Strefa rodzica » Artykuły » Zadbaj o rozwój swojego dziecka dzięki audiobookom

Zadbaj o rozwój swojego dziecka dzięki audiobookompowiększ

Zadbaj o rozwój swojego dziecka dzięki audiobookom

Wspólne spędzanie czasu

Nic tak pozytywnie nie wpływa na dziecko, jak budowanie dobrych relacji z rodzicami. Kto, jak nie tata i mama mają dbać o otaczanie swojej pociechy opieką, obdarzać je miłością, a jednocześnie uczyć i pomagać poznawać nowe rzeczy? Świetnym pomysłem na stymulację rozwoju i wspólne spędzanie czasu są właśnie audiobooki. Słuchanie w grupie może okazać się połączeniem przyjemnego z pożytecznym. W sieci można znaleźć serwisy z ogromną ilością zasobów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z dzieckiem możesz wybrać, czego chcecie posłuchać i natychmiast rozpocząć wspólną przygodę! Ogromny wybór audiobooków jest dostępny w wersji on-line oraz off-line na coraz bardziej popularnej platformie Storytel, która oferuje zarówno audiobooki dla najmłodszych, jak i dedykowane podcasty dla tej grupy wiekowej.

 

Pole do popisu dla wyobraźni

Podstawową kwestią, która różni audiobooki od klasycznych książek, jest to, że nie zgłębiamy treści w poprzez czytanie, a poprzez słuchanie. Odpowiednio przygotowany audiobook doskonale wpływa na wyobraźnię, która w rozwoju dziecka odgrywa kluczową rolę. Dzięki audiobookom do pracy wytężane są inne obszary mózgu niż te, które angażują się w trakcie używania wzroku. Dodatkowo sprzyja to poprawie koncentracji i pozytywnie oddziałuje na pamięć malucha. Można też w ten sposób zadbać o rozwijanie jego empatii i wrażliwości – w tym celu idealnie posłużą bajki, których na rynku audiobooków jest pod dostatkiem.

 

 

Alternatywa dla telewizji i komputera

W dzisiejszym świecie telewizor i komputer to urządzenia dostępne w każdym domu. Dla małego dziecka obsługa ich jest naturalnym etapem rozwoju. Z pewnością, odpowiednio wykorzystane wpłyną na poprawne rozwijanie się, jednak alternatywa, jaką daje nam audiobook na ich tle, wydaje się lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim mając styczność z ekranem telewizora, laptopa czy nawet tabletu od najmłodszych lat, dziecko psuje swój wzrok. Do tego, przy wielogodzinnym przesiadywaniu w jednej pozycji, dziecku grozi wada postawy. Książka słuchana góruje pod tym względem, gdyż nie obciąża wzroku w takim stopniu, w jakim wcześniej wspomniane urządzenia. Ponadto nie ogranicza nas do przebywania w jednym miejscu, bo słuchanie audiobooka jest równie możliwe i przyjemne przy odpoczynku, zabawie, posiłku, a nawet przy kąpieli.


Bogata oferta to plus dla Ciebie

Zdecydowanym plusem, który należy podkreślić, jest dostęp do całej bazy audiobooków, które zapewnia platforma. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ daje możliwość słuchania wielu różnych tytułów w dowolnym czasie, a nie tylko jednej wybranej pozycji. Usługa abonamentowa to bezsprzeczna przewaga, ponieważ minimalizuje nam ryzyko zakupu audiobooka, który nie przypadnie do gustu naszemu dziecku. Zawsze mamy możliwość zmiany wybranej pozycji na inną, dostępną w usłudze, a wszystko to odbywa się bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

Podsumowanie

Myśląc o prawidłowym rozwoju swojego dziecka, warto zdecydować się na zadbanie o możliwość poszerzania wiedzy o otaczającym go świecie, za pomocą audiobooków. Sprawiają, że dziecko nie tylko uruchamia w dużym stopniu swoją wyobraźnię, ale też ma możliwość miło spędzać czas ze swoimi rodzicami. Bo z kim, jak nie z mamą i tatą najlepiej udać się na przygodę do egzotycznych krajów, pełnych księżniczek i rycerzy, smoków i krasnoludków? A jeżeli taką przygodę można odbyć jeszcze leżąc wygodnie na kanapie z zamkniętymi oczami, to wspólne przeżywanie eskapady do fantastycznych miejsc jest gwarantowane.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Niechęć dziecka do jedzenia produktów mlecznych spędza sen z powiek wielu rodzicom. Maluch intensywnie się rozwija, dlatego chcemy dostarczyć jego ciału i umysłowi niezbędnych składników odżywczych. Jednak co zrobić (i czego nie robić), gdy nasza pociecha nie akceptuje mleka? Przede wszystkim: zachować spokój. I przeczytać ten artykuł! więcej »
Wyjątkowa rola dziadków w naszym życiu

Wyjątkowa rola dziadków w naszym życiu

Więź dziecka z dziadkami jest bardzo istotnym ogniwem zarówno dla historii rodziny, jak i osobistego rozwoju dziecka. Gorąco zachęcamy do umacniania międzypokoleniowych więzi poprzez wspólne uczestnictwo w wydarzeniach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej. więcej »
Kolonie i obozy letnie nowej generacji dla dzieci i młodzieży

Kolonie i obozy letnie nowej generacji dla dzieci i młodzieży

Oferta obozów letnich dla dzieci i młodzieży KOGIS jest już dostępna! Wybierz ulubioną tematykę wyjazdu i baw się nad pięknym morzem lub nad jednym z malowniczych jezior! więcej »
Szczęśliwie ekologiczni, czyli jak uczyć dzieci podstawowych zasad ekologii!

Szczęśliwie ekologiczni, czyli jak uczyć dzieci podstawowych zasad ekologii!

Nasze dzieci są "przyszłością świata", dlatego uświadamianie ich w kwestiach ekologii jest bardzo ważne. Z pomocą przychodzi wydawnictwo EGMONT, które oferuje naszym pociechom 2 najnowsze książki: Basia i śmieci autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak oraz Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw więcej »
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Okazuje się, że nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Niektóre maluchy są szczególnie znudzone podczas posiłku, który przeciąga się w nieskończoność, a jedynym sposobem na jego zjedzenie jest włączenie bajki. Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! więcej »
Masza i Niedźwiedź. Historia pełna tajemnic
Patronat CzasDzieci.pl

Masza i Niedźwiedź. Historia pełna tajemnic

Zawsze marzyłeś o tym, by spotkać Maszę na żywo? A chciałbyś zobaczyć wszystkich bohaterów swojej ulubionej bajki i spędzić z nimi magiczne chwile? Już niebawem będzie to możliwe! więcej »
Fototapeta dopasowana do wnętrza czyli czym kierować się podczas wyboru?

Fototapeta dopasowana do wnętrza czyli czym kierować się podczas wyboru?

W jaki sposób dobrać fototapetę, by uzyskać wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni lub też przeciwnie ? nadać jej przytulnego klimatu? Czy każda fototapeta sprawdzi się w przypadku salonu? Podpowiadamy czym kierować się podczas wyboru opisywanego rozwiązania wnętrzarskiego.
więcej »
Magia wspólnych posiłków

Magia wspólnych posiłków

Wspólne posiłki na wczesnym etapie życia mają fundamentalne znaczenie dla dalszego rozwoju. więcej »
Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Jak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję? więcej »
Recenzja aplikacji mobilnej Blix

Recenzja aplikacji mobilnej Blix

Zastanawiasz się, czy warto zainstalować na swoim telefonie aplikację mobilną Blix? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! Oto kilka sposobów na słodką zabawę z wykorzystaniem budyniowych słodkości!  
Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Czy słyszysz pukanie do drzwi? To wiosna...!

Jak naprawdę sprawić by wiosna zagościła zarówno w nas, jak i w naszym domu? Zaangażuj dzieci we wspólne zapraszanie wiosny! Może stworzycie nową rodzinną tradycję?  
Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Jak wspierać naukę dzieci w domu?

Po powrocie ze szkoły dzieci raczej nie myślą o nauce. Jak sprawić, by ten etap dnia nie kojarzył się dziecku ze żmudnym wykonywaniem obowiązków a był przyjemnością?  

Temat na Czasie

Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw

Jak rozmawiać z dziećmi o ekologii? Jak uczyć dbania o środowisko? Jak sprawić, żebyśmy to nie my musieli przypominać dzieciom np. o niemarnowaniu wody, ale żeby one same domagały się tego od nas? Polecamy znakomitą proekologiczną książkę "Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw".   

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019