Strefa rodzica » Artykuły » Promocja gry stworzona przez dzieci

Promocja gry stworzona przez dzieci

UBISOFT zaangażował najmłodszych graczy w opracowanie części planów promocji swojej najnowszej gry „Starlink – Battle for Atlas”. Kilkuetapowa prac łącząca naukę, grę i podstawy marketingu przyniosła nie tylko efekty w postaci marketingowej akcji, ale była również doskonałą zabawą i okazją do poznania innej strony tworzenia gier.

 

 

Pomysłowość dzieci, nieskrępowana sztywną logiką świata dorosłych, to powód dla którego UBISOFT postanowi zapytać, jak według nich samych powinna wyglądać promocja skierowanej do nich gry.

 

Kosmiczne warsztaty
Przygoda z UBISOFT i Starlink zaczęła się już we wrześniu, kiedy to 30-osobowa grupa 8-12-latków spotkała się na specjalnie przygotowanych i otwartych warsztatach „Ale Kosmos”. Właśnie Kosmos, miejsce w którym rozgrywa się akcja gry „Starlink – Battle for Atlas”, był tematem przewodnim spotkania. Zainaugurował je Karol Wójcicki, popularyzator astronomii i twórca bloga „Z głową w gwiazdach”, wykładem, który w przystępny i prosty sposób wprowadził uczestników w koncept międzygalaktycznych podróży. Po części wykładowej, dzieci przystąpiły do pracy kreatywnej, gdzie pod okiem animatorów tworzyły śmiałe koncepcje, które w kreatywny sposób miały promować grę. W czasie warsztatów wyobraźnia najmłodszych stworzyła całą paletę koncepcji, które stały się kanwą do dalszych prac nad akcją marketingową.

 

 

Jak tłumaczy Anna Kubica, Brand Manager UBISOFT w Polsce:

„Dzieci są najbardziej kreatywnymi osobami za Ziemi. Myślą nieszablonowo, dlatego zapytaliśmy ich wprost, jak chciałyby, żeby wyglądałą promocja gry stworzonej dla nich. Po warsztacie, dokonaliśmy syntezy wskazywanych kierunków i działań. Zdecydowanie najwięcej pomysłów dotyczyło współpracy z youtuberem, a dokładnie zorganizowania „domówki” z jednym z ich idoli z Youtube.”

 

 

 

Domówka blisko gwiazd

 

 

Pomysł zmaterializował się 16 października 2018 roku na ostatnim piętrze jednego z warszawskich wieżowców – blisko gwiazd, jak przystało na grę o kosmosie. UBISOFT zorganizował Domówkę, na której gościem specjalnym był Blowek – jeden z najpopularniejszych młodych gamerów na polskim Youtubie.

 

 

 

 

Event, zgodnie ze wskazaniami z warsztatów miał być okazją do przetestowania najnowszej gry UBISOFT, skorzystania z wiedzy zawodowego gracza oraz zagrania u boku, a może nawet przeciwko, swojemu idolowi. Ponadto, była to niezwykła okazja do świetnej zabawy i możliwość obycia międzygalaktycznej podróży jako pilot własnego statku kosmicznego w świecie „Starlink – Battle for Atlas”.

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Jak pomóc dziecku przełamać lęk? więcej » x
Zobacz » Artykuły
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane. więcej »
Wspólny posiłek - wspólny czas!

Wspólny posiłek - wspólny czas!

W dzisiejszych czasach, pełnych obowiązków i ciągłego pośpiechu, wspólny posiłek to moment, w którym cała rodzina spotyka się w jednym miejscu i poświęca sobie nawzajem kilkanaście cennych minut. Przedstawiamy zasady dobrej atmosfery podczas wspólnych posiłków... więcej »
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Okazuje się, że nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Niektóre maluchy są szczególnie znudzone podczas posiłku, który przeciąga się w nieskończoność, a jedynym sposobem na jego zjedzenie jest włączenie bajki. Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! więcej »
Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Niechęć dziecka do jedzenia produktów mlecznych spędza sen z powiek wielu rodzicom. Maluch intensywnie się rozwija, dlatego chcemy dostarczyć jego ciału i umysłowi niezbędnych składników odżywczych. Jednak co zrobić (i czego nie robić), gdy nasza pociecha nie akceptuje mleka? Przede wszystkim: zachować spokój. I przeczytać ten artykuł! więcej »
Koncerty - 5 powodów, dla których wydarzenia muzyczne cieszą się popularnością

Koncerty - 5 powodów, dla których wydarzenia muzyczne cieszą się popularnością

Istnieje wiele różnych pomysłów na to, jak spędzić wolny czas. Popularnością cieszą się, między innymi, koncerty. Różnorodne wydarzenia muzyczne mogą być naprawdę świetnym rozwiązaniem w wielu przypadkach i z rozmaitych powodów. więcej »
Smaczne i zdrowe łakocie dla dzieci - poznaj najlepsze przepisy

Smaczne i zdrowe łakocie dla dzieci - poznaj najlepsze przepisy

Dzieci chętnie sięgają po słodkie przekąski, jednak nie wszystkie łakocie są dla nich zdrowe. Dowiedz się, jakie desery warto podawać najmłodszym, by zapewnić im zrównoważony rozwój. więcej »
"Panda i banda" autora "Madagaskaru" w kinach już od piątku 24 maja!
Patronat CzasDzieci.pl

"Panda i banda" autora "Madagaskaru" w kinach już od piątku 24 maja!

Nieprzypadkowo filmy wideo z pandami robią furorę w internecie. Bo czyż może być coś bardziej uroczego od małej pandy? Tym razem zagubiony futrzak trafi na duży ekran - będzie jednym z bohaterów filmu animowanego "Panda i banda" więcej »
Kampania Kolejowe ABC

Kampania Kolejowe ABC

To ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego. To także źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. więcej »
Zapisz się na MamaGO Camp!

Zapisz się na MamaGO Camp!

Zastanawiasz się, jak wrócić do formy po urodzeniu dziecka? Chciałabyś zgubić kilogramy, które pojawiły się w czasie ciąży? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. MamaGO Camp to obozy dla mam i dzieci, które zregenerują twoje ciało i duszę. więcej »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie? Jak sprawić, by się jej nie bało? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane.  

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

Młodzież czyta: Dystopie

W kolejnej odsłonie ?polecanek? dla młodzieży chciałabym zwrócić uwagę na konkretny rodzaj książek. Mianowicie ? Antyutopie. Wiele tytułów z tego gatunku jest powszechnie znanych i doczekało...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019