Warszawa

Najbardziej uśmiechnięta z majówek: ogólnopolski "Festiwal Uśmiechu. Kraina lalek, cyrku i zabawy" już 4 maja w Opolu

Najbardziej uśmiechnięta z majówek: ogólnopolski "Festiwal Uśmiechu. Kraina lalek, cyrku i zabawy" już 4 maja w Opolu

Niezwykła oferta majówkowa czeka Opolan i wszystkich turystów w Opolu. Fundacja „Dr Clown”, na co dzień zajmująca się „Terapią śmiechem” w szpitalach, zaprasza na barwny i magiczny „Festiwal Uśmiechu. Krainę lalek, cyrku i zabawy”.  Goście imprezy wkroczą w świat baśni, magii i teatru oraz radości, szczudlarzy, sztukmistrzów, wielkich bajek mydlanych, i kolorowych „Doktorów Clownów”. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Opole i Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu.

 

„Festiwal Uśmiechu. Kraina lalek, cyrku i zabawy” odbędzie się 4 maja 2019 roku w godzinach 13.00-19.00 na Placu Wolności w Opolu.  Impreza jest jednocześnie wydarzeniem towarzyszącym XXIX Ogólnopolskiemu Festiwalowi Teatrów Lalek w Opolu. To jedenasta edycja tej najbardziej uśmiechniętej, ogólnopolskiej charytatywnej imprezy, promującej ideę wolontariatu, zdrowy styl życia, „Terapię śmiechem” oraz Opole jako atrakcyjne miejsce turystyki weekendowej.    

               

W Fundacji „Dr Clown” codziennie zanosimy uśmiech pacjentom szpitali w całej Polsce.  Podczas Festiwalu Uśmiechu całą magią, pozytywną energią i umiejętnościami z dziedziny animacji i klaunady, które normalnie „Doktorzy Clowni” ofiarowują potrzebującym, dzielimy się z naszymi festiwalowymi gośćmi. Zachęcamy też do pozytywnego nastawienia i pomagania innym, bo wiemy, że ofiarowane dobro wraca podwójnie a pomaganie – uskrzydla – opowiada Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”, organizatora imprezy.

 

W programie znalazły się: strefa lalek, strefa maluchów oraz strefa artystów i animacji, mające postać prezentacji, warsztatów, zabaw edukacyjnych oraz pokazów artystycznych – dla całych rodzin jak również dla różnych grup wiekowych. Goście Festiwalu będą mogli m.in. stworzyć własne kreatywne lalki (4 rodzaje), spróbować pracy z lalką teatralną, uczestniczyć w warsztatach plastycznych i muzycznych, odwiedzić plenerowy szpital "Doktora Clowna", zgłębiać wiedzę dot. pierwszej pomocy, wziąć udział w animacjach z elementami żonglerki, klaunady, znaleźć dopasowaną do możliwości i potrzeb swojej grupy wiekowej przestrzeń zabaw twórczych. Ważnym elementem imprezy będą występy artystyczne i animacje poprowadzone przez artystów specjalizujących się w sztuce ulicy i animacji – m.in. Sambora Dudzińskiego z "Dźwiękowiązałką", Teatru Animacji "FalkoShow" oraz, oczywiście, przybyłych z całej Polski „Doktorów Clownów” – wyszkolonych pedagogicznie i w dziedzinie klaunady wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”, którzy na co dzień prowadzą „Terapię śmiechem” w szpitalach w ponad 80 polskich miastach. Poprzez te i wiele innych atrakcji organizatorzy Festiwalu chcą zapewnić wszystkim naszym gościom, w tym całym rodzinom, rozrywkę, spotkanie ze sztuką i edukację na wysokim poziomie artystycznym i estetycznym, utrzymane w atmosferze baśni i magii, jak również promowanie idei wolontariatu i „Terapii śmiechem”.

 

O FUNDACJI „DR CLOWN”

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Wolontariusze Fundacji, „Doktorzy Clowni”, w fantazyjnych strojach i z kolorowymi noskami, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech, kojąc lęk i wspierając proces zdrowienia. Każdego roku „Doktorzy Clowni” docierają do 60 000 osób w 150 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.


Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”: www.drclown.pl, https://pomagam.drclown.pl/, www.facebook.com/fundacja.dr.clown

 

1/17
1/17
2/17
2/17
3/17
3/17
4/17
4/17
5/17
5/17
6/17
6/17
7/17
7/17
8/17
8/17
9/17
9/17
10/17
10/17
11/17
11/17
12/17
12/17
13/17
13/17
14/17
14/17
15/17
15/17
16/17
16/17
17/17
17/17

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć