Strefa rodzica » Artykuły » Urodziny dziewczynki - co podarować?

Urodziny dziewczynki - co podarować?powiększ

Urodziny dziewczynki - co podarować?

Zabawki dla dzieci, szczególnie mniejszych, nie mają jakiegoś jednoznacznie ustalonego podziału na zabawki chłopięce i dziewczęce. Oczywiście z pewnością przede wszystkim dziewczynka ucieszy się z lalki i domku dla niej. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że zarówno klocki, zabawki edukacyjne, kolejki i różnego rodzaju pojazdy wzbudzają analogiczną ekscytację u chłopca i u dziewczynki. Wybierając prezent dla dziewczynki nie dajmy się złapać w pułapkę myślenia stereotypami.


Pojazdy dla dzieci
Prezent na urodziny dla dziewczynki powinien przede wszystkim odpowiadać jej aktualnemu wiekowi i związanym z nim potrzebami. Z reguły - zanim dziecko zasiądzie na dobre przed komputerem - z wielką pasją najpierw raczkuje, potem chodzi, biega i jeździ. Warto więc zainwestować w pojazd odpowiadający ten potrzebie nieustannego ruchu (także z myślą o przyszłym zdrowiu małej damy). W zależności od wieku mamy do wyboru: interaktywne chodziki, pchacze, wózki dla lalek, a także hulajnogi (przystosowane już dla dzieci od 18. miesiąca życia) oraz rowerek biegowy.


Zabawki edukacyjne oraz interaktywne
Zabawki na urodziny dla dziewczynki mogą również odpowiadać nabywanym stopniowo przez dziecko umiejętnościom. Po okresie mat edukacyjnych, stolików przychodzi czas na pierwsze klocki i puzzle. W przypadku tych drugich na początku powinny być one duże i z niewielką ilością szczegółów. Z czasem puzzle będą się zmniejszać, a liczba elementów na obrazku zacznie rosnąć. Wbrew pozorom na prezent urodzinowy dla dziewczynki doskonale nadają się klocki Lego. W zależności od wieku dziecka mogą być to najprostsze zestawy lego duplo, które z czasem zmienią się w bardziej zaawansowaną technologię. Z pomocą kolejnych klocków dziewczynkę można wprowadzić do świata robotyki i programowania. Uwierzcie, pokocha tę zabawę równie mocno jak chłopiec.


Zestawy tematyczne dla dziewczynki
Około 2-3 roku życia dziecko ma ogromną potrzebę odgrywania ról. Najpierw kopiuje rodziców, potem innych najbliższych, w końcu inspiruje się osobami, które widzi w bajkach. Ta potrzeba naśladownictwa zostanie z dzieckiem na dłużej. Należy jej uczynić za dość, w ten sposób dziecko nie tylko uczy się wielu rzeczy na temat otaczającego do świata, doskonali motorykę, zdolności manualne, lecz także kształci swoje kompetencje społeczne. Nikomu już chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważne są one we współczesnym świecie. Dla dziecka na urodziny można więc zakupić zestaw policjanta, lekarza, fryzjerki itp. W ten sposób dziecko otrzyma dodatkową inspirację do zabawy, a na jej realizację nie trzeba będzie długo czekać. 


Zabawki na urodziny dla dziewczynki: a może kolejka?
Jednym z pokutujących w naszej wyobraźni stereotypów jest to, że kolejkami, torami i wszelkiego rodzaju platformami dla pojazdów. A to nie prawda. Rozbudowane konstrukcje, szczególnie te wykonane z dbałością o szczegóły, jak na przykład oryginalne kolejki drewniane, zawsze przyciągną uwagę dziewczynki. Rozbudowane tory, z dużą ilością pojazdów ćwiczą koncentrację, zdolność logicznego myślenia, kalkulację wynikową. Takie zabawki dla dziewczynki na urodziny mogą posłużyć jej kilka dobrych lat.


W domku dla lalek oczywiście nie ma nic złego. Kupienie na prezent dla dziewczynki lalki, sukienki albo pluszowej zabawki też jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak szukamy czegoś, co pobudzi wyobraźnię, będzie stymulować dalszy rozwój i będzie współgrało z rozwojem dziecka, zdecydujmy się raczej na zabawki interaktywne, puzzle, układanki, klocki albo zabawki ruchowe - hulajnogi bądź rowerki. Rodzice małych dziewczynek z pewnością będą nam wdzięczni, one zresztą i teraz, i w przyszłości też.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Nowe przygody Stasia Pętelki! więcej » x
Zobacz » Artykuły
Nowe przygody Stasia Pętelki!

Nowe przygody Stasia Pętelki!

"Mamo, Tato, chciałbym mieć pieska!" - to zdanie, który słyszał prawdopodobnie prawie każdy rodzic. Dzieci chętnie wyobrażają sobie jak wspaniale byłoby mieć pupila. A co się dzieje, gdy pies naprawdę zamieszka z przedszkolakiem i jego rodziną? Przekonali się o tym Staś Pętelka i jego młodsza siostra Jadzia. więcej »
Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Poznajemy świat z Biblioteczką Montessori! Kolejne tytuły już dostępne!

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim dzieci, tworząc trwałe i piękne materiały edukacyjne. Są one stworzone zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zasób słownictwa, a także poszerzać wiedzę o świecie. więcej »
Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Jak określić datę poczęcia dziecka? Sprawdź

Kiedy para stara się o dziecko to współżyje w okresie płodnym. Jest to w sumie około 7 dni w miesiącu, z czego najbardziej płodny jest dzień owulacji i dzień przed nim. Czy istnieje sposób, by dowiedzieć się dokładnie, kiedy dziecko zostało poczęte? Jak to obliczyć? Podpowiadamy. więcej »
Jak wybrać idealną spacerówkę?

Jak wybrać idealną spacerówkę?

Wybór idealnej spacerówki to spore wyzwanie dla rodzica ? maluch spędza w niej naprawdę sporo czasu. Wózek musi sprostać więc jego wymaganiom, ale także wymaganiom rodzica. więcej »
10 największych lęków najmłodszych

10 największych lęków najmłodszych

Najmłodsi wykazują wiele lęków, dlatego trudno jest czasem przekonać je do tego, że przy nas nic im nie grozi. Dzisiaj przedstawimy wam cenne wskazówki jak pomóc dziecku wyzbyć się jego największych lęków. więcej »
Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Czy kolejność urodzenia ma wpływ na osobowość dziecka?

Jak kolejność urodzenia kształtuje charakter dziecka? Czy istnieją różnice pomiędzy jedynakami, najstarszymi a najmłodszymi dziećmi? Czy ma to wpływ na osobowość? więcej »
Europa w Polsce

Europa w Polsce

O Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni słyszeliśmy już niejednokrotnie - nie tylko ze względu na mnogość inicjatyw, jakie podejmują, ale także z racji tego, że są nasi - z Krakowa. więcej »
Twój pomysł na wystrój wnętrza

Twój pomysł na wystrój wnętrza

Wystrój wnętrza to wizytówka domu. Urządzając mieszkanie lub remontując pomieszczenie, zależy nam na estetyce wykonania i solidnych materiałach. więcej »
Witaminy dla dzieci - które są rozpuszczalne w wodzie, a które w tłuszczach?

Witaminy dla dzieci - które są rozpuszczalne w wodzie, a które w tłuszczach?

Rozwój dzieci przebiega w zawrotnym tempie! W związku z tym, potrzebne są im odpowiednie witaminy, które wesprą nie tylko codzienne funkcjonowanie, lecz także procesy zachodzące w dojrzewającym organizmie. Stąd też warto zaczerpnąć chociaż odrobinę wiedzy - które witaminy są szczególnie ważne i jakie znaczenie ma fakt, że niektóre z nich rozpuszczają się w wodzie, a inne w tłuszczach? więcej »
Obchody Światowego Dnia Mleka

Obchody Światowego Dnia Mleka

8 czerwca 2019 r. odbyły się obchody Światowego Dnia Mleka, którego inicjatorami były Centrum Tradycji Mleczarstwa-Muzeum Mleka w Grajewie i Miasto Grajewo. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Po co dziecku pluszowy miś?

Po co dziecku pluszowy miś?

Okazuje się, że niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci.  

Konkurs dla przedszkoli

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie

Moje zajęcia na czasie, czyli jak wprowadzam pojęcie czasu - konkurs dla nauczycieli przedszkolnych!  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  

Wydarzenie Na Czasie

Europa w Polsce

Europa w Polsce

Europejski Maraton Artystyczny to międzynarodowy projekt w formie warsztatów. Zajęcia skierowane są do osób, które zajmują się edukacją dzieci  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019