Warszawa

Nowe przygody Stasia Pętelki!

„Mamo, Tato, chciałbym mieć pieska!” - to zdanie, który słyszał prawdopodobnie prawie każdy rodzic. Dzieci chętnie wyobrażają sobie jak wspaniale byłoby mieć pupila. A co się dzieje, gdy pies naprawdę zamieszka z przedszkolakiem i jego rodziną? Przekonali się o tym Staś Pętelka i jego młodsza siostra Jadzia.

 

 

Okazuje się, że czasami dziecięce wyobrażenia nie spotykają się z rzeczywistością. Nauczenie się przebywania z nowym domownikiem chwilę trwa, a początki bywają trudne. Szczeniaczki mogą być hałaśliwe, gryzą ulubione kapcie i załatwiają potrzeby nie tam, gdzie trzeba. Książka w obrazowy sposób uświadamia dziecku realia życia ze zwierzęciem, obowiązki mu towarzyszące. Nie zniechęca do posiadania pupila, ale zwraca uwagę na to, że nie będzie to jedynie zabawa ze słodką puchatą kulką. Na szczęście Staś i Jadzia mają bardzo mądrych, cierpliwych rodziców.

 

Krótkie rozdziały dostosowane są do możliwości poznawczych maluchów. Opowiadają między innymi o spacerze z psem, wizycie u weterynarza i psich przyzwyczajeniach. Odbiór ułatwiają kolorowe, bogate ilustracje.

 

Książka pokazuje dzieciom jak przygotować mieszkanie na nowego domownika, jakie przyjemności i obowiązki niesie ze sobą posiadanie psa. Opowiada także o tym jak wygląda życie zwierząt w schronisku i podpowiada jak można zaangażować się w pomoc i wolontariat.

 

Polecamy tę bardzo przyjemną w odbiorze, edukacyjną pozycję. My już polubiliśmy Stasia Pętelkę!

 

 


Rodzice młodszych dzieci, na pewno chętnie sięgną także po serię książek o dwuletniej Jadzi Pętelce. Jak każdy maluch, Jadzia mierzy się z wieloma wyzwaniami, takimi jak mycie zębów, siusianie do nocnika czy zasypianie.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć