Strefa rodzica » Artykuły » Jak spędzać czas z dzieckiem, by było szczęśliwe?

Jak spędzać czas z dzieckiem, by było szczęśliwe?powiększ

Jak spędzać czas z dzieckiem, by było szczęśliwe?

Już niedługo wielkie święto najmłodszych – Dzień Dziecka. Dzieciaki uwielbiają dostawać prezenty. Z wypiekami na twarzy oglądają nowe podarunki. Jednak najcenniejszym prezentem jaki możemy podarować naszym pociechom jest… wspólnie spędzony czas.

 

McDonald’s wie o tym doskonale, dlatego z okazji Dnia Dziecka przygotowała wspaniałe rodzinne atrakcje: malowanie twarzy, modelowane balony, upominki oraz pamiątkowe rodzinne fotografie. Nie może Was zabraknąć! Więcej szczegółów znajdziecie pod linkiem https://mcdonalds.pl/dzien-dziecka.

 

To właśnie chwile, które poświęcamy na zabawę i rozmowę z dziećmi sprawiają, że maluchy są szczęśliwe, czują się kochane i bezpieczne. W tym wyjątkowym dniu warto sprezentować swoim dzieciom to, co najpiękniejsze! Co jeszcze uszczęśliwi dzieciaki?

 

Zabawy na świeżym powietrzu
To gratka nie tylko dla dzieci, ale i dla Was, bo jest okazja, by przypomnieć sobie ulubione zabawy z dzieciństwa. Wystarczy uzbroić się w dobry humor i kilka ciekawych pomysłów: wyłączcie komputery, odłóżcie telefony i zaproponujcie swoim pociechom podróż w czasie! Pamiętacie grę w podchody? Albo w berka? A może mamy tu fanów gry w klasy? Na pewno niejedna mama grała także w gumę. Gwarantujemy, że śmiechu będzie co niemiara, a nuda nie ma szans!


Wspólne gotowanie
Gotowanie z dzieciakami to prawdziwe… kuchenne rewolucje! Wspólne przygotowywanie posiłków niesie za sobą wiele korzyści dla rozwoju maluchów: rozwija zdolności poznawcze, manualne, pobudza kreatywność i przede wszystkim jest świetną zabawą edukacyjną. Wspólne gotowanie jest również okazją do długich rozmów. Spróbujecie?


Sportowe emocje
Na wielbicieli sportowych rozrywek czekają liczne parki rozrywki, parki wodne, wesołe miasteczka czy ścianki wspinaczkowe. W takich miejscach baterie ładują się super szybko, a uśmiech nie schodzi twarzy. No i każdy znajdzie coś dla siebie. Sport to świetna okazja, by zacieśnić więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem na przykład podczas nauki jazdy na rowerze lub wspólnego pływania.


Zabawy plastyczne
Wspaniale rozwijają kreatywność maluchów! Kto wie, może masz w domu przyszłego artystę? Pozwól mu rozwijać talent! Przygotujcie kredki, flamastry, farby, kolorowe papiery, barwne materiały, klej, nożyczki i inne potrzebne akcesoria. Następnie puśćcie wodze fantazji i do dzieła! Ciekawe inspiracje plastyczne znajdziecie tutaj  -> http://czasdzieci.pl/inspiracje/.


Wspólne „nicnierobienie” :)
A jeśli nie masz pomysłu na super zabawę… nie szkodzi! Leniuchowanie z dzieckiem bywa równie przyjemne i każdy powinien sobie pozwolić na chwilę relaksu! Rozłóżcie na trawie koc, chwyćcie się za ręce i obserwujcie obłoki – jakie kształty rozpoznacie?


Każdy dzień to nowa przygoda, okazja, by poznawać świat, spędzać czas w gronie najbliższych i robić wspaniałe rzeczy! Pamiętajmy o tym, nie tylko w Dzień Dziecka. McDonald’s codziennie szeroko otwiera drzwi swoich restauracji  przed całą rodzinką – spędzicie tu razem wiele miłych chwil !


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Wyruszcie szlakiem "Polskich Księżniczek" więcej » x
Zobacz » Artykuły
Wyruszcie szlakiem "Polskich Księżniczek"

Wyruszcie szlakiem "Polskich Księżniczek"

Historia nie jest waszym konikiem? A może jest zupełnie na odwrót i to wasza mocna strona? W obu przypadkach z pewnością pokochacie nauczyciela jakim jest Historiusz ? skrzat, który zabierze was w podróż w czasie. A jaką trasą? Szlakiem polskich księżniczek! więcej »
Już w lipcu złożycie wniosek o 500+ na pierwsze dziecko

Już w lipcu złożycie wniosek o 500+ na pierwsze dziecko

Od tego dnia nie obowiązuje już kryterium dochodowe, świadczenie będzie zatem wypłacane na wszystkie dzieci do 18 roku życia. więcej »
Czas na spotkanie - 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci już we wrześniu!
Patronat CzasDzieci.pl

Czas na spotkanie - 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci już we wrześniu!

Już po raz szósty, między 21 a 29 września, odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci - filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów. więcej »
Klocki konstrukcyjne - kreatywnie spędzony czas

Klocki konstrukcyjne - kreatywnie spędzony czas

Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci potrzebują odpowiednich narzędzi czyli zabawek, by mogły realizować swój kreatywny potencjał. Nie muszą to być wcale skomplikowane zabawki. Wystarczy spojrzeć na klocki, by zobaczyć, jak proste przedmioty otwierają drogę do wielu godzin inspirującej zabawy. więcej »
Trampoliny ogrodowe

Trampoliny ogrodowe

Jak wiadomo skakanie daje dużo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Z nadejściem wiosny, kiedy dzień staje się dłuższy, każdy szuka rozrywki poza domem... więcej »
"W trakcie zajęć dzieci zdobywają i rozwijają umiejętności przydatne do poznawania siebie i świata"

"W trakcie zajęć dzieci zdobywają i rozwijają umiejętności przydatne do poznawania siebie i świata"

Wywiad z Dorotą Piwowarczyk ? specjalistką ds. edukacji w Bramie Poznania/CTK TRAKT. więcej »
Jak skutecznie chronić się przed kleszczami?

Jak skutecznie chronić się przed kleszczami?

Okres od marca do czerwca to czas, w którym częstotliwość pojawiania się kleszczy jest zwiększona. Jak zatem skutecznie chronić przed kleszczami siebie i swoich najbliższych? więcej »
Alergia u dziecka - jak rozpoznać przyczynę?

Alergia u dziecka - jak rozpoznać przyczynę?

Dzieciństwo jest okresem, kiedy to mały organizm, w tym układ immunologiczny, są w trakcie ciągłego rozwoju. Z tego powodu bardzo często okazuje się, że odporność dziecka jest wciąż niewystarczająca, aby obronić się przed czynnikami zewnętrznymi. Dochodzi wówczas do rozwoju różnego rodzaju alergii.
więcej »
Novakid.pl - nowoczesna nauka języka angielskiego dla dzieci

Novakid.pl - nowoczesna nauka języka angielskiego dla dzieci

Czas spędzony przed komputerem stają się produktywny i rozwijający. Dzieci są wciągnięte w świat języka angielskiego i nie mogą oderwać się od nauki. więcej »
Ścieżka dźwiękowa z filmu Aladyn już do kupienia!

Ścieżka dźwiękowa z filmu Aladyn już do kupienia!

Dajcie się ponieść ponadczasowym piosenkom, które zachwyciły miliony dzieci i dorosłych na całym świecie! Album zawiera piosenki w polskiej wersji językowej! więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019