Strefa rodzica » Artykuły » Uczucia Gucia - poznajemy emocje!

Uczucia Gucia - poznajemy emocje!

Uczucia i emocje są obecne w naszym życiu każdego dnia. Niektóre są przyjemne, od innych najchętniej ucieklibyśmy gdzie pieprz rośnie. Małe dzieci nierzadko mają kłopot z rozpoznaniem i poradzeniem sobie z trudnymi emocjami – bo przecież dopiero uczą się świata i odkrywają samych siebie. Sympatyczny Gucio, bohater wyjątkowej serii książek, może być dla maluchów wspaniałym przewodnikiem w tej „emocjonalnej” podróży!

 

Kim jest Gucio?

 

Bohater serii to sympatyczny jednorożec Gucio, który jest… po prostu dzieckiem! Chodzi do przedszkola, ma rodziców, przyjaciół i uwielbia się bawić. W zależności od nastroju magiczna grzywa Gucia zmienia kolor. Gdy Gucio jest szczęśliwy – grzywa mieni się kolorami tęczy. Natomiast gdy coś pójdzie nie tak i Gucio jest smutny, przestraszony albo się złości – grzywa przybiera inny kolor.


Historyjki, które bawią i uczą


„Uczucia Gucia” autorstwa Aurélii Chien Chow Chine to wyjątkowa seria książeczek, dzięki którym dzieci uczą się rozpoznawania różnych rodzajów emocji i radzenia sobie z nimi. Każda opowiada inną historię, np. o strachu, złości czy smutku. Na przykładzie jednorożca Gucia dzieci dowiadują się, jak rozpoznać te emocje i co zrobić, by sobie z nimi poradzić. Czytając historyjkę, każdy maluch bez trudu może utożsamić się z głównym bohaterem, gdyż zachowania Gucia odpowiadają różnym zachowaniom dzieci w wieku przedszkolnym.


Na końcu każdego opowiadania autorka proponuje technikę relaksacyjną, która pozwala uporać się z nieprzyjemnymi emocjami i przywraca uśmiech na dziecięcą buzię!

 


O autorce i tajemniczej sofrologii…


Aurélia Chien Chow Chine, twórczyni sympatycznego Gucia, z zawodu graficzka,  zawsze interesowała się psychologią dziecięcą. Gdy została mamą, postanowiła skierować swoją karierę zawodową w kierunku sofrologii, czyli nauki o technikach relaksacyjnych bazujących między innymi na ćwiczeniach oddechowych. Techniki te pomagają oswoić emocje, z którymi często trudno sobie poradzić. Sofrologia jest dyscypliną, której celem jest  poprawa jakości życia poprzez poszerzenie naszej świadomości i osiągnięcie stanu równowagi.


Odkąd mały Gucio „narodził się” w sercu i na papierze, pomaga Aurélii w pracy – wspólnie udzielają porad w gabinecie oraz organizują warsztaty relaksacji i zarządzania emocjami w domach kultury i w szkołach.


Tę wyjątkową parę warto zaprosić do domu! Z jej pomocą dzieci nauczą się nazywać swoje emocje i radzić sobie z nimi tak, by poczuć się lepiej. Dzięki precyzyjnym ilustracjom bez trudu wykonają ćwiczenia razem z Guciem, a gdy zajdzie potrzeba powtórzą je razem z rodzicami. Zachęcamy do ćwiczeń i dzieci, i dorosłych!

 

Dowiedz się więcej na: uczuciagucia.pl
 


Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: Ścieżka dźwiękowa z filmu Aladyn już do... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Ścieżka dźwiękowa z filmu Aladyn już do kupienia!

Ścieżka dźwiękowa z filmu Aladyn już do kupienia!

Dajcie się ponieść ponadczasowym piosenkom, które zachwyciły miliony dzieci i dorosłych na całym świecie! Album zawiera piosenki w polskiej wersji językowej! więcej »
My3 - za3majMY radość

My3 - za3majMY radość

Prezentujemy Wam kolejną płytę dziewczyn z zespołu My3. Czwarty album dziewczyn nosi tytuł "za3majMY radość" jest utrzymany w kolorze zielonym i tak samo jak poprzednie krążki, tak i ten posiada zapachową książeczkę ? sprawdźcie sami jaki zapach tym razem wybrały: Natka, Julka oraz Gefi! więcej »
Nowe przygody Stasia Pętelki!

Nowe przygody Stasia Pętelki!

"Mamo, Tato, chciałbym mieć pieska!" - to zdanie, który słyszał prawdopodobnie prawie każdy rodzic. Dzieci chętnie wyobrażają sobie jak wspaniale byłoby mieć pupila. A co się dzieje, gdy pies naprawdę zamieszka z przedszkolakiem i jego rodziną? Przekonali się o tym Staś Pętelka i jego młodsza siostra Jadzia. więcej »
Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim dzieci, tworząc trwałe i piękne materiały edukacyjne. Są one stworzone zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zasób słownictwa, a także poszerzać wiedzę o świecie. więcej »
Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Kiedy para stara się o dziecko to współżyje w okresie płodnym. Jest to w sumie około 7 dni w miesiącu, z czego najbardziej płodny jest dzień owulacji i dzień przed nim. Czy istnieje sposób, by dowiedzieć się dokładnie, kiedy dziecko zostało poczęte? Jak to obliczyć? Podpowiadamy. więcej »
Jak wybrać idealną spacerówkę?

Jak wybrać idealną spacerówkę?

Wybór idealnej spacerówki to spore wyzwanie dla rodzica ? maluch spędza w niej naprawdę sporo czasu. Wózek musi sprostać więc jego wymaganiom, ale także wymaganiom rodzica. więcej »
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych lęków. więcej »
Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość? więcej »
Europa w Polsce

Europa w Polsce

O Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni słyszeliśmy już niejednokrotnie - nie tylko ze względu na mnogość inicjatyw, jakie podejmują, ale także z racji tego, że są nasi - z Krakowa. więcej »
Twój pomysł na wystrój wnętrza

Twój pomysł na wystrój wnętrza

Wystrój wnętrza to wizytówka domu. Urządzając mieszkanie lub remontując pomieszczenie, zależy nam na estetyce wykonania i solidnych materiałach. więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019