Strefa rodzica » Artykuły » Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!

Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!powiększ

Jesteś dzieckiem? Nagraj płytę z Polskim Radiem Dzieciom!

Patronat CzasDzieci.pl

– Wszyscy macie szansę! Skorzystajcie z niej – zachęca 12-letni Szymon „Simon” Radzimierski, jeden z jurorów pierwszego w historii radiowego Konkursu Dziecięcych Talentów. Polskie Radio Dzieciom do 1 czerwca czeka na filmiki lub nagrania audio z piosenkami lub recytacjami uczestników w wieku do 13 lat. Najlepsze wybierze jury, w którym zasiada także m.in. Natalia Kukulska. I ona, i Szymon najlepiej wiedzą, co to znaczy jako dziecko spotkać na swojej drodze cudownych dorosłych: z pasją, i gotowych rozwijaniu dziecięcych talentów poświęcić swój czas. Nagrodą w konkursie jest nagranie płyty oraz udział w koncercie finałowym.

 

Natalia Kukulska miała to szczęście, że urodziła się w rodzinie żyjącej muzyką, oddychającej nią na codzień. Sama mówi, że jej rodziców – Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego – połączyła miłość do muzyki. Kiedy jako 10-latka wydała pierwszą płytę, nie mogła wiedzieć, że to początek wspaniałej drogi na całe życie. Nie mogła też wiedzieć, że poślubi muzyka, z którym nie tylko stworzy wspaniałą rodzinę, ale jak jej rodzice – nagra wiele płyt, których słuchać będzie cała Polska. Artystka sama ma dziś dwie córki i syna, nagrała płytę dla dzieci, z radością przyjęła zaproszenie  do jury I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. – To fantastyczny pomysł – mówi – jestem pewna, że dla wielu dzieci udział w tym konkursie stanie się inspiracją na dalsze ich życie, pokaże im, że marzenia się spełniają i że warto marzyć, zwłaszcza jeśli ma się wokół siebie życzliwych dorosłych i grupę przyjaciół dzielących tę pasję.

 

Życzliwi dorośli, nie krytykujący i nie wywierający presji, a potrafiący wydobyć z dziecka jego talenty, to prawdziwy skarb. A jeszcze jeśli potrafią je mądrze poprowadzić… W Polskim Radiu Dzieciom takich skarbów jest wiele, bowiem tak tworzony był tu zespół: z dorosłych, którzy oddają głos dzieciom. Czuwają nad nimi, ale nie konkurują. Dbają o to, aby słuchać dzieci, rozumieć je, pozwalać im tworzyć, proponować atrakcyjne dla nich i wartościowe treści. – W naszym radiu nie tylko z uwagą  słuchamy dzieci, ale pozwalamy im współtworzyć program – potwierdza Daria Druzgała, szefowa Polskiego Radia Dzieciom. – Konkurs Talentów zrodził się więc naturalnie. Uznaliśmy, że jest bardzo dużo uzdolnionych dzieci, które pragniemy wspierać. Nasze radio jest naprawdę dla nich.

 

– To konkurs, w którym udział wziąć może każdy, kto ma na to ochotę! Pod warunkiem, że nie przekroczył wieku 13 lat – tłumaczy Szymon Radzimierski. – Namawiam do tego z całego serca! Dzieciaki, nie bójcie się. Kto wie, co z tego wyniknie? Na pewno czeka was super przygoda, spotkacie nowych przyjaciół i zobaczycie Polskie Radio od środka.


On sam jest tu częstym gościem. Dzięki rodzicom, którzy nie zabraniali mu próbować sił w różnych dziedzinach, jest dziś blogerem, aktorem, podróżnikiem, napisał dwie książki! A wciąż chodzi do szkoły i przykłada się do nauki. – Moje życie zmieniło się całkowicie – opowiada. – Kiedy zaczynałem, nie przypuszczałem, ile możliwości otworzy się przede mną, kiedy zrobię ten pierwszy krok. Mam super rodziców, że pozwolili mi na to – dodaje. 

 

Nagroda w I Konkursie Dziecięcych Talentów musi więc być niezwykła: to nagranie płyty (wystąpią na niej wszyscy laureaci) oraz koncert w studiu koncertowym Polskiego Radia. Płyta zostanie wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Jury obradować będzie w składzie: Natalia Kukulska, Szymon Radzimierski, Daria Druzgała, Marcin Kusy (szef muzyczny radiowej Jedynki). Ale głosować będą także słuchacze Polskiego Radia Dzieciom. Aby wziąć udział w konkursie należy do 1 czerwca 2019 przysłać filmik lub nagranie audio z piosenką lub recytacją. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można TU: konkurstalentów.polskieradio.pl


Zgłoszenia można wysyłać także na:  

facebook.com/radiodzieciom/photos/a.1561591150794886/2304869799800347/?type=3&theater

 

Tekst: Franka Durska


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Bydgoszcz na weekend więcej » x
Zobacz » Artykuły
Bydgoszcz na weekend

Bydgoszcz na weekend

Bydgoszcz to miasto, w którym nie sposób się nudzić! Obojętnie czy ma się 5 lat czy 50. Przekonajcie się sami. więcej »
Runmaggedon dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Runmaggedon dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami w Polsce, czyli Runmaggedon łączy wyzwanie sportowe z integracją zespołów pracowniczych i wsparciem szczytnego celu. Uczestnicy Runmaggedonu pomaganie mają we krwi. Teraz mogą wesprzeć Komitet Ochrony Praw Dziecka więcej »
Pierwsze urodziny - prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Pierwsze urodziny - prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Roczek to długo wyczekiwana chwila przez rodziców, dziadków, chrzestnych i wszystkich innych członków rodziny brzdąca. Goście zwykle intensywnie zastanawiają się nad odpowiednim prezentem dla rocznego dziecka. Okazuje się, że wybór wcale nie jest trudny! Zobacz, jakie zabawki okażą się najlepszym prezentem na pierwsze urodziny i dlaczego zadowolone będzie z nich nie tylko dziecko, ale też jego rodzice. więcej »
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami! więcej »
Konkurs - Moje ulubione miejsca do biegania
Patronat CzasDzieci.pl

Konkurs - Moje ulubione miejsca do biegania

Zapraszamy najmłodszych fanów biegania do kolejnego konkursu; "Moje lubione miejsca do biegania", w którym zadaniem uczestników jest przedstawienie w dowolnej formie (opis, rysunek, zdjęcie) z krótkim uzasadnieniem, najlepszych miejsc na jogging. więcej »
Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera nowego serialu "Taffy" w Boomerangu

Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera nowego serialu "Taffy" w Boomerangu

Boomerang przedstawia nowego bohatera! Buszujący w śmieciach szop - Taffy - przebiera się za kota i zadomawia w rezydencji Pani Majętnej. Wierny przyjaciel właścicielki, pies Bentley wie, kim tak naprawdę jest nowy lokator i zrobi wszystko, żeby się go pozbyć. Premiera już 15 lipca więcej »
Fast food w dziecięcej diecie

Fast food w dziecięcej diecie

Dzieci uwielbiają potrawy typu fast food, i jest to fakt, z którym trudno dyskutować. Nawet najwyborniejsza zupa pomidorowa czy najpiękniej wysmażony kotlet schabowy w starciu z pizzą, burgerami, hot-dogami lub frytkami mają w opinii małych smakoszy bardzo nikłe szanse powodzenia... więcej »
Ogród dla dzieci - sprawdź jakie atrakcje i zabawy możesz przygotować w ogrodzie

Ogród dla dzieci - sprawdź jakie atrakcje i zabawy możesz przygotować w ogrodzie

Często w okresie wakacyjnym maluchy nudzą się. Zwłaszcza latem, warto zorganizować we właściwy sposób czas swoim pociechom, kiedy mają one przerwę od przedszkola czy szkoły. Możliwości jest bardzo dużo, jednak jednym z najlepszych rozwiązań jest stworzenie atrakcji dzieciom we własnym ogrodzie. więcej »
Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Która mama w dzisiejszych czasach nie posiada smartfona? Niewielkie urządzenie ma prawie każdy i coraz chętniej sięgamy po aplikacje na telefon ułatwiające codzienne obowiązki. Bankowość mobilna? Prawdziwy hit! Zakupy z dostawą do domu? Ultrawygoda! Dlaczego więc nie wprowadzić rodzicielstwa na nowoczesne tory? Usprawnij opiekę przy maluszku z dedykowaną aplikacją dla mam! więcej »
Głowa pełnych szalonych pomysłów! Prezentujemy zdjęcia z filmu Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki
Patronat CzasDzieci.pl

Głowa pełnych szalonych pomysłów! Prezentujemy zdjęcia z filmu Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki

Prezentujemy galerię zdjęć z wybuchowej komedii o najbardziej wyluzowanym konstruktorze świata... więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami!  

Weekend na Czasie

Wakacyjny weekend - 20-21 lipca 2019

Wakacyjny weekend - 20-21 lipca 2019

Tym razem polecamy Waszym dzieciom spotkania ze sztuką, językiem angielskim, przyrodą, teatrem i muzyką klasyczną.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019