Strefa rodzica » Artykuły » Oskar. Głodny jednorożec - już w księgarniach

Oskar. Głodny jednorożec - już w księgarniach

Ludzie mówią, że są tak głodni, że zjedliby konia z kopytami. Jednorożce, prawdopodobnie, mają inne powiedzenie. Kiedy one są głodne mówią, że mogłyby zjeść własną stajnię. Wydaje się to zabawne, jeśli pozostaje tylko w sferze wyobraźni. Co dzieje się jednak, gdy jednorożec NAPRAWDĘ zjada swoją stajnię? O tym przekonacie się, mali czytelnicy, poznając Oskara i jego niezwykłą historię w książce "Oskar. Głodny jednorożec". Będzie baardzo kolorowo!

 

 

Oskar wyrusza w podróż, by znaleźć pożywienie. Jego wybory kulinarne nie spotykają się jednak z zadowoleniem. Oskar nie je marchewki czy pączka. Ani magicznej, kolorowej waty cukrowej. Oskar po kolei smakuje domki wszystkich okolicznych mieszkańców. Odwiedza wróżki, pirata, czarownicę i smoki. Nigdzie jednak nie znajduje przyjaciół. Przez swoją ciągłą potrzebę jedzenia, Oskar staje się bardzo samotnym jednorożcem. Zakończenia oczywiście nie zdradzimy. Najważniejsze jest jedno – obojętnie, jakie masz przyzwyczajenia i jak wiele domów potrafisz zjeść, na pewno spotkasz kogoś, kto polubi Cię bezgranicznie. Tak było właśnie z Oskarem.

 

Wędrując z Oskarem przemierza się kolejne kolorowe krainy i poznaje bohaterów. Grafika oraz niewielka ilość tekstu jest zachęcająca dla najmłodszych dzieci, w wieku od 4 lat. Przede wszystkim, Oskar jest postacią, która na pewno wzbudzi sympatię czytelników. Zarówno ze względu na wygląd, jak i na przygody. Poza tym na ilustracjach znajduje się wiele innych szczegółów, o których można z dziećmi rozmawiać oraz tworzyć własne historie, np. „jak myślisz, co jeszcze Oskar robił w krainie smoków”? To książka, przy której dzieci będą się dobrze bawić, a rodzice mogą wykorzystać ją do kreatywnej rozmowy.

 

Poznajcie Oskara (i nie dajcie się zjeść)!


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: "Chcieliśmy otworzyć przed naszymi małymi... więcej » x
Zobacz » Artykuły
II edycja akcji "Zmień siebie,daj siebie" w ramach projektu Kobiety dla Kobiety
Patronat CzasDzieci.pl

II edycja akcji "Zmień siebie,daj siebie" w ramach projektu Kobiety dla Kobiety

Akcja skierowana jest do wszystkich kobiet , które mają ochotę przejść metamorfozę pod okiem wykwalifikowanej kadry, trenerów, specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, psychologów. więcej »
10 zabaw na deszczowy dzień

10 zabaw na deszczowy dzień

Jak sprawić by czas spędzany razem wyglądał o wiele ciekawiej bez konieczności włączenia telewizora? Oto 10 zabawnych zajęć, które pozwolą Wam dobrze się bawić. więcej »
Pierwsze, dziecięce zakochania!

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Czy nasze pociechy naprawdę mogą się zakochać? więcej »
Czy wiesz, jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów

Czy wiesz, jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów

Pora na nowy etap w życiu naszego malucha ? przedszkole. Są dzieci, które śmiało i odważnie kroczą na spotkanie nowej przygody. Są i takie, które najlepiej czują się, trzymając rodziców za ręce. więcej »
Zamiast ze szkoły, ucieknij do innego wymiaru! "Władcy przygód" to idealny film na Dzień Wagarowicza.
Patronat CzasDzieci.pl

Zamiast ze szkoły, ucieknij do innego wymiaru! "Władcy przygód" to idealny film na Dzień Wagarowicza.

"Władcy przygód" opowiadają historię dwojga nastolatków - Franka i Izki - którzy łączą siły, aby pomóc przybyszowi z innego wymiaru powrócić do krainy Oblivio i udowodniają, że do odważnych świat należy i nie trzeba być superbohaterem, żeby przeżyć superprzygodę. więcej »
Dzieci a korzystanie z internetu

Dzieci a korzystanie z internetu

Coraz młodsze dzieci mają systematyczny kontakt z siecią. Nawet 2-latki potrafią bezbłędnie obsługiwać smartfon, a w nim serwis z treściami video YouTube. UNICEF podaje, że 1 na 3 użytkowników internetu to dziecko. Tymczasem wiele treści dostępnych w sieci nie jest przeznaczonych dla najmłodszych. Dlatego rodzic musi zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w internecie.
więcej »
Praca jako opiekunka do dzieci

Praca jako opiekunka do dzieci

Wielu rodziców pracuje do późnych godzin wieczornych i szuka osoby, która na stałe lub w niektóre dni i godziny zajęłaby się ich dziećmi. Taka praca jest popularna zarówno w Polsce, jak i za granicą, choć ma tam nieco inną specyfikę. więcej »
Zadbaj o rozwój swojego dziecka dzięki audiobookom

Zadbaj o rozwój swojego dziecka dzięki audiobookom

Dynamiczny i stały rozwój technologii zdominował wiele różnych aspektów naszego życia. Dobrym przykładem takiego technologicznego rozwoju w naszej codzienności są czytniki e-book oraz audiobooki, które coraz częściej zajmują miejsce klasycznych, papierowych książek. Ten wynalazek nie bez powodu pochwalić się może rosnącą z roku na rok coraz większą rzeszą fanów. więcej »
Bajkowe przeboje MiniMini+

Bajkowe przeboje MiniMini+

"Bajkowe przeboje MiniMini+" to najnowszy album zawierający melodyjne i skoczne piosenki z uwielbianych przez dzieci bajek: "Myszka w pask", "Dzielny Lew Eryk" oraz "Księżniczka Hania i Grymasek". więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019