Strefa rodzica » Artykuły » Promocja gry stworzona przez dzieci

Promocja gry stworzona przez dzieci

UBISOFT zaangażował najmłodszych graczy w opracowanie części planów promocji swojej najnowszej gry „Starlink – Battle for Atlas”. Kilkuetapowa prac łącząca naukę, grę i podstawy marketingu przyniosła nie tylko efekty w postaci marketingowej akcji, ale była również doskonałą zabawą i okazją do poznania innej strony tworzenia gier.

 

 

Pomysłowość dzieci, nieskrępowana sztywną logiką świata dorosłych, to powód dla którego UBISOFT postanowi zapytać, jak według nich samych powinna wyglądać promocja skierowanej do nich gry.

 

Kosmiczne warsztaty
Przygoda z UBISOFT i Starlink zaczęła się już we wrześniu, kiedy to 30-osobowa grupa 8-12-latków spotkała się na specjalnie przygotowanych i otwartych warsztatach „Ale Kosmos”. Właśnie Kosmos, miejsce w którym rozgrywa się akcja gry „Starlink – Battle for Atlas”, był tematem przewodnim spotkania. Zainaugurował je Karol Wójcicki, popularyzator astronomii i twórca bloga „Z głową w gwiazdach”, wykładem, który w przystępny i prosty sposób wprowadził uczestników w koncept międzygalaktycznych podróży. Po części wykładowej, dzieci przystąpiły do pracy kreatywnej, gdzie pod okiem animatorów tworzyły śmiałe koncepcje, które w kreatywny sposób miały promować grę. W czasie warsztatów wyobraźnia najmłodszych stworzyła całą paletę koncepcji, które stały się kanwą do dalszych prac nad akcją marketingową.

 

 

Jak tłumaczy Anna Kubica, Brand Manager UBISOFT w Polsce:

„Dzieci są najbardziej kreatywnymi osobami za Ziemi. Myślą nieszablonowo, dlatego zapytaliśmy ich wprost, jak chciałyby, żeby wyglądałą promocja gry stworzonej dla nich. Po warsztacie, dokonaliśmy syntezy wskazywanych kierunków i działań. Zdecydowanie najwięcej pomysłów dotyczyło współpracy z youtuberem, a dokładnie zorganizowania „domówki” z jednym z ich idoli z Youtube.”

 

 

 

Domówka blisko gwiazd

 

 

Pomysł zmaterializował się 16 października 2018 roku na ostatnim piętrze jednego z warszawskich wieżowców – blisko gwiazd, jak przystało na grę o kosmosie. UBISOFT zorganizował Domówkę, na której gościem specjalnym był Blowek – jeden z najpopularniejszych młodych gamerów na polskim Youtubie.

 

 

 

 

Event, zgodnie ze wskazaniami z warsztatów miał być okazją do przetestowania najnowszej gry UBISOFT, skorzystania z wiedzy zawodowego gracza oraz zagrania u boku, a może nawet przeciwko, swojemu idolowi. Ponadto, była to niezwykła okazja do świetnej zabawy i możliwość obycia międzygalaktycznej podróży jako pilot własnego statku kosmicznego w świecie „Starlink – Battle for Atlas”.

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Wonderland Festival - Baśniowe Kraje więcej » x
Zobacz » Artykuły
Wonderland Festival - Baśniowe Kraje
Patronat CzasDzieci.pl

Wonderland Festival - Baśniowe Kraje

Festiwal stanowi edukacjno-artystyczny projekt skierowany do polskich i węgierskich dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i pedagogów, zachęcający do aktywnego udziału w tworzeniu oraz kultywowaniu kultury i sztuki obu narodów.
więcej »
Ferie z dzieckiem

Ferie z dzieckiem

Sprawdź, jak w łatwy sposób spakować siebie i dziecko. Spakowanie na ferie całej rodziny to nie lada wyzwanie. więcej »
Nowe dzieło twórcy Kapitana Majtasa - Dogman już w Polsce

Nowe dzieło twórcy Kapitana Majtasa - Dogman już w Polsce

Nowe dzieło twórcy Kapitana Majtasa: Dogman, numer #1 na liście bestsellerów New York Timesa. więcej »
Mia i Biały Lew
Patronat CzasDzieci.pl

Mia i Biały Lew

Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa... więcej »
Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto ? Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę. Warto więc, aby w takich momentach podziękować im za to kim dla nas są, za to jacy są i za to, że po prostu są. więcej »
Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Jakie produkty w dziecięcej wyprawce często się nie przydają?

Kiedy dwoje ludzi dowiaduje się, że na świat ma przyjść ich dziecko zaczynają istny szał zakupów. W sklepach z akcesoriami dla maluchów oferta jest tak bogata, że łatwo wydać fortunę. Tylko czy na pewno wszystko się przydaje? więcej »
Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Wędrówki z Dinozaurami - spektakularne widowisko

Będziesz mieć możliwość podziwiania historii dinozaurów, które żyły nawet ponad 200 milionów lat temu, m.in. podczas wędrówki kontynentów. Podczas show poznamy stworzenia żyjące głównie w epoce triasu i epoce jurajskiej. więcej »
Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Jak kupić bezpiecznie auto używane?

Mimo iż rośnie w Polsce rynek sprzedaży nowych samochodów, większość społeczeństwa szuka sobie auta na rynku wtórnym. Nie tylko przeglądając oferty sprzedaży w Polsce, ale też importując je z zagranicy. więcej »
5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

5 sposobów na pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych

Dzieci uwielbiają słuchać historii swoich krewnych. Fascynują ich dawne zwyczaje, zabawne sytuacje z życia dziadków. Pytają skąd pochodzą i kto należy do ich drzewa genealogicznego. Cóż, opowieści wzmacniają więzi. Jak wpleść je w codzienność? Dowiedz się tego przy okazji święta
Dziadków. więcej »
Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Te pisane przez dzieci i te pisane przez... trochę starsze dzieci. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto ? Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę.  

Opowieści na Czasie

Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami.  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019