Warszawa

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

English Matters KIDS to kwartalnik do nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, który w przystępny i nietuzinkowy sposób rozwija kompetencje językowe najmłodszych, przekazując im wiedzę za pomocą zabaw, gier i kolorowych, przykuwających oko grafik.

 

Magazyn składa się z licznych wierszyków, komiksów, piosenek oraz wszelkiego rodzaju ćwiczeń mających za zadanie zaktywizować korzystających z nich uczniów, dzięki czemu proces nauki – zamiast kojarzyć się z nudą i pracą – przypomina zabawę, i postępuje w dużo bardziej naturalny sposób, niż dzieje się to z przyswajaniem informacji za pośrednictwem standardowych metod stosowanych w szkole.

 

Dużym atutem magazynu jest sam tworzący go zespół, na który składają się - doskonale zaznajomieni ze strategiami kształcenia językowego dzieci - specjaliści zarówno polskiego, jak i brytyjskiego pochodzenia. Zapewniana przez nich wysoka jakość oraz całkowita poprawność językowa treści pozwala dzieciom na zbudowanie solidnych podstaw dla postępującego procesu nauki, co odgrywa szczególnie ważną rolę na samym początku ich przygody z angielszczyzną, gdy wchłaniane informacje utrwalają się wyjątkowo mocno, wpływając na dalszy jej rozwój. Co więcej, oprócz wykwalifikowanych nauczycieli i językoznawców, nad ostateczną postacią magazynu czuwają też same dzieci, które wydawcy zaangażowali  do roli recenzentów pisma, by zyskać pewność, że jest ono jak najbardziej atrakcyjne dla docelowej grupy jego odbiorców. 

 

Sam mechanizm zaznajamiania najmłodszych z słówkami i formami gramatycznymi obcego pochodzenia opiera się na stopniowym wprowadzaniu coraz to bardziej zaawansowanych informacji w formie najprzeróżniejszych łamigłówek, gier czy kolorowanek, dzięki czemu dzieci nie czują się przytłoczone nadmiarem wiadomości, a więc przyswajają je w bardziej naturalny sposób. Pomagają im w tym również zamieszczane na końcu przerobionych lekcji materiały utrwalające, które mają na celu zebranie zdobytej wiedzy w nowych i atrakcyjnych formach.  Ciekawe i niestandardowe zadania sprawiają, że skupieni na zabawie i mierzeniu się ze stawianymi przed nimi wyzwaniami uczniowie rozwijają swoje zdolności językowe niemal nieświadomie, bez poczucia towarzyszącego im często w szkole przymusu nauki.

 

Po części jest to niewątpliwie zasługą wyjątkowej szaty graficznej magazynu, która przykuwa oko czytelników swoimi  barwnymi ilustracjami, wyrazistą czcionką i zabawnymi postaciami, nie dając jednocześnie mogącego utrudniać przyswajanie informacji wrażenia przesytu. Wszystkie zadania i rysunki są bowiem ukazane w przejrzystej formie, na utrzymanym w stonowanych barwach tle, a pomiędzy faktycznymi treściami i obrazkami zachowana jest równowaga, dzięki której kolory i zdjęcia nie odwracają uwagi od tekstu, ale go eksponują bądź uzupełniają.

 

Graficznym atutem pisma są też ułatwiające jego nawigację ikonki, pozwalające zorientować się, czego dotyczy lub wymaga dane zadanie, co jest szczególnie przydatne podczas samodzielnej pracy rodziców z dzieckiem w domu. Magazyn może być bowiem wykorzystywany zarówno w szkołach, jak i domowym zaciszu, a częściowo nawet – w przypadku starszych uczniów - do indywidualnych starań kursantów.

 

Ogromną zaletą kwartalnika są też interaktywne udogodnienia, takie jak możliwość skanowania kodów QR w celu łatwiejszego odnajdywania i odtwarzania filmików i nagrań, do których odsyłają poszczególne ćwiczenia, czy też sposobność pobrania ze strony internetowej magazynu www.emkids.pl  dodatkowych materiałów, nagrań MP3 i kolorowanek do wydruku. Naukę ułatwiają też zamieszczane pod lekcjami słowniczki, wskazówki i klucze odpowiedzi, pozwalające na lepszą kontrolę rozwoju językowego korzystających z magazynu dzieci.

 

 

Bogactwo ilustracji, gier, zabaw, treści językowych oraz artykułów dotyczących kształcenia najmłodszych  - to wszystko odnaleźć można w magazynie ,,English Matters KIDS”, który z powodzeniem rozbudza w dzieciach pasję do nauki języka angielskiego, stymuluje ich rozwój i kreatywność, objaśnia tajemniczo brzmiące słówka obcego pochodzenia i doskonali umiejętności językowe uczniów, jednocześnie dostarczając im mnóstwa przyjemności i dobrej zabawy.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć