Warszawa

LEGOLAND Billund Resort - poznaj atrakcje i pobierz BEZPŁATNY BILET

LEGOLAND Billund Resort - poznaj atrakcje i pobierz BEZPŁATNY BILET

Już od 70 lat dzieci (a czasem i dorośli) bawią się fenomenalnymi klockami LEGO®. To właśnie z nimi do dzisiaj wielu kojarzy Danię. Sukces klocków przełożył się w 1968 roku na otwarcie niezwykłego parku rozrywki LEGOLAND w miejscowości Billund. To obecnie jeden z najpopularniejszych tego typu obiektów w Europie. Jego oferta cały czas się poszerza i staje bardziej kompleksowa, a dzięki porozumieniu 8 duńskich gmin, stworzono niezwykły region turystyczny o nazwie LEGOLAND Billund Resort. To już nie tylko sam park rozrywki, ale cała masa zróżnicowanych atrakcji, m.in. zoo, aquapark, wspaniałe plaże, cudy przyrody, zabytki, historyczne miasta i wiele niespodzianek. Poniżej przedstawiamy Wam 10 najważniejszych powodów, aby się tam wybrać. W treści artykułu znajdziecie też link, pod którym czeka na Was bezpłatny promocyjny bilet dla dziecka.

 

To już 51 lat LEGOLAND®

 

Centralnym punktem w regionie jest oczywiście park LEGOLAND w Billund. W 2018 roku obchodził okrągłe 50. urodziny. Kompleks zajmuje aż 123000 m2, a w środku można zobaczyć budowle i makiety wykonane łącznie z 65 milionów klocków! Trudno wymienić wszystkie zgromadzone tu atrakcje, kolejki, karuzele, zjeżdżalnie czy łódki. Jest tu nawet kino 4D i oceanarium. Poznajcie wszystkie atrakcje w LEGOLAND Dania i pobierzcie bezpłatny bilet dla dziecka.  Warto przed wizytą sprawdzić też możliwości dojazdu i loty do Billund. Okazuje się,  że aż z 4 miast w Polsce dolecicie bezpośrednio do Billund, a ceny biletów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

 

Inne atrakcje w okolicy LEGOLAND Billund

 

LEGO® House

W pobliżu LEGOLANDU w 2017 roku otwarto ultranowoczesne centrum LEGO House. Sam budynek robi ogromne wrażenie, gdyż architekt – Bjarke Ingels – zaprojektował go w taki sposób, aby przypominał ułożone gigantyczne klocki LEGO (21 elementów). Jego konstrukcja odzwierciedla przeznaczenie, bowiem w LEGO House można eksperymentować i tworzyć nawet najbardziej zaawansowane budowle z klocków LEGO i DUPLO. Na powierzchni 12000 m2 mieszczą się 2 wystawy – Masterpiece Gallery prezentująca najciekawsze konstrukcje z klocków z całego świata, oraz History Collection z wszystkimi zestawami LEGO, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, i ekspozycją pokazującą historię klocków od czasów pierwszego warsztatu. Poza tym działają tu 4 Strefy Doświadczeń pozwalające na tworzenie własnych kompozycji różnego rodzaju, wykorzystując interaktywne stanowiska, laboratoria, multimedia czy urządzenia programujące. Konstruujcie maszyny, pojazdy, postaci, zwierzęta, roboty, budynki czy całe miasta. Zobaczcie wodospad klocków i największą na świecie budowlę LEGO – drzewo z 6 milionów elementów. To prawdziwe królestwo wyobraźni.

 

Lalandia

Kolejne olbrzymie centrum rozrywki położone w Billund. Zostało urządzone w stylu śródziemnomorskim. Składają się na nie centrum zakupowe, restauracje, sala zabaw Monky Tonky Land, kręgielnia, pole do mini golfa, sala fitness, sztuczny stok narciarski z lodowiskiem Winter World oraz największy w Skandynawii aquapark Lalandia Aquadome przypominający park tropikalny. Na terenie kompleksu basenowego przez cały rok panuje temperatura w okolicach 30 ?C. Można tu korzystać z rozmaitych basenów i zjeżdżalni, jacuzzi, wodnych placów zabaw, dzikiej rzeki i odkrytej strefy relaksu z leżakami.

 

ZOO Safari Givskud

Niewiele ponad 20 km od Billund działa z kolei ZOO Safari, które pozwala na bardzo bliski kontakt z dzikimi zwierzętami z Afryki, Ameryki Północnej i Południowej czy Azji. Łącznie jest ich tu ponad 700 sztuk z około 60 gatunków. To m.in. żyrafy, nosorożce, wielbłądy, lwy czy różne małpy. ZOO można zwiedzać własnym samochodem lub specjalnym busem, poruszając się wyznaczoną trasą. Podobnie jak na prawdziwym safari, można oglądać dzikie zwierzęta przechodzące tuż obok. Są też parkingi i ścieżki piesze, a także plac zabaw i miejsce, w którym dzieci mogą nakarmić zwierzaki.

 

Ślady Wikingów i dziedzictwo kulturowe

W okolicach Billund znajdziemy wiele cennych zabytków oraz śladów świadczących o obecności na tych ziemiach przed laty nieustraszonych Wikingów. W najstarszym mieście w Danii – Ribe – można zwiedzać wspaniałą średniowieczną starówkę, Centrum Wikingów oraz Muzeum Wikingów. Są tam wystawy przygotowane specjalnie dla dzieci. Z kolei w Jelling, jednym z najważniejszych miejsc pamięci dla Duńczyków, warto zobaczyć wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kurhany i kamienie runiczne z ważnymi inskrypcjami, m.in. potwierdzającymi przyjęcie chrześcijaństwa. Jest tu także zabytkowy kościół w stylu romańskim oraz Centrum Kongernes z interaktywnymi wystawami, tarasem widokowym czy uwielbianą przez dzieci grą „Podróż do Valhalli”.

 

Plaże, jakich nie ma nigdzie indziej

Linia brzegowa Danii wzdłuż Morza Północnego jest niezwykle urozmaicona, a tutejsze plaże należą do najpiękniejszych w Europie. Są bardzo szerokie, a w wielu miejscach można nawet jeździć po nich samochodem! Jednak prawdziwą osobliwością jest wpisane na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO Morze Wattowe – wyjątkowo płytki akwen, odsłaniający dno w trakcie odpływów. Tylko wówczas można się dostać na wyspę Mando, na której mieszka zaledwie 40 osób. Turystów dowozi tam nawet specjalny autobus ciągnięty przez traktor.

 

Wspaniałe miasta i architektura

Poza Billund jest jeszcze kilka ciekawych miast tworzących porozumienie LEGOLAND Billund Resort. Warto je odwiedzić i poznać ich niezwykłą architekturę, doskonale odwzorowującą skandynawski styl. W Vejle można zobaczyć znajdujący się nad samym morzem kompleks apartamentowców Bolgen (czyli „Fala”) nawiązujących do morskiej tradycji miasta i okolicznych fiordów. Miejscowy deptak z podwieszonymi parasolkami to z kolei idealne miejsce na odpoczynek i zakupy. A propos zakupów – niedaleko, w mieście Kolding, znajduje się największe w całej Jutlandii centrum handlowe. Przede wszystkim jednak Kolding znane jest z zamku Koldinghus – dawnej rezydencji królów duńskich. Najmłodsi mogą tutaj poczuć się jak średniowieczni rycerze i księżniczki.

 

Bliskość morza i natury

W granicach LEGOLAND Billund Resort znajdują się prawdziwe cuda przyrodnicze. Część z nich związana jest z cieśniną Mały Bełt. W okolicach Middelfart istnieje największe w Europie skupisko morświnów. Te sympatyczne ssaki spokrewnione z delfinami można podziwiać podczas zorganizowanych rejsów. Przez Mały Bełt przechodzi też most Lillebæltsbroen, który udostępniono do zwiedzania. To jedyna taka atrakcja w Europie. Spacer na wysokości 60 m nad taflą wody naprawdę robi ogromne wrażenie. Okoliczną naturę można też podziwiać podczas jazdy rowerem. Dania to istny raj dla rowerzystów, poprzecinany gęstą siecią dostosowanych tras.

 

Muzea

Każdy, kto interesuje się historią, w LEGOLAND Billund Resort znajdzie coś dla siebie. Największy duński port nad Morzem Północnym – Esbjerg – jest siedzibą kilku ciekawych placówek muzealnych. Warto odwiedzić m.in. Muzeum Sztuki, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Morza i Rybołówstwa z Oceanarium, Muzeum Miasta Esbjerg czy Muzeum Latarników – niezwykle ważnej w Danii profesji.

 

 

 

A może atrakcyjny weekend czy wakacje z dzieckiem w Polsce?

 

Jeśli mimo wszystko nie zachęciliśmy Cię do wizyty w duńskim parku rozrywki LEGOLAND i dziesiątkach atrakcji tej okolicy, zapraszamy Cię do poznania rodzinnych atrakcji w Polsce, najlepszych hoteli dla rodzin z dziećmi czy pomysłów na weekend z dzieckiem - to wszystko znajdziecie www.dzieckowpodrozy.pl. Na stronie czekają na Was również najciekawsze atrakcje w takich miastach jak: Gdańsk, Kraków, Warszawa czy Poznań, ale też kilkaset opisów atrakcji w wielu niezwykłych miejscach w Polsce i nie tylko.

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć