Warszawa

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - dlaczego warto kupić je oddzielnie?

 

okulary dla dzieci twoje soczewki

 

Wiosna i lato to ten okres w roku, kiedy słońce lubi świecić nam w oczy. Z jednej strony to dobrze, ponieważ przy takiej pogodzie możemy zaopatrzyć nas organizm w odpowiednią dawkę witaminy D, z drugiej jednak zdecydowana większość z nas nie lubi być oślepiona przez słońce i dzieci nie są tutaj wyjątkiem. Jeżeli nasza pociecha nosi okulary korekcyjne, powinniśmy zaopatrzyć ją także w oddzielne okulary słoneczne. Dlaczego?

1. Fotochrom nie jest dla każdego
2. Okulary przeciwsłoneczne też mogą korygować wzrok

Fotochrom nie jest dla każdego


W przypadku, gdy nasze oczy są wrażliwe, często wybieramy szkła do okularów fotochromowe. Dzięki tej specjalnej powłoce powierzchnia soczewki ściemnia się pod wpływem światła, dzięki czemu słońce nas nie razi, a my nie musimy nosić przy sobie drugiej pary okularów tylko po to, by co chwilę je zmieniać. Powłoka fotochromowa nie jest jednak dobra dla każdego - w przypadku dzieci może prowadzić do nadwrażliwości na światło, przez co nasza pociecha będzie się gorzej czuła bez ściemnianych soczewek. Należy pamiętać, że okulary z fotochromem nie ściemniają się tylko w mocnym słońcu, ale w każdej sytuacji gdy tylko jest ono odrobinę silniejsze, niż powłoka wymaga do bycia aktywowaną. W takim wypadku oddzielne, przeciwsłoneczne okulary dla dzieci są zdecydowanie lepszym wyborem, ze względu na możliwość uniknięcia późniejszej nadwrażliwości na słońce.

Okulary przeciwsłoneczne też mogą korygować wzrok


Jeżeli nasze dziecko nosi na co dzień okulary korygujące wzrok i martwimy się, że w przeciwsłonecznych nie będzie dostatecznie dobrze widziało, to możemy od razu przestać się tym przejmować. Soczewki korekcyjne do okularów można wyprodukować również w ciemnej odmianie, dzięki czemu spełniają one jednocześnie funkcję ochrony przed słońcem i poprawy widzenia naszej pociechy. Jedyne, o czym dziecko musi pamiętać, to aby zabrać ze sobą dodatkową parę w słoneczny dzień. Będziemy musieli także zadbać o odpowiednie etui, żeby aktualnie nie używane okulary nie zniszczyły się np. w plecaku.

Okulary przeciwsłoneczne to ważne akcesorium w późnowiosenne i letnie dni. Dzięki nim nasz wzrok nie męczy się, a my możemy w spokoju wykonywać wszystkie swoje zadania, bez ryzyka że zostaniemy oślepieni w najmniej odpowiednim momencie. W przypadku dzieci również możemy dobrać im indywidualnie odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, także w sytuacji, gdy dziecko na co dzień nosi tradycyjne, korekcyjne szkła. Osobne okulary na słońce są lepszym pomysłem, ponieważ nie uwrażliwiają oczu dziecka na słońce.

1/1
1/1

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć