Strefa rodzica » Artykuły » Wonderland Festival - Baśniowe Kraje

Wonderland Festival - Baśniowe Krajepowiększ

Wonderland Festival - Baśniowe Kraje

Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Sztuki i Kreatywności dla Dzieci.
Styczeń – luty 2019.
wonderlandfestival.hu

 

Festiwal stanowi edukacjno-artystyczny projekt skierowany do polskich i węgierskich dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i pedagogów, zachęcający do aktywnego udziału w tworzeniu oraz kultywowaniu kultury i sztuki obu narodów.
Projekt jest realizowany zarówno na Węgrzech, jak i w Polsce.


Tematem projektu są polskie i węgierskie baśnie i legendy, które mówią o zagadnieniach najważniejszych dla człowieka: miłości, śmierci, istnieniu dobra i zła. Utwory te powstawały po to, by wyjaśniać zjawiska naturalne, interpretowaś swiat, a przez to lepiej go zrozumieć, pokazać sens życia i wskazać najważniejsze dla człowieka wartości. Z tych względów baśń jest ponadczasowym medium opisującym doświadczenia pokoleń, nośnikiem ludowych mądrości, aktualnym po dziś dzień.

 

Najważniejszym celem projektu jest uwrażliwienie dzieci na tradycyjne wartości przekazywane w polskich i węgierskich baśniach i legendach oraz ukazanie bogactwa baśniowych, tematów i problemów, które poruszają oraz wskazówek "jak życ?”.

 

Kluczowym elementem projektu jest aktywne zaangażowanie młodych odbiorców, ich rodzin i nauczycieli do udziału w Festiwalu.


Program Festiwalu:


1. Interaktywna wystawa dla dzieci i młodzieży “Baśniowe kraje”.
8-28 lutego 2019, Budapeszt.
Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 100 ilustracji do baśni i legend, powstałych w ostatnich latach na Węgrzech i w Polsce, książki oraz współczesny design, głównie kierowany do dzieci (meble, zabawki, gry, elementy dekoracyjne) inspirowany baśniami, folklorem oraz naturą. Ważną cechą wystawy jest jej interaktywny charakter, będzie ona stanowić przestrzeń artystyczno-edukacyjną zachęcającą do swobodnej zabawy, nauki i budowania relacji.


2. Warsztaty artystyczno-literackie dla dzieci
- 6 i 16 lutego 2019, Budapeszt, prowadzone przez Mariannę Jagodę, autorkę ilustracji do książki „ Baśnie węgierskie. Cudowny Jeleń”; Csillę Sándor, redaktorkę naczelną magazynu “Csodaceruza”; Pétera Dóka, współautora książki “Betyárvilá”; Annę Kálmán, ilustratorkę książek dla dzieci.

- 1 lutego 2019, Poznań (Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44) Prowadzący: animatorzy z Domu Bajek oraz Fundacji Jak Malowana, Temat: „Cudowny jeleń. Twórcze spotkanie z baśniami węgierskimi.”
https://www.facebook.com/events/289582421755226/


3. Zajęcia w szkołach dotyczące baśni, realizowane w Polsce i na Węgrzech.


4. Wspólne czytanie i opowiadanie baśni, Budapeszt, 9 lutego 2019, baśnie dla dzieci opowiedzą m.in. Kováts Adél, dyrektorka teatru Radnótiego w Budapeszcie, Takács Mari, ilustratorka i autorka książek dla dzieci.


5. Konkurs plastyczny dla polskich i węgierskich dzieci


Termin nadsyłania prac: 1 lutego 2019, Temat: „Moja ulbiona baśń węgierska” lub „Moja ulubiona baśń polska”. Prace będą wystawione na międzynarodowej wystawie w Budapeszcie.

 

Festiwal został objęty honorowym patronatem Ambasadora RP w Budapeszcie – prof. Jerzego Snopka, Ambasador Węgier w Warszawie – pani Orsolyi Zsuzsanny Kovács oraz Instytutu Książki.

 

Organizator:
InArt Alapítvány (Fundacja InArt)

Fundator:
Wacław Felczak Alapítvány (Fundacja im. Wacława Felczaka)

Partnerzy:
Instytut Polski w Budapeszcie, Instytut Wegierski w Warszawie, Muzeum Warszawy, Zamek Królewski na Wawelu, Instytut im. Balassiego, Węgierski Instytut Kultury w Warszawei. Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Media Rodzina, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Fundacja Jak Malowana, Doma Bajek, Csimota Kiadó, Csodaceruza, Granna, Magyar Gyermekirodalmi Intézet, Móra Kiadó,

Partner medialny:
Mikkamakka


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jak pomóc dziecku przełamać lęk? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane. więcej »
Wspólny posiłek - wspólny czas!

Wspólny posiłek - wspólny czas!

W dzisiejszych czasach, pełnych obowiązków i ciągłego pośpiechu, wspólny posiłek to moment, w którym cała rodzina spotyka się w jednym miejscu i poświęca sobie nawzajem kilkanaście cennych minut. Przedstawiamy zasady dobrej atmosfery podczas wspólnych posiłków... więcej »
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Okazuje się, że nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Niektóre maluchy są szczególnie znudzone podczas posiłku, który przeciąga się w nieskończoność, a jedynym sposobem na jego zjedzenie jest włączenie bajki. Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! więcej »
Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Niechęć dziecka do jedzenia produktów mlecznych spędza sen z powiek wielu rodzicom. Maluch intensywnie się rozwija, dlatego chcemy dostarczyć jego ciału i umysłowi niezbędnych składników odżywczych. Jednak co zrobić (i czego nie robić), gdy nasza pociecha nie akceptuje mleka? Przede wszystkim: zachować spokój. I przeczytać ten artykuł! więcej »
Koncerty - 5 powodów, dla których wydarzenia muzyczne cieszą się popularnością

Koncerty - 5 powodów, dla których wydarzenia muzyczne cieszą się popularnością

Istnieje wiele różnych pomysłów na to, jak spędzić wolny czas. Popularnością cieszą się, między innymi, koncerty. Różnorodne wydarzenia muzyczne mogą być naprawdę świetnym rozwiązaniem w wielu przypadkach i z rozmaitych powodów. więcej »
Smaczne i zdrowe łakocie dla dzieci - poznaj najlepsze przepisy

Smaczne i zdrowe łakocie dla dzieci - poznaj najlepsze przepisy

Dzieci chętnie sięgają po słodkie przekąski, jednak nie wszystkie łakocie są dla nich zdrowe. Dowiedz się, jakie desery warto podawać najmłodszym, by zapewnić im zrównoważony rozwój. więcej »
"Panda i banda" autora "Madagaskaru" w kinach już od piątku 24 maja!
Patronat CzasDzieci.pl

"Panda i banda" autora "Madagaskaru" w kinach już od piątku 24 maja!

Nieprzypadkowo filmy wideo z pandami robią furorę w internecie. Bo czyż może być coś bardziej uroczego od małej pandy? Tym razem zagubiony futrzak trafi na duży ekran - będzie jednym z bohaterów filmu animowanego "Panda i banda" więcej »
Kampania Kolejowe ABC

Kampania Kolejowe ABC

To ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego. To także źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. więcej »
Zapisz się na MamaGO Camp!

Zapisz się na MamaGO Camp!

Zastanawiasz się, jak wrócić do formy po urodzeniu dziecka? Chciałabyś zgubić kilogramy, które pojawiły się w czasie ciąży? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. MamaGO Camp to obozy dla mam i dzieci, które zregenerują twoje ciało i duszę. więcej »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie? Jak sprawić, by się jej nie bało? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  

Festiwal na Czasie

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. PROGRAM

Już w maju startuje największa dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci. Zarezerwujcie czas na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.  

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

W kolejnej odsłonie ?polecanek? dla młodzieży chciałabym zwrócić uwagę na konkretny rodzaj książek. Mianowicie ? Antyutopie. Wiele tytułów z tego gatunku jest powszechnie znanych i doczekało...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019