Strefa rodzica » Artykuły » Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?

Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?powiększ

Dlaczego warto inwestować w zabawki interaktywne?

Mądrzy rodzice wiedzą, że w dzisiejszych czasach warto inwestować w zabawki, które mają pozytywny wpływ na rozwój ich pociechy. To zabawki, które nie tylko ładnie wyglądają, ale również rozwijają kreatywność dziecka, jego zmysły, sprzyjają poznawaniu świata i kształtują różne umiejętności (np. logiczne myślenie). Bo mały człowiek najlepiej uczy się… przez zabawę!


Zabawki interaktywne – czyli jakie?


Edukacyjne, najczęściej elektroniczne. Ich zadaniem jest zaangażowanie i skupienie uwagi malucha na danej czynności. Dzięki temu zabawka wpływa na konkretny aspekt rozwoju dziecka – w zależności od swoich funkcji, uczy najmłodszych czegoś innego. Jak sama nazwa wskazuje – wchodzi z dzieckiem w „interakcję”.


Zalety zabawek interaktywnych


Zabawki interaktywne mają szereg zalet. Oto powody, dla których warto w nie zainwestować:

  • rozwijają kreatywne myślenie,
  • wspierają funkcje poznawcze,
  • pozytywnie wpływają na ogólny rozwój dziecka – zarówno psychiczny, jak i fizyczny,
  • uczą koncentracji i skupienia,
  • podsycają ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy,
  • są nowoczesne, często zaawansowane technologicznie,
  • są atrakcyjne wizualnie – dostosowane do gustu najmłodszych,
  • podczas zabawy dziecko jest cały czas zaangażowane, nie nudzi się, a rodzic zyskuje chwilę dla siebie :).

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki interaktywne?


Kupując dany produkt, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, czy dana zabawka jest dostosowana do wieku naszego dziecka. Jeśli kupimy gadżet niedopasowany, maluch nie będzie go rozumiał, a starszak szybko się znudzi. Po drugie, przed zakupem warto sprawdzić, jaki dźwięk wydaje zabawka – niektóre z nich mogą być zbyt intensywne dla delikatnego i wrażliwego słuchu dziecka, dlatego warto wcześniej zwrócić uwagę na ten parametr. Po trzecie i najważniejsze – koniecznie upewnijcie się, czy produkt jest bezpieczny dla dziecka i posiada wszelkie atesty użytkowania. Zabawka musi być skontruowana w sposób bezpieczny i wyłącznie z nieszkodliwych materiałów wysokiej jakości.

 

Przykładem zabawki, która spełnia powyższe kryteria, jest interaktywny robot edukacyjny „Movi Mistrz Zabawy” od Fisher-Price. Ten sympatyczny towarzysz malucha ma do zaoferowania aż 3 tryby zabawy i 6 wspaniałych gier. Wesoły Movi zadaje pytania rozwijające umiejętności myślenia i rozwiązywania problemów, uczy dzieci wykonywania poleceń oraz przestrzegania instrukcji w ramach zabawy, a to nie wszystko! Edukacyjny robocik tańczy i wykonuje niesamowite ruchy na parkiecie, zapraszając maluchy do aktywnych ćwiczeń, wspomagając przy tym rozwój zdolności motorycznych dziecka. Wesołe piosenki, wypowiedzi i dźwięki angażują do działania... i doskonałej zabawy!

 

 

 

 

Dowiedz się więcej: https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/289818/s/fisher-price-movi-mistrz-zabawy-robot-zabawka-interaktywna/

Advertisement


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jakie wybrać rolety do pokoju dziecka? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Jakie wybrać rolety do pokoju dziecka?

Jakie wybrać rolety do pokoju dziecka?

Rolety do pokoju dziecięcego to nie tylko modny element dekoracyjny, ale przede wszystkim gwarancja udanego odpoczynku, zarówno w dzień, jak i w nocy. Dobrze dobrane rolety zapewniają komfort snu, przyjemne uczucie chłodu podczas upalnych letnich dni czy odpowiednią atmosferę do nauki. więcej »
Konsola do gry - co wybrać?

Konsola do gry - co wybrać?

Wybierając konsolę do gry, trzeba wykazać się dość dobrą orientacją w świecie gier i ich wymagań. Na szczęście w przypadku konsoli do wyboru nie ma aż tak wielu producentów. więcej »
Pacanów - miasto Koziołka Matołka

Pacanów - miasto Koziołka Matołka

W Europejskim Centrum Bajki spotkacie nie tylko Koziołka Matołka, ale także wielu innych bohaterów. Dzieci rozwiążą także bajkowe zagadki. więcej »
Sandomierz na weekend

Sandomierz na weekend

Jak spędzić weekend bez smogu? Wybrać się do Sandomierza! Powietrze tam jest niezwykle czyste dzięki specyficznemu mikroklimatowi. Podpowiadamy jak ciekawie i smacznie spędzić weekend. Sugerujemy, gdzie warto iść z dziećmi, a gdzie niekoniecznie. I zdradzamy, dlaczego jest to miasto pełne optymizmu. więcej »
Wyruszcie szlakiem "Polskich Księżniczek"

Wyruszcie szlakiem "Polskich Księżniczek"

Historia nie jest waszym konikiem? A może jest zupełnie na odwrót i to wasza mocna strona? W obu przypadkach z pewnością pokochacie nauczyciela jakim jest Historiusz ? skrzat, który zabierze was w podróż w czasie. A jaką trasą? Szlakiem polskich księżniczek! więcej »
Już w lipcu złożycie wniosek o 500+ na pierwsze dziecko

Już w lipcu złożycie wniosek o 500+ na pierwsze dziecko

Od tego dnia nie obowiązuje już kryterium dochodowe, świadczenie będzie zatem wypłacane na wszystkie dzieci do 18 roku życia. więcej »
Czas na spotkanie - 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci już we wrześniu!
Patronat CzasDzieci.pl

Czas na spotkanie - 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci już we wrześniu!

Już po raz szósty, między 21 a 29 września, odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci - filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów. więcej »
Klocki konstrukcyjne - kreatywnie spędzony czas

Klocki konstrukcyjne - kreatywnie spędzony czas

Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci potrzebują odpowiednich narzędzi czyli zabawek, by mogły realizować swój kreatywny potencjał. Nie muszą to być wcale skomplikowane zabawki. Wystarczy spojrzeć na klocki, by zobaczyć, jak proste przedmioty otwierają drogę do wielu godzin inspirującej zabawy. więcej »
Trampoliny ogrodowe

Trampoliny ogrodowe

Jak wiadomo skakanie daje dużo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Z nadejściem wiosny, kiedy dzień staje się dłuższy, każdy szuka rozrywki poza domem... więcej »
"W trakcie zajęć dzieci zdobywają i rozwijają umiejętności przydatne do poznawania siebie i świata"

"W trakcie zajęć dzieci zdobywają i rozwijają umiejętności przydatne do poznawania siebie i świata"

Wywiad z Dorotą Piwowarczyk ? specjalistką ds. edukacji w Bramie Poznania/CTK TRAKT. więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019