Strefa rodzica » Artykuły » Nowinki » Nowe przygody Stasia Pętelki!

Nowe przygody Stasia Pętelki!

„Mamo, Tato, chciałbym mieć pieska!” - to zdanie, który słyszał prawdopodobnie prawie każdy rodzic. Dzieci chętnie wyobrażają sobie jak wspaniale byłoby mieć pupila. A co się dzieje, gdy pies naprawdę zamieszka z przedszkolakiem i jego rodziną? Przekonali się o tym Staś Pętelka i jego młodsza siostra Jadzia.

 

 

Okazuje się, że czasami dziecięce wyobrażenia nie spotykają się z rzeczywistością. Nauczenie się przebywania z nowym domownikiem chwilę trwa, a początki bywają trudne. Szczeniaczki mogą być hałaśliwe, gryzą ulubione kapcie i załatwiają potrzeby nie tam, gdzie trzeba. Książka w obrazowy sposób uświadamia dziecku realia życia ze zwierzęciem, obowiązki mu towarzyszące. Nie zniechęca do posiadania pupila, ale zwraca uwagę na to, że nie będzie to jedynie zabawa ze słodką puchatą kulką. Na szczęście Staś i Jadzia mają bardzo mądrych, cierpliwych rodziców.

 

Krótkie rozdziały dostosowane są do możliwości poznawczych maluchów. Opowiadają między innymi o spacerze z psem, wizycie u weterynarza i psich przyzwyczajeniach. Odbiór ułatwiają kolorowe, bogate ilustracje.

 

Książka pokazuje dzieciom jak przygotować mieszkanie na nowego domownika, jakie przyjemności i obowiązki niesie ze sobą posiadanie psa. Opowiada także o tym jak wygląda życie zwierząt w schronisku i podpowiada jak można zaangażować się w pomoc i wolontariat.

 

Polecamy tę bardzo przyjemną w odbiorze, edukacyjną pozycję. My już polubiliśmy Stasia Pętelkę!

 

 


Rodzice młodszych dzieci, na pewno chętnie sięgną także po serię książek o dwuletniej Jadzi Pętelce. Jak każdy maluch, Jadzia mierzy się z wieloma wyzwaniami, takimi jak mycie zębów, siusianie do nocnika czy zasypianie.


Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko? więcej » x
Zobacz » Artykuły » Nowinki
Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu? więcej »
Pierwszy raz w przedszkolu

Pierwszy raz w przedszkolu

Niebawem zacznie się nowy rok szkolny, także dla maluchów. W artykule piszemy o tych, które właśnie zaczynają swoją przygodę z przedszkolem. więcej »
Szkolny LOOZZ z Biedronką

Szkolny LOOZZ z Biedronką

Doskonale rozumiejąc potrzeby młodych odbiorców i wymagania rodziców, firma St. Majewski wprowadza na rynek nową markę artykułów tekstylnych o nazwie ?LOOZZ?. Produkty z tej linii to m.in. plecaki, piórniki oraz saszetki, których głównymi zaletami są: funkcjonalność, jakość, modne wzornictwo i atrakcyjna cena. WyLOOZZowana kolekcja dostępna będzie wyłącznie w ofercie sieci sklepów Biedronka od dnia 5 sierpnia br. więcej »
Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Powiększanie piersi, czyli sposób na jędrny biust po karmieniu dziecka

Chociaż operacje plastyczne piersi nie należą do zabiegów tanich, wiele kobiet z nich korzysta. Szczególnie dotyczy to matek, których piersi na skutek ciąży i karmienia utraciły swoją objętość, kształt i jędrność, a na skórze pojawiły się rozstępy. więcej »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. więcej »
Książki na czasie - Lipiec 2019

Książki na czasie - Lipiec 2019

Jeśli myślicie, że wydawcy w wakacje odpoczywają? to chcemy Was zaskoczyć. Choć pewnie część z nich udała się właśnie na zasłużony odpoczynek to pomyśleli o nas - miłośnikach czytania i dzięki temu zapraszamy Was na nasze podsumowanie lipca. Miłej lektury! więcej »
Historia przystępna dla najmłodszych

Historia przystępna dla najmłodszych

Dzieci od 6 lat
Recenzja książki "Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność" więcej »
Jak zachęcić dziecko do czytania?

Jak zachęcić dziecko do czytania?

Chcesz zachęcić dziecko do częstszego sięgania po książki, ale nie wiesz jak to zrobić? Jak sprawić, by czas spędzony na czytaniu był przyjemnością? więcej »
Letnia Akademia LiveKid

Letnia Akademia LiveKid

Dziewięciu wyjątkowych prelegentów, setki zapisanych Gości, 540 minut edukacyjnych spotkań dla Rodziców. więcej »
5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami! więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019