać będzie cała Polska. Artystka sama ma dziś dwie córki i syna, nagrała płytę dla dzieci, z radością przyjęła zaproszenie  do jury I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. – To fantastyczny pomysł – mówi – jestem pewna, że dla wielu dzieci udział w tym konkursie stanie się inspiracją na dalsze ich życie, pokaże im, że marzenia się spełniają i że warto marzyć, zwłaszcza jeśli ma się wokół siebie życzliwych dorosłych i grupę przyjaciół dzielących tę pasję.

 

Życzliwi dorośli, nie krytykujący i nie wywierający presji, a potrafiący wydobyć z dziecka jego talenty, to prawdziwy skarb. A jeszcze jeśli potrafią je mądrze poprowadzić… W Polskim Radiu Dzieciom takich skarbów jest wiele, bowiem tak tworzony był tu zespół: z dorosłych, którzy oddają głos dzieciom. Czuwają nad nimi, ale nie konkurują. Dbają o to, aby słuchać dzieci, rozumieć je, pozwalać im tworzyć, proponować atrakcyjne dla nich i wartościowe treści. – W naszym radiu nie tylko z uwagą  słuchamy dzieci, ale pozwalamy im współtworzyć program – potwierdza Daria Druzgała, szefowa Polskiego Radia Dzieciom. – Konkurs Talentów zrodził się więc naturalnie. Uznaliśmy, że jest bardzo dużo uzdolnionych dzieci, które pragniemy wspierać. Nasze radio jest naprawdę dla nich.

 

– To konkurs, w którym udział wziąć może każdy, kto ma na to ochotę! Pod warunkiem, że nie przekroczył wieku 13 lat – tłumaczy Szymon Radzimierski. – Namawiam do tego z całego serca! Dzieciaki, nie bójcie się. Kto wie, co z tego wyniknie? Na pewno czeka was super przygoda, spotkacie nowych przyjaciół i zobaczycie Polskie Radio od środka.


On sam jest tu częstym gościem. Dzięki rodzicom, którzy nie zabraniali mu próbować sił w różnych dziedzinach, jest dziś blogerem, aktorem, podróżnikiem, napisał dwie książki! A wciąż chodzi do szkoły i przykłada się do nauki. – Moje życie zmieniło się całkowicie – opowiada. – Kiedy zaczynałem, nie przypuszczałem, ile możliwości otworzy się przede mną, kiedy zrobię ten pierwszy krok. Mam super rodziców, że pozwolili mi na to – dodaje. 

 

Nagroda w I Konkursie Dziecięcych Talentów musi więc być niezwykła: to nagranie płyty (wystąpią na niej wszyscy laureaci) oraz koncert w studiu koncertowym Polskiego Radia. Płyta zostanie wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Jury obradować będzie w składzie: Natalia Kukulska, Szymon Radzimierski, Daria Druzgała, Marcin Kusy (szef muzyczny radiowej Jedynki). Ale głosować będą także słuchacze Polskiego Radia Dzieciom. Aby wziąć udział w konkursie należy do 1 czerwca 2019 przysłać filmik lub nagranie audio z piosenką lub recytacją. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można TU: konkurstalentów.polskieradio.pl


Zgłoszenia można wysyłać także na:  

facebook.com/radiodzieciom/photos/a.1561591150794886/2304869799800347/?type=3&theater

 

Tekst: Franka Durska


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Smaczne i zdrowe łakocie dla dzieci - poznaj... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Smaczne i zdrowe łakocie dla dzieci - poznaj najlepsze przepisy

Smaczne i zdrowe łakocie dla dzieci - poznaj najlepsze przepisy

Dzieci chętnie sięgają po słodkie przekąski, jednak nie wszystkie łakocie są dla nich zdrowe. Dowiedz się, jakie desery warto podawać najmłodszym, by zapewnić im zrównoważony rozwój. więcej »
"Panda i banda" autora "Madagaskaru" w kinach już od piątku 24 maja!
Patronat CzasDzieci.pl

"Panda i banda" autora "Madagaskaru" w kinach już od piątku 24 maja!

Nieprzypadkowo filmy wideo z pandami robią furorę w internecie. Bo czyż może być coś bardziej uroczego od małej pandy? Tym razem zagubiony futrzak trafi na duży ekran - będzie jednym z bohaterów filmu animowanego "Panda i banda" więcej »
Kampania Kolejowe ABC

Kampania Kolejowe ABC

To ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego. To także źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. więcej »
Zapisz się na MamaGO Camp!

Zapisz się na MamaGO Camp!

Zastanawiasz się, jak wrócić do formy po urodzeniu dziecka? Chciałabyś zgubić kilogramy, które pojawiły się w czasie ciąży? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. MamaGO Camp to obozy dla mam i dzieci, które zregenerują twoje ciało i duszę. więcej »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie? Jak sprawić, by się jej nie bało? więcej »
Co zrobić, by dzieci lepiej jadły?

Co zrobić, by dzieci lepiej jadły?

Dzieci często mają tendencję do podgryzania niezdrowych przekąsek. Lubują się też w wysokokalorycznych posiłkach, często zaliczanych do jedzenia śmieciowego. Są jednak sposoby na to, aby zachęcić ich do stopniowej zmiany złych nawyków żywieniowych. więcej »
Badania prenatalne - co powinnaś o nich wiedzieć?

Badania prenatalne - co powinnaś o nich wiedzieć?

Spodziewasz się dziecka i chcesz mieć pewność, że rozwija się prawidłowo? Zapoznaj się z badaniami, które pozwalają na ocenę ryzyka wystąpienia wad genetycznych i rozwojowych. Dowiedz się więcej o diagnostyce prenatalnej. więcej »
Magia rodzicielstwa. Siedem kroków do wzajemnej bliskości

Magia rodzicielstwa. Siedem kroków do wzajemnej bliskości

Co robić, aby nasze dziecko było szczęśliwe? Jak wzbudzić w nim zaufanie? Jak przygotować małego człowieka do mierzenia się z trudnościami, które na pewno w którymś momencie pojawią się w jego życiu? więcej »
Feluś Kocimiętki grasuje w markecie!

Feluś Kocimiętki grasuje w markecie!

To kolejny tom przygód wyjątkowego mruczka i jego małej przyjaciółki Ali. Ci, którzy już poznali tę niecodzienną parę, wiedzą, że ich relacja przepełniona jest ciepłem, miłością i dużą dawką dobrego humoru! Szczególnie interesujący jest fakt, że Feluś to kot... niewidzialny! więcej »
Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!
Patronat CzasDzieci.pl

Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!

Polskie Radio Dzieciom do 1 czerwca czeka na filmiki lub nagrania audio z piosenkami lub recytacjami uczestników w wieku do 13 lat. Najlepsze wybierze jury, w którym zasiada także m.in. Natalia Kukulska... więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  

Festiwal na Czasie

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Już w maju startuje największa dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci. Zarezerwujcie czas na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.  

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

W kolejnej odsłonie ?polecanek? dla młodzieży chciałabym zwrócić uwagę na konkretny rodzaj książek. Mianowicie ? Antyutopie. Wiele tytułów z tego gatunku jest powszechnie znanych i doczekało...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019