Strefa rodzica » Artykuły » Uczucia Gucia - poznajemy emocje!

Uczucia Gucia - poznajemy emocje!

Uczucia i emocje są obecne w naszym życiu każdego dnia. Niektóre są przyjemne, od innych najchętniej ucieklibyśmy gdzie pieprz rośnie. Małe dzieci nierzadko mają kłopot z rozpoznaniem i poradzeniem sobie z trudnymi emocjami – bo przecież dopiero uczą się świata i odkrywają samych siebie. Sympatyczny Gucio, bohater wyjątkowej serii książek, może być dla maluchów wspaniałym przewodnikiem w tej „emocjonalnej” podróży!

 

Kim jest Gucio?

 

Bohater serii to sympatyczny jednorożec Gucio, który jest… po prostu dzieckiem! Chodzi do przedszkola, ma rodziców, przyjaciół i uwielbia się bawić. W zależności od nastroju magiczna grzywa Gucia zmienia kolor. Gdy Gucio jest szczęśliwy – grzywa mieni się kolorami tęczy. Natomiast gdy coś pójdzie nie tak i Gucio jest smutny, przestraszony albo się złości – grzywa przybiera inny kolor.


Historyjki, które bawią i uczą


„Uczucia Gucia” autorstwa Aurélii Chien Chow Chine to wyjątkowa seria książeczek, dzięki którym dzieci uczą się rozpoznawania różnych rodzajów emocji i radzenia sobie z nimi. Każda opowiada inną historię, np. o strachu, złości czy smutku. Na przykładzie jednorożca Gucia dzieci dowiadują się, jak rozpoznać te emocje i co zrobić, by sobie z nimi poradzić. Czytając historyjkę, każdy maluch bez trudu może utożsamić się z głównym bohaterem, gdyż zachowania Gucia odpowiadają różnym zachowaniom dzieci w wieku przedszkolnym.


Na końcu każdego opowiadania autorka proponuje technikę relaksacyjną, która pozwala uporać się z nieprzyjemnymi emocjami i przywraca uśmiech na dziecięcą buzię!

 


O autorce i tajemniczej sofrologii…


Aurélia Chien Chow Chine, twórczyni sympatycznego Gucia, z zawodu graficzka,  zawsze interesowała się psychologią dziecięcą. Gdy została mamą, postanowiła skierować swoją karierę zawodową w kierunku sofrologii, czyli nauki o technikach relaksacyjnych bazujących między innymi na ćwiczeniach oddechowych. Techniki te pomagają oswoić emocje, z którymi często trudno sobie poradzić. Sofrologia jest dyscypliną, której celem jest  poprawa jakości życia poprzez poszerzenie naszej świadomości i osiągnięcie stanu równowagi.


Odkąd mały Gucio „narodził się” w sercu i na papierze, pomaga Aurélii w pracy – wspólnie udzielają porad w gabinecie oraz organizują warsztaty relaksacji i zarządzania emocjami w domach kultury i w szkołach.


Tę wyjątkową parę warto zaprosić do domu! Z jej pomocą dzieci nauczą się nazywać swoje emocje i radzić sobie z nimi tak, by poczuć się lepiej. Dzięki precyzyjnym ilustracjom bez trudu wykonają ćwiczenia razem z Guciem, a gdy zajdzie potrzeba powtórzą je razem z rodzicami. Zachęcamy do ćwiczeń i dzieci, i dorosłych!

 

Dowiedz się więcej na: uczuciagucia.pl
 


Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: "Chcieliśmy otworzyć przed naszymi małymi... więcej » x
Zobacz » Artykuły
II edycja akcji "Zmień siebie,daj siebie" w ramach projektu Kobiety dla Kobiety
Patronat CzasDzieci.pl

II edycja akcji "Zmień siebie,daj siebie" w ramach projektu Kobiety dla Kobiety

Akcja skierowana jest do wszystkich kobiet , które mają ochotę przejść metamorfozę pod okiem wykwalifikowanej kadry, trenerów, specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, psychologów. więcej »
10 zabaw na deszczowy dzień

10 zabaw na deszczowy dzień

Jak sprawić by czas spędzany razem wyglądał o wiele ciekawiej bez konieczności włączenia telewizora? Oto 10 zabawnych zajęć, które pozwolą Wam dobrze się bawić. więcej »
Pierwsze, dziecięce zakochania!

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Czy nasze pociechy naprawdę mogą się zakochać? więcej »
Czy wiesz, jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów

Czy wiesz, jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów

Pora na nowy etap w życiu naszego malucha ? przedszkole. Są dzieci, które śmiało i odważnie kroczą na spotkanie nowej przygody. Są i takie, które najlepiej czują się, trzymając rodziców za ręce. więcej »
Zamiast ze szkoły, ucieknij do innego wymiaru! "Władcy przygód" to idealny film na Dzień Wagarowicza.
Patronat CzasDzieci.pl

Zamiast ze szkoły, ucieknij do innego wymiaru! "Władcy przygód" to idealny film na Dzień Wagarowicza.

"Władcy przygód" opowiadają historię dwojga nastolatków - Franka i Izki - którzy łączą siły, aby pomóc przybyszowi z innego wymiaru powrócić do krainy Oblivio i udowodniają, że do odważnych świat należy i nie trzeba być superbohaterem, żeby przeżyć superprzygodę. więcej »
Dzieci a korzystanie z internetu

Dzieci a korzystanie z internetu

Coraz młodsze dzieci mają systematyczny kontakt z siecią. Nawet 2-latki potrafią bezbłędnie obsługiwać smartfon, a w nim serwis z treściami video YouTube. UNICEF podaje, że 1 na 3 użytkowników internetu to dziecko. Tymczasem wiele treści dostępnych w sieci nie jest przeznaczonych dla najmłodszych. Dlatego rodzic musi zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w internecie.
więcej »
Praca jako opiekunka do dzieci

Praca jako opiekunka do dzieci

Wielu rodziców pracuje do późnych godzin wieczornych i szuka osoby, która na stałe lub w niektóre dni i godziny zajęłaby się ich dziećmi. Taka praca jest popularna zarówno w Polsce, jak i za granicą, choć ma tam nieco inną specyfikę. więcej »
Zadbaj o rozwój swojego dziecka dzięki audiobookom

Zadbaj o rozwój swojego dziecka dzięki audiobookom

Dynamiczny i stały rozwój technologii zdominował wiele różnych aspektów naszego życia. Dobrym przykładem takiego technologicznego rozwoju w naszej codzienności są czytniki e-book oraz audiobooki, które coraz częściej zajmują miejsce klasycznych, papierowych książek. Ten wynalazek nie bez powodu pochwalić się może rosnącą z roku na rok coraz większą rzeszą fanów. więcej »
Bajkowe przeboje MiniMini+

Bajkowe przeboje MiniMini+

"Bajkowe przeboje MiniMini+" to najnowszy album zawierający melodyjne i skoczne piosenki z uwielbianych przez dzieci bajek: "Myszka w pask", "Dzielny Lew Eryk" oraz "Księżniczka Hania i Grymasek". więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019