Strefa rodzica » Artykuły » Nowinki » EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiegopowiększ

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

English Matters KIDS to kwartalnik do nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, który w przystępny i nietuzinkowy sposób rozwija kompetencje językowe najmłodszych, przekazując im wiedzę za pomocą zabaw, gier i kolorowych, przykuwających oko grafik.

 

Magazyn składa się z licznych wierszyków, komiksów, piosenek oraz wszelkiego rodzaju ćwiczeń mających za zadanie zaktywizować korzystających z nich uczniów, dzięki czemu proces nauki – zamiast kojarzyć się z nudą i pracą – przypomina zabawę, i postępuje w dużo bardziej naturalny sposób, niż dzieje się to z przyswajaniem informacji za pośrednictwem standardowych metod stosowanych w szkole.

 

Dużym atutem magazynu jest sam tworzący go zespół, na który składają się - doskonale zaznajomieni ze strategiami kształcenia językowego dzieci - specjaliści zarówno polskiego, jak i brytyjskiego pochodzenia. Zapewniana przez nich wysoka jakość oraz całkowita poprawność językowa treści pozwala dzieciom na zbudowanie solidnych podstaw dla postępującego procesu nauki, co odgrywa szczególnie ważną rolę na samym początku ich przygody z angielszczyzną, gdy wchłaniane informacje utrwalają się wyjątkowo mocno, wpływając na dalszy jej rozwój. Co więcej, oprócz wykwalifikowanych nauczycieli i językoznawców, nad ostateczną postacią magazynu czuwają też same dzieci, które wydawcy zaangażowali  do roli recenzentów pisma, by zyskać pewność, że jest ono jak najbardziej atrakcyjne dla docelowej grupy jego odbiorców. 

 

Sam mechanizm zaznajamiania najmłodszych z słówkami i formami gramatycznymi obcego pochodzenia opiera się na stopniowym wprowadzaniu coraz to bardziej zaawansowanych informacji w formie najprzeróżniejszych łamigłówek, gier czy kolorowanek, dzięki czemu dzieci nie czują się przytłoczone nadmiarem wiadomości, a więc przyswajają je w bardziej naturalny sposób. Pomagają im w tym również zamieszczane na końcu przerobionych lekcji materiały utrwalające, które mają na celu zebranie zdobytej wiedzy w nowych i atrakcyjnych formach.  Ciekawe i niestandardowe zadania sprawiają, że skupieni na zabawie i mierzeniu się ze stawianymi przed nimi wyzwaniami uczniowie rozwijają swoje zdolności językowe niemal nieświadomie, bez poczucia towarzyszącego im często w szkole przymusu nauki.

 

Po części jest to niewątpliwie zasługą wyjątkowej szaty graficznej magazynu, która przykuwa oko czytelników swoimi  barwnymi ilustracjami, wyrazistą czcionką i zabawnymi postaciami, nie dając jednocześnie mogącego utrudniać przyswajanie informacji wrażenia przesytu. Wszystkie zadania i rysunki są bowiem ukazane w przejrzystej formie, na utrzymanym w stonowanych barwach tle, a pomiędzy faktycznymi treściami i obrazkami zachowana jest równowaga, dzięki której kolory i zdjęcia nie odwracają uwagi od tekstu, ale go eksponują bądź uzupełniają.

 

Graficznym atutem pisma są też ułatwiające jego nawigację ikonki, pozwalające zorientować się, czego dotyczy lub wymaga dane zadanie, co jest szczególnie przydatne podczas samodzielnej pracy rodziców z dzieckiem w domu. Magazyn może być bowiem wykorzystywany zarówno w szkołach, jak i domowym zaciszu, a częściowo nawet – w przypadku starszych uczniów - do indywidualnych starań kursantów.

 

Ogromną zaletą kwartalnika są też interaktywne udogodnienia, takie jak możliwość skanowania kodów QR w celu łatwiejszego odnajdywania i odtwarzania filmików i nagrań, do których odsyłają poszczególne ćwiczenia, czy też sposobność pobrania ze strony internetowej magazynu www.emkids.pl  dodatkowych materiałów, nagrań MP3 i kolorowanek do wydruku. Naukę ułatwiają też zamieszczane pod lekcjami słowniczki, wskazówki i klucze odpowiedzi, pozwalające na lepszą kontrolę rozwoju językowego korzystających z magazynu dzieci.

 

 

Bogactwo ilustracji, gier, zabaw, treści językowych oraz artykułów dotyczących kształcenia najmłodszych  - to wszystko odnaleźć można w magazynie ,,English Matters KIDS”, który z powodzeniem rozbudza w dzieciach pasję do nauki języka angielskiego, stymuluje ich rozwój i kreatywność, objaśnia tajemniczo brzmiące słówka obcego pochodzenia i doskonali umiejętności językowe uczniów, jednocześnie dostarczając im mnóstwa przyjemności i dobrej zabawy.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci więcej » x
Zobacz » Artykuły » Nowinki
EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS - magazyn do nauki języka angielskiego

EnglishMatters KIDS to magazyn dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, który w przystępny i nietuzinkowy sposób rozwija kompetencje językowe najmłodszych. więcej »
6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. MFF Kino Dzieci to nie tylko filmy. Sprawdźcie najważniejsze wydarzenia nadchodzącego festiwalu! więcej »
,,Basia'' - kultowa polska animacja jest już na DVD!

,,Basia'' - kultowa polska animacja jest już na DVD!

Pierwszą część animowanej serii ?Basia? można już oglądać w domowym zaciszu. Od 4 września w przedsprzedaży, przygody ulubienicy przedszkolaków, dostępne są w sieci salonów Empik. Serial na DVD w szerokiej dystrybucji od 23 września! więcej »
Książki na czasie - sierpień 2019

Książki na czasie - sierpień 2019

Zgodnie z kalendarzem astronomicznym mamy jeszcze lato zatem warto w pamięci zachować wakacyjne książki. Znajdziecie w nich zabawne zabawy językiem polskim, niezwykle zabawne i pełne wiedzy książki o elektryczności, naturze, czasie i chorobach. Poznacie także tajniki naszego ciała oraz widzę o tym czy 5 minut to dużo czasu. W sierpniu nie zabrakło też znanych i lubianych bohaterów.

Zapraszamy zatem na książkowe podsumowanie sierpnia.
więcej »
Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Zapraszamy Was dzisiaj do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością skrzydeł i różnorodnością. Nie trzeba planować podróży na inne kontynenty, by zobaczyć te egzotyczne okazy. W Warszawie powstała właśnie jedyna Motylarnia na Mazowszu. więcej »
Emocjonujący wyścig! - Little Racer na Nintendo Swich

Emocjonujący wyścig! - Little Racer na Nintendo Swich

mocjonująca rywalizacja na krętych torach w malowniczym otoczeniu błękitnego nieba i śnieżnobiałych chmur, niebezpieczny wyścig na zalanym ognistoczerwoną lawą pogorzelisku, wyczerpująca walka wśród rozgrzanych słońcem piramid czy mrożące krew w żyłach starcie na skutej lodem trasie rozciągającej się dookoła igloo ? to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi będziecie mieli okazję zmierzyć się w najnowszej, wydanej właśnie przez All In! Games grze, Little Racer! więcej »
Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu? więcej »
Pierwszy raz w przedszkolu

Pierwszy raz w przedszkolu

Niebawem zacznie się nowy rok szkolny, także dla maluchów. W artykule piszemy o tych, które właśnie zaczynają swoją przygodę z przedszkolem. więcej »
Szkolny LOOZZ z Biedronką

Szkolny LOOZZ z Biedronką

Doskonale rozumiejąc potrzeby młodych odbiorców i wymagania rodziców, firma St. Majewski wprowadza na rynek nową markę artykułów tekstylnych o nazwie ?LOOZZ?. Produkty z tej linii to m.in. plecaki, piórniki oraz saszetki, których głównymi zaletami są: funkcjonalność, jakość, modne wzornictwo i atrakcyjna cena. WyLOOZZowana kolekcja dostępna będzie wyłącznie w ofercie sieci sklepów Biedronka od dnia 5 sierpnia br. więcej »
Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Chociaż operacje plastyczne piersi nie należą do zabiegów tanich, wiele kobiet z nich korzysta. Szczególnie dotyczy to matek, których piersi na skutek ciąży i karmienia utraciły swoją objętość, kształt i jędrność, a na skórze pojawiły się rozstępy. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019