Strefa rodzica » Artykuły » Nowinki » 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dziecipowiększ

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci zbliża się wielkimi krokami. Warto zobaczyć, co jeszcze znalazło się w programie poza filmowymi atrakcjami. Pełny harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie www.kinodzieci.pl, bilety do kupienia w kasach kin.

 

 

Święto dla młodych i najmłodszych widzów startuje już 21 września i potrwa do 29 września, jednak wydarzenia towarzyszące rozpoczną się już w najbliższy weekend, 14 i 15 września, dlatego już dziś zapraszamy na:

 

Rodzinny weekend z Kinem Dzieci, czyli bezpłatne pokazy filmowe i warsztaty plastyczne w warszawskich klubokawiarniach i instytucjach kultury. W tym roku nasi najmłodsi widzowie zbliżą się do świata przyrody i będą mogli obejrzeć „Zestaw filmów krótkich: natura z bliska” (kategoria wiekowa 4+), składający się z pięciu filmów i podejmujący zagadnienia związane z różnorodnością natury i dbaniem o środowisko. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Szymon Gotowski - trener, edukator i animator dziecięcy i młodzieżowy. Podczas warsztatów będziemy tworzyć drewniane eko-drabinki, które będą małymi stacjami pogody wraz ze zwierzęcymi pomocnikami. Miejsca spotkań: Klubokawiarnia Życie jest fajne – miejsce pracy dorosłych autystów, Wars i Sawa w Nowym Teatrze, Rodzinna Klubokawiarnia Praska, U króla Maciusia w Muzeum POLIN, Klubokawiarni Kofifi. Z kolei w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski  zagramy specjalny zestaw filmów dotyczący sztuki i zaprosimy na warsztaty związane z wystawą sensoryczną Dotknij sztuki, które poprowadzi Hanna Zwierzchowska, edukatorka U–jazdowskiego.

 

 

Na dzień przed startem 6. MFF Kino Dzieci (20 września godz. 17:00-18:30, Kino Muranów), wykładem Wojciecha Eichelbergera pt. „Emocje – jak o nich rozmawiać z dziećmi?” rozpoczniemy Kino Dzieci o wychowaniu – cykl warsztatów i wykładów dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Następnie ze specjalistkami z Instytutu Edukacji Pozytywnej  Małgorzatą Nowicką i Aleksandrą Wzorek zaprosimy na wykład i dyskusję z użyciem fragmentów filmów z tegorocznego programu festiwalu „Film jako narzędzie do rozmowy o emocjach dzieci” (24 września, godz. 17:00-18:30, Kinoteka) oraz warsztat dla nauczycieli, szczególnie wychowawców „Jak dbać o zdrowie emocjonalne dzieci w szkole?” (25 września, godz. 16:30-18:30, Kino Muranów). W ramach programu {Nauczyciel w Centrum} zaprosimy też na specjalne oprowadzanie z działaniami warsztatowymi dla nauczycieli i edukatorów, pt. „Sztuka nas dotyka – jak rozmawiać z dziećmi o ich odbiorze sztuki?” (Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, 23 września, od 18:00-20:00, wstęp wolny). Uczestników oprowadzą Anna Szary – kuratorka wystawy, historyczka sztuki i edukatorka oraz Aleksandra Rajska – psycholożka, pedagożka teatru i edukatorka.

 

Dla młodych widzów (kategoria wiekowa 6+ i 9+) lubiących rozmawiać o filmie i świecie, który nas otacza, przygotowaliśmy Dyskusyjne kółko filmowe. Partnerem tego wydarzenia jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, a kółko poprowadzi Dorota Mieszek, filmoznawczyni i nauczycielka. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy jest też współorganizatorem warsztatów filmowych dla szkół i warsztatów rodzinnych zatytułowanych Trampolina do kina, które poprowadzi Magdalena Bryll – filmowiec, ilustratorka i animatorka kultury.

 

Podobnie jak w ubiegłych edycjach, po wybranych filmach w 4 weekendowe dni festiwalu, seansom filmowym w Kinie Muranów i Kinotece, towarzyszyć będzie prawie 40 warsztatów kreatywnych. Na warsztatach uszyjemy m.in. własnego Muminka i Zdziśkowe (Misiek Zdzisiek - ukochany pluszowy miś Basi) portfeliki na drobne, stworzymy hełmy godne prawdziwych wikingów i wiele, wiele innych. Za koncepcje i prowadzenie odpowiadać będą Magda Bravo i Szymon Gotowski.

 

Kino Dzieci jest zawsze blisko literatury dziecięcej. W tej edycji, po wybranych seansach, ulubione fragmenty książek przeczytają festiwalowiczom m.in. Michał Nogaś („Dzieci z Bullerbyn”), Anna Dziewit-Meller („W Dolinie Muminków”) oraz Weronika Wawrzkowicz („Kuba Guzik i maszynista Łukasz”). Po obejrzeniu filmowych adaptacji, książkowe tytuły dla dzieci będzie można nabyć na stoiskach najlepszych dziecięcych wydawnictw.

 

 

W tej edycji trafimy też na Ostry dyżur literacki, ale bez obaw! Tu ubrani w kitle specjaliści od literatury dla dzieci aplikują tylko rekomendacje książek oraz filmów z festiwalu, zawsze indywidualnie dobrane do wieku, preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych i filmowych dziecka.

 

Razem z Meble VOX – partnerem głównym 6. MFF Kino Dzieci od trzech lat odmieniamy przestrzeń kina, wnosząc w nią namiastkę domowego ciepła. W tej edycji razem z naszym partnerem przygotowujemy zabawę w „Najmniejszych botaników świata”. Na stoisku współorganizowanym ze sklepem botanicznym ro_ślinka nauczymy się kolegować z roślinami, rozłożymy je na małe części i poskładamy w piękny organizm. Porozmawiamy o tym, czy rośliny mają pamięć i czy widzą, co się dzieje dokoła.

 

Na finał festiwalu odbędziemy wyprawę do początków kina. Filmom Charliego Chaplina, Georgesa Mélièsa i Bustera Keatona akompaniować na żywo będzie zespół Enchanted Hunters. Podczas występu Magdaleny Gajdzicy i Małgorzaty Penkalli można spodziewać się wyjątkowej muzycznej podróży, od delikatnych instrumentów akustycznych po burzę syntezatorów. Świat kina niemego przybliży nam podczas krótkich wstępów do filmów Korek Bojanowski.

 

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

 

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto st. Warszawa, Kreatywna Europa

 

Patroni medialni: AMS, Co Jest Grane 24, Czas Dzieci, Wysokie Obcasy, Książki. Magazyn do czytania, Filmweb, Film New Europe, Going, Kino, Lubimy czytać, Ładne Bebe, Nasze Miasto, Przedszkola.edu.pl, Radio TOK FM, Ryms, Wirtualna Polska

 

Partner główny: VOX

 

Więcej informacji: kinodzieci.pl

Facebook: 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci na Facebooku

Wydarzenie Kino Dzieci o Wychowaniu na Facebooku

Instagram

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: ,,Basia'' - kultowa polska animacja jest już... więcej » x
Zobacz » Artykuły » Nowinki
EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS to magazyn dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, który w przystępny i nietuzinkowy sposób rozwija kompetencje językowe najmłodszych. więcej »
6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. MFF Kino Dzieci to nie tylko filmy. Sprawdźcie najważniejsze wydarzenia nadchodzącego festiwalu! więcej »
,,Basia'' - kultowa polska animacja jest już na DVD!

,,Basia'' - kultowa polska animacja jest już na DVD!

Pierwszą część animowanej serii ?Basia? można już oglądać w domowym zaciszu. Od 4 września w przedsprzedaży, przygody ulubienicy przedszkolaków, dostępne są w sieci salonów Empik. Serial na DVD w szerokiej dystrybucji od 23 września! więcej »
Książki na czasie - sierpień 2019

Książki na czasie - sierpień 2019

Zgodnie z kalendarzem astronomicznym mamy jeszcze lato zatem warto w pamięci zachować wakacyjne książki. Znajdziecie w nich zabawne zabawy językiem polskim, niezwykle zabawne i pełne wiedzy książki o elektryczności, naturze, czasie i chorobach. Poznacie także tajniki naszego ciała oraz widzę o tym czy 5 minut to dużo czasu. W sierpniu nie zabrakło też znanych i lubianych bohaterów.

Zapraszamy zatem na książkowe podsumowanie sierpnia.
więcej »
Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Zapraszamy Was dzisiaj do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością skrzydeł i różnorodnością. Nie trzeba planować podróży na inne kontynenty, by zobaczyć te egzotyczne okazy. W Warszawie powstała właśnie jedyna Motylarnia na Mazowszu. więcej »
Emocjonujący wyścig! - Little Racer na Nintendo Swich

Emocjonujący wyścig! - Little Racer na Nintendo Swich

mocjonująca rywalizacja na krętych torach w malowniczym otoczeniu błękitnego nieba i śnieżnobiałych chmur, niebezpieczny wyścig na zalanym ognistoczerwoną lawą pogorzelisku, wyczerpująca walka wśród rozgrzanych słońcem piramid czy mrożące krew w żyłach starcie na skutej lodem trasie rozciągającej się dookoła igloo ? to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi będziecie mieli okazję zmierzyć się w najnowszej, wydanej właśnie przez All In! Games grze, Little Racer! więcej »
Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu? więcej »
Pierwszy raz w przedszkolu

Pierwszy raz w przedszkolu

Niebawem zacznie się nowy rok szkolny, także dla maluchów. W artykule piszemy o tych, które właśnie zaczynają swoją przygodę z przedszkolem. więcej »
Szkolny LOOZZ z Biedronką

Szkolny LOOZZ z Biedronką

Doskonale rozumiejąc potrzeby młodych odbiorców i wymagania rodziców, firma St. Majewski wprowadza na rynek nową markę artykułów tekstylnych o nazwie ?LOOZZ?. Produkty z tej linii to m.in. plecaki, piórniki oraz saszetki, których głównymi zaletami są: funkcjonalność, jakość, modne wzornictwo i atrakcyjna cena. WyLOOZZowana kolekcja dostępna będzie wyłącznie w ofercie sieci sklepów Biedronka od dnia 5 sierpnia br. więcej »
Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Chociaż operacje plastyczne piersi nie należą do zabiegów tanich, wiele kobiet z nich korzysta. Szczególnie dotyczy to matek, których piersi na skutek ciąży i karmienia utraciły swoją objętość, kształt i jędrność, a na skórze pojawiły się rozstępy. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019