Warszawa

30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

30 kreatywnych zabaw na świeżym powietrzu podczas wiosny

Kiedy pogoda dopisuje chyba nikt nie lubi siedzieć w domu. Wiosna to idealna pora roku do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak zrobić to kreatywnie? Na aktywny i pełen wrażeń wypoczynek w promieniach słońca jest mnóstwo pomysłów. Dobra wiadomość jest taka, że wiele zabaw można przygotować zupełnie za darmo!

 

Zobacz jak sprawić dziecku masę dobrej zabawy połączonej z wypoczynkiem na łonie natury!

 

1/30
1/30
Puszczanie baniek

Ustaw zawodników w jednej linii. Ich zdaniem będzie robienie baniek mydlanych. Która z nich doleci najdalej? Zaznacz miejsce, w którym wyląduje zwycięska bańka małą chorągiewką na wykałaczce i zachęć dzieci, by spróbowały pobić ten rekord.

2/30
2/30
Wyścig papierowych łódeczek

Zrób z papieru łódki i umieść je na wodzie w baseniku dla dzieci. Dmuchając w słonki wpraw je w ruch i niech wygra najlepsza!

3/30
3/30
Czytanie książek ?pod chmurką?

Wieczorne czytanie książek nie musi zawsze mieć miejsca wyłącznie w domu. Wynieś na trawę koce i poduszki i zaproś dziecko wraz z przyjaciółmi po ich na czytanie bajek na dobranoc.

4/30
4/30
Zawody taneczne na trawie

Kto powiedział, że do pląsów przy tanecznym rytmach służy wyłącznie parkiet?

5/30
5/30
Chmurkowe historie

Połóż dziecku koc na trawie i połóż się koło niego. Przyjrzyjcie się chmurom na niebie – czy mają formę jakiegoś zwierzęcia czy przedmiotu? To świetne zadanie rozwijające wyobraźnię i doskonały relaks!

6/30
6/30
Zabawa w detektywów

Zaopatrz dzieci w lupy i zaproś do edukacyjnej wycieczki w poszukiwaniu owadów. Przyglądanie się im z bliska będzie dla nich pasjonującym doświadczeniem.

7/30
7/30
Dzień na farmie

Weekend to doskonała okazja by wybrać się do jakiegoś gospodarstwa agroturystycznego i poznanie życia na wsi. Dojenie krówek, obserwacja strzyżenia owiec, poszukiwanie jajek w kurniku i obcowanie z naturą będą świetną odskocznią od miasta i do tego cenną lekcją dla maluchów.

8/30
8/30
Wykonywanie wianków

Kochają je pleść niemal wszystkie małe dziewczynki. Poszukiwanie najpiękniejszych kwiatów i tworzenie z nich dekoracyjnej ozdoby włosów to prawdziwa przyjemność dla „małych dam”.

9/30
9/30
Rodzinny kemping

Ustaw namiot w ogrodzie. Jeśli masz taką możliwość możesz pokusić się o rozpalenie ogniska, na którym upieczecie kiełbaski czy kawałki chleba. Do tego piosenki śpiewane przy akompaniamencie gitary i pałaszowanie smakołyków. To nie lada atrakcja dla całej rodziny!

10/30
10/30
Test sprawnościowy

Weź skakanki, hula hop czy pudełka. Ustaw w ogrodzie tor przeszkód przez który należy przejść wykonując wszystkie zadania napotkane na drodze. Dla dzieci takie zadanie będzie prawdziwym wyzwaniem, ale i świetną zabawą.

11/30
11/30
Zorganizuj rodzinny piknik

Śniadanie na trawie z mnóstwem kanapek, herbatką w termosie, pysznym sokiem i masą przegryzek i owoców będzie wspaniałym wypoczynkiem dla całej rodziny.

12/30
12/30
Zbudujcie razem karmnik

To świetna okazja nie tylko do zrobienia czegoś nowego, ale także pożytecznego. Krótka lekcja biologii i ekologii w czasie pracy mile widziana!

13/30
13/30
Malowanie ciała

Pozwól dzieciom pomalować swoje buzie, ręce i nogi. Jeśli temperatura na zewnątrz jest wysoka mogą wskoczyć w jakiś stary kostium kąpielowy i dać wyraz swym artystycznym zdolnościom dekorując ciało kolegi czy koleżanki.

14/30
14/30
Porządki w ogrodzie

Mogą być nie tylko obowiązkiem, ale także świetną zabawą. Zaangażuj dzieci do podlewania kwiatów, wyrywania mniejszych chwastów czy układania dekoracyjnych kamyków.

15/30
15/30
Zrób mapę skarbów

Skarb ukryj w jakimś punkcie w ogrodzie i zaproś dzieci na zewnątrz wręczając im mapy, które pomogą im w jego odnalezieniu.

16/30
16/30
Mapa parków

Odwiedźcie całą rodziną wszystkie parki w mieście i wybierzcie swój ulubiony. Możecie oddawać głosy w kategoriach: najładniejsza roślinność, najlepszy plac zabaw, najlepsze ścieżki rowerowe itd.

17/30
17/30
Pamiętnik fotograficzny

Zachęć dziecko do zrobienia kilku fotografii przyrody w ciągu dnia np. drzew, interesującej roślinności, chmur na niebie itd. W ten sposób stworzy piękny album wspomnień.

18/30
18/30
Bezludne wyspy

Poszukaj miejsca, w którym jest sporo ziemi lub piasku, daj dzieciom wiaderka w wodą i zachęć do zbudowania wyspy. Niech udekorują je gałązkami, płatkami kwiatów, kamykami, muszelkami czy liśćmi.

19/30
19/30
Plenerowa sesja zdjęciowa

Przygotuj dzieciom ubrania czy kostiumy i wybierzcie się w jakiś malowniczy plener. Maluchy lubią pozować do zdjęć, więc taka zabawa w modeli będzie dla nich nie tylko świetną zabawą, ale także pamiątka na lata.

20/30
20/30
Teatr cieni

Zamiast w domu można go przecież urządzić na świeżym powietrzu kiedy nieco się ściemni. Wystarczy zawiesić na sznurku prześcieradło i przygotować kartonowe postaci na patyczkach.

21/30
21/30
Łapanie świetlików

Postaraj się złapać kilka do słoika. Obserwacja ich będzie dla dzieci pasjonującym doświadczeniem. Kiedy ich ciekawość będzie już zaspokojona wypuść świetliki na wolność.

22/30
22/30
Własny warzywniak

Jeśli dysponujesz jakimś miejscem w ogrodzie czy nawet na tarasie możesz zaprosić dzieci do stworzenia własnego ogródka warzywnego. Będzie to dla nich dobra zabawa i bardzo cenne doświadczenie.

23/30
23/30
Nocne kręgle

Umieść świecące w nocy patyczki w pustych butelkach i użyj jako kręgli do zabawy kiedy nieco się ściemni.

24/30
24/30
Kino pod gołym niebem

Wynajmij projektor, rozwieś prześcieradło między drzewami i zorganizuj dzieciom pokaz bajek. Nie może oczywiście zabraknąć popcornu i innych kinowych przegryzek.

25/30
25/30
Zbuduj fort lub zamek z pustych kartonowych pudełek

Ustaw je w ogrodzie, a dzieciom pozwól połączyć je i udekorować według własnego pomysłu. Na pewno takie wyzwanie sprawi im wiele frajdy.

26/30
26/30
Wyścig samochodów

Wytycz w ogrodzie tor wyścigów przy pomocy patyków czy kredy. Potem wybierz jakiekolwiek samochody z pokoiku dziecka i zaproś go do udziału w niezwykłym wyścigu.

27/30
27/30
Dekoracyjne kamienie w ogrodzie

Znajdźcie ciekawe kamienie i pomalujcie je według własnego pomysłu. Możecie w ten sposób stworzyć piękną dekorację ogrodu.

28/30
28/30
Ustaw w ogrodzie namiot tipi

Dzieci na pewno szybko podchwycą pomysł zabawy w indiańskiej wiosce.

29/30
29/30
Balonowa siatkówka

Połóż na trawie skakankę w linii prostej wyznaczając w ten sposób dwa pola. Zawodnicy meczu zamiast piłką będą odbijać balona.

30/30
30/30
Jazda na kocu po trawie

Użyj starego koca. Złap go za rogi i ciągnąć po trawie przewieź dziecko od punktu do punktu. Taka przejażdżka może być dla niego zachętą do zorganizowania podobnej konkurencji w gronie rówieśników np. używając jako pasażerów maskotek.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć