Strefa rodzica » Artykuły » Poradnik rodzicielski: jak korzystać i jak nie korzystać z tabletu

Poradnik rodzicielski: jak korzystać i jak nie korzystać z tabletupowiększ

Poradnik rodzicielski: jak korzystać i jak nie korzystać z tabletu

Tablet może być naprawdę przydatnym urządzeniem dla całej rodziny. Przedstawiamy krótki poradnik dla zatroskanych rodziców, którzy zastanawiają się: "Czy ten cały tablet jest na pewno odpowiedni dla mojej pociechy? Bo w telewizji mówili, że…". Uspokajamy – tablet jest dla ludzi – i tych dużych, i tych trochę mniejszych. Warto jedynie przestrzegać kilku zasad, by korzystanie z niego było bezpieczne.

 

Porada 1.

Tego nie rób: Twój maluch nie nauczył się jeszcze chodzić, ale już umie znaleźć ulubioną bajkę na tablecie, którą ogląda przy okazji każdego spaceru w wózku.

Tak wolno: Twoje dziecko ma skończone 4 lata i korzysta z tabletu nie dłużej niż 30 minut dziennie.

 

Porada 2.

Tego nie rób: Dziecko ma absolutną swobodę podczas korzystania z urządzenia. Wchodzi na strony, na które akurat ma ochotę.

Tak wolno: Tablet, którego używa dziecko, ma włączoną tzw. „kontrolę rodzicielską”. Rodzic ma wgląd do treści, które przegląda dziecko.

 

Porada 3.

Tego nie rób: Tablet służy do usypiania. Dziecko ogląda na nim bajki w łóżku chwilę przed zaśnięciem.

Tak wolno: Dziecko ma dostęp do tabletu tylko w ciągu dnia. Mądrzy rodzice wiedzą, że promieniowanie emitowane z monitora nie wpływa korzystanie na zasypianie i jakość snu.

 

Porada 4.

Tego nie rób: Maluch nie chce zjeść posiłku, więc tablet rozprasza jego uwagę, a mama może spokojnie nakarmić swoją pociechę, która wpatruje się w ekran jak zaczarowana.

Tak wolno: Dziecko nie korzysta z tabletu podczas posiłku, treningu czystości lub w nagrodę za dobre sprawowanie. Na zabawę z tabletem jest wyznaczony czas, który nie koliduje z innymi zajęciami i nie jest rodzajem nagrody, lecz formą rozrywki lub edukacji.

 

Porada 5.

Tego nie rób: Tablet znajduje się 5 cm od twarzy dziecka i w ten sposób maluch przegląda treści.

Tak wolno: Tablet znajduje się nie mniej niż 25 cm od twarzy i ma wbudowaną aplikację, która sygnalizuje dziecku, gdy ta odległość się zmniejsza.

 

Porada 6.

Tego nie rób: Dziecko spędza wolny czas na korzystaniu z urządzeń elektronicznych. To jego ulubiona i jedyna forma rozrywki.

Tak wolno: Tablet i inne urządzenia są tylko jedną z form spędzania czasu. Inne rozrywki są dla dziecka równie atrakcyjne.

 

Porada 7.

Jaki tablet wybrać, by był funkcjonalny i bezpieczny dla całej rodziny? Przed wyborem urządzenia mobilnego dla dziecka warto sprawdzić, czy oferuje dodatkowe zabezpieczenia. W takie rozwiązania został wyposażony na przykład Huawei MediaPad M5 lite. Rodzice mogą stworzyć dedykowane konto dla dzieci. Będzie odblokowywane za pomocą odcisku palca. Dzięki temu ich pociechy będą widzieć i korzystać z aplikacji, które opiekunowie uznają za stosowane. Tablet oferuje także tryb ochrony oczu, który redukuje szkodliwe dla wzroku niebieskie światło. Jednocześnie automatycznie dopasowuje jasność ekranu do otoczenia. Dodatkowo Huawei MediaPad M5 lite może sygnalizować dzieciom, aby odsunęły od siebie ekran, jeśli ten znajdzie się od oczy w odległości bliższej niż 25 cm. Tablet automatycznie rozpozna też, kiedy urządzenie będzie trzymane pod nietypowym kątem i zasugeruje zmianę postawy ciała. Rodzic może też tak ustawić tablet, by dostęp nie przekraczał 60 minut z częstotliwością raz, dwa lub trzy razy w ciągu dnia. Oprócz tego tablet został wyposażony w stylowe pióro M Pen lite, które rodzicowi umożliwia sporządzanie osobistych notatek na ekranie tabletu, a dziecku kreatywną aktywność twórczą.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Bydgoszcz na weekend więcej » x
Zobacz » Artykuły
Bydgoszcz na weekend

Bydgoszcz na weekend

Bydgoszcz to miasto, w którym nie sposób się nudzić! Obojętnie czy ma się 5 lat czy 50. Przekonajcie się sami. więcej »
Runmaggedon dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Runmaggedon dla Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami w Polsce, czyli Runmaggedon łączy wyzwanie sportowe z integracją zespołów pracowniczych i wsparciem szczytnego celu. Uczestnicy Runmaggedonu pomaganie mają we krwi. Teraz mogą wesprzeć Komitet Ochrony Praw Dziecka więcej »
Pierwsze urodziny - prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Pierwsze urodziny - prezenty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Roczek to długo wyczekiwana chwila przez rodziców, dziadków, chrzestnych i wszystkich innych członków rodziny brzdąca. Goście zwykle intensywnie zastanawiają się nad odpowiednim prezentem dla rocznego dziecka. Okazuje się, że wybór wcale nie jest trudny! Zobacz, jakie zabawki okażą się najlepszym prezentem na pierwsze urodziny i dlaczego zadowolone będzie z nich nie tylko dziecko, ale też jego rodzice. więcej »
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami! więcej »
Konkurs - Moje ulubione miejsca do biegania
Patronat CzasDzieci.pl

Konkurs - Moje ulubione miejsca do biegania

Zapraszamy najmłodszych fanów biegania do kolejnego konkursu; "Moje lubione miejsca do biegania", w którym zadaniem uczestników jest przedstawienie w dowolnej formie (opis, rysunek, zdjęcie) z krótkim uzasadnieniem, najlepszych miejsc na jogging. więcej »
Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera nowego serialu "Taffy" w Boomerangu

Jak pies z kotem? a może z szopem? Premiera nowego serialu "Taffy" w Boomerangu

Boomerang przedstawia nowego bohatera! Buszujący w śmieciach szop - Taffy - przebiera się za kota i zadomawia w rezydencji Pani Majętnej. Wierny przyjaciel właścicielki, pies Bentley wie, kim tak naprawdę jest nowy lokator i zrobi wszystko, żeby się go pozbyć. Premiera już 15 lipca więcej »
Fast food w dziecięcej diecie

Fast food w dziecięcej diecie

Dzieci uwielbiają potrawy typu fast food, i jest to fakt, z którym trudno dyskutować. Nawet najwyborniejsza zupa pomidorowa czy najpiękniej wysmażony kotlet schabowy w starciu z pizzą, burgerami, hot-dogami lub frytkami mają w opinii małych smakoszy bardzo nikłe szanse powodzenia... więcej »
Ogród dla dzieci - sprawdź jakie atrakcje i zabawy możesz przygotować w ogrodzie

Ogród dla dzieci - sprawdź jakie atrakcje i zabawy możesz przygotować w ogrodzie

Często w okresie wakacyjnym maluchy nudzą się. Zwłaszcza latem, warto zorganizować we właściwy sposób czas swoim pociechom, kiedy mają one przerwę od przedszkola czy szkoły. Możliwości jest bardzo dużo, jednak jednym z najlepszych rozwiązań jest stworzenie atrakcji dzieciom we własnym ogrodzie. więcej »
Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Zostań smart rodzicem - 5 aplikacji stworzonych dla mam

Która mama w dzisiejszych czasach nie posiada smartfona? Niewielkie urządzenie ma prawie każdy i coraz chętniej sięgamy po aplikacje na telefon ułatwiające codzienne obowiązki. Bankowość mobilna? Prawdziwy hit! Zakupy z dostawą do domu? Ultrawygoda! Dlaczego więc nie wprowadzić rodzicielstwa na nowoczesne tory? Usprawnij opiekę przy maluszku z dedykowaną aplikacją dla mam! więcej »
Głowa pełnych szalonych pomysłów! Prezentujemy zdjęcia z filmu Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki
Patronat CzasDzieci.pl

Głowa pełnych szalonych pomysłów! Prezentujemy zdjęcia z filmu Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki

Prezentujemy galerię zdjęć z wybuchowej komedii o najbardziej wyluzowanym konstruktorze świata... więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019