Warszawa

Letnia Akademia LiveKid

Letnia Akademia LiveKid

Dziewięciu wyjątkowych prelegentów, setki zapisanych Gości, 540 minut edukacyjnych spotkań dla Rodziców. Tak w cyfrach podsumować można projekt Letniej Akademii LiveKid. Co to za inicjatywa? Skąd wziął się pomysł na wakacyjną akademię edukacyjną? Odpowiadamy na te pytania.


Nie ma wakacji od edukacji!

Do takiego wniosku doszli organizatorzy Letniej Akademii LiveKid. “Wakacje to idealny czas, by poświęcić chwilę na poszerzenie rodzicielskiej wiedzy i umiejętności. A co pomoże w tym lepiej, jeśli nie doświadczenie, które eksperci mogą przekazać rodzicom?” opowiada Izabela Witek, organizatorka wydarzenia.
I rzeczywiście to właśnie na doświadczeniu oparto ideę Akademii. “Zaprosiliśmy prelegentów z naprawdę różnych branż. Gościmy pedagogów, terapeutów, prawników, blogerów, pisarzy. Dla nas istotna jest wiedza, jaką są w stanie przekazać rodzicom, którzy przychodzą na nasze spotkania. To właśnie doświadczenie i chęć podzielenia się wiedzą sprawiają, że Letnia Akademia cieszy się coraz większym zainteresowaniem”.

 

Letnia Akademia - gdzie, kiedy i dla kogo?

Największym plusem Letniej Akademii jest brak konieczności wyjścia z domu. Organizatorzy polecają przygotować sobie dobrą herbatę lub inny ulubiony napój, usiąść w wygodnym fotelu i...zdobywać wiedzę! Wszystkie webinaria Akademii odbywają się online i są całkowicie bezpłatne (sprawdź tutaj). W każdy czwartek o godzinie 20:00 rozpoczyna się godzina pełna inspiracji, informacji i rozmów na ważne tematy. Rodzic, opiekun, czy właściciel placówki wczesnoszkolnej - w ofercie Letniej Akademii każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Prelegenci

Cały cykl został zainaugurowany wieczorem 3 lipca, przez spotkanie z Iwoną Michniewicz, certyfikowaną edukatorką Pozytywnej Dyscypliny. Była mowa o założeniach metody Pozytywnej Dyscypliny oraz jej korzyściach dla rodziców i opiekunów.

 

Obecnie poznaliśmy już cały “rozkład jazdy” tego wydarzenia. Gośćmi nadchodzących spotkań będą m.in.: Mądra Babcia, czyli Beata Borucka, Małgorzata Musiał z bloga Dobra Relacja czy Marek Przystaś z klubu dla dzieci Duckie Deck.

 

A kim właściwie jest organizator?

LiveKid sam w sobie to aplikacja mobilna oraz internetowa do zarządzania żłobkami i przedszkolami. Łączy personel placówki oraz rodziców dzieci. Z jednej strony rozwiązuje problemy dyrektorów, którzy spędzają długie godziny na biurokratycznych obowiązkach, a z drugiej umożliwia rodzicom lepsze i szybsze otrzymywanie informacji o potrzebach dziecka. Zespół LiveKid, odpowiedzialny za organizację Letniej Akademii, ma swoją siedzibę w Krakowie, gdzie pracuje nad ciągłym rozwojem aplikacji oraz kolejnymi projektami edukacyjnymi.

 

Opinie

Zarówno LiveKid, jak i Akademia cieszą się bardzo dobrą opinią wśród dyrektorów i nauczycieli placówek wczesnoszkolnych. Tak o organizatorach mówi właścicielka żłobka Lechitki, Anna Świderska: “Ogromnym atutem LiveKid jest płynny kontakt rodzic – wychowawca. O podliczaniu rachunków nie wspomnę, bo to jest oczywiste. Podobają nam się również ostatnie nowości”.

 

Rzeczywiście - nowości nie brakuje! LiveKid może poszczycić się pozycją lidera na rynku aplikacji dla żłobków i przedszkoli, a i tak nie spoczywa na laurach. Prócz doskonalenia funkcjonalności, stawia sobie za cel edukowanie - czego efektem jest trwająca obecnie Letnia Akademia LiveKid.

 

Plany na przyszłość

Organizatorzy nie zdradzają jeszcze, co będzie się działo, gdy Letnia Akademia dobiegnie końca. “Możecie być pewni, że szykujemy dla Was same niespodzianki!” - śmieje się Maria Czyżycka, organizatorka. “Nasi goście pokochali Letnią Akademię i na pewno nie zawiodą się kolejnymi wydarzeniami, jakie dla nich przygotowujemy.”
Cóż - w takim razie, opłaca się śledzić działania LiveKid i czujnie wypatrywać wszelkich nowych zapowiedzi. A tymczasem - zarezerwować sobie czwartkowe wieczory na edukację z LiveKid!

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć