Strefa rodzica » Artykuły » Nowinki » Uczucia Gucia - poznajemy emocje!

Uczucia Gucia - poznajemy emocje!

Uczucia i emocje są obecne w naszym życiu każdego dnia. Niektóre są przyjemne, od innych najchętniej ucieklibyśmy gdzie pieprz rośnie. Małe dzieci nierzadko mają kłopot z rozpoznaniem i poradzeniem sobie z trudnymi emocjami – bo przecież dopiero uczą się świata i odkrywają samych siebie. Sympatyczny Gucio, bohater wyjątkowej serii książek, może być dla maluchów wspaniałym przewodnikiem w tej „emocjonalnej” podróży!

 

Kim jest Gucio?

 

Bohater serii to sympatyczny jednorożec Gucio, który jest… po prostu dzieckiem! Chodzi do przedszkola, ma rodziców, przyjaciół i uwielbia się bawić. W zależności od nastroju magiczna grzywa Gucia zmienia kolor. Gdy Gucio jest szczęśliwy – grzywa mieni się kolorami tęczy. Natomiast gdy coś pójdzie nie tak i Gucio jest smutny, przestraszony albo się złości – grzywa przybiera inny kolor.


Historyjki, które bawią i uczą


„Uczucia Gucia” autorstwa Aurélii Chien Chow Chine to wyjątkowa seria książeczek, dzięki którym dzieci uczą się rozpoznawania różnych rodzajów emocji i radzenia sobie z nimi. Każda opowiada inną historię, np. o strachu, złości czy smutku. Na przykładzie jednorożca Gucia dzieci dowiadują się, jak rozpoznać te emocje i co zrobić, by sobie z nimi poradzić. Czytając historyjkę, każdy maluch bez trudu może utożsamić się z głównym bohaterem, gdyż zachowania Gucia odpowiadają różnym zachowaniom dzieci w wieku przedszkolnym.


Na końcu każdego opowiadania autorka proponuje technikę relaksacyjną, która pozwala uporać się z nieprzyjemnymi emocjami i przywraca uśmiech na dziecięcą buzię!

 


O autorce i tajemniczej sofrologii…


Aurélia Chien Chow Chine, twórczyni sympatycznego Gucia, z zawodu graficzka,  zawsze interesowała się psychologią dziecięcą. Gdy została mamą, postanowiła skierować swoją karierę zawodową w kierunku sofrologii, czyli nauki o technikach relaksacyjnych bazujących między innymi na ćwiczeniach oddechowych. Techniki te pomagają oswoić emocje, z którymi często trudno sobie poradzić. Sofrologia jest dyscypliną, której celem jest  poprawa jakości życia poprzez poszerzenie naszej świadomości i osiągnięcie stanu równowagi.


Odkąd mały Gucio „narodził się” w sercu i na papierze, pomaga Aurélii w pracy – wspólnie udzielają porad w gabinecie oraz organizują warsztaty relaksacji i zarządzania emocjami w domach kultury i w szkołach.


Tę wyjątkową parę warto zaprosić do domu! Z jej pomocą dzieci nauczą się nazywać swoje emocje i radzić sobie z nimi tak, by poczuć się lepiej. Dzięki precyzyjnym ilustracjom bez trudu wykonają ćwiczenia razem z Guciem, a gdy zajdzie potrzeba powtórzą je razem z rodzicami. Zachęcamy do ćwiczeń i dzieci, i dorosłych!

 

Dowiedz się więcej na: uczuciagucia.pl
 


Lubisz CzasDzieci.pl?
Zobacz także: Gratka dla graczy - Poradnik do Robloxa więcej » x
Zobacz » Artykuły » Nowinki
Gratka dla graczy - Poradnik do Robloxa

Gratka dla graczy - Poradnik do Robloxa

Wszystkim graczom, zarówno początkującym, jak i fascynatom, polecamy naszą nowość - wyjątkowy i wyczerpujący przewodnik po świecie Robloxa. więcej »
Czy widzisz Felusia? - "Feluś Kocimiętki. Niewidzialny Kot"

Czy widzisz Felusia? - "Feluś Kocimiętki. Niewidzialny Kot"

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest mieć wymyślonego przyjaciela? Rzecz niełatwa i jednocześnie mało prawdopodobna, a jednak mała Ala zaprzyjaźnia się z kotkiem, którego nikt nie widzi. Mały, słodki, puszysty przyjaciel znaleziony na grządce kapusty. Przedstawiamy Państwu Felusia Kocimiętkę, który nieźle namiesza w życiu małej Ali. więcej »
Książki na Czasie - Marzec 2019

Książki na Czasie - Marzec 2019

Popularne powiedzenie - "w marcu jak w garcu" - mówi o tym, że trzeci miesiąc roku, w którym żegnamy zimę, a witamy wiosnę potrafi zaskoczyć. Czasem jednego dnia świeci słońce, które rozgrzewa powietrze do kilkunastu stopni i pada śnieg. A czy wydawcy zamieszali w marcu, jak w garcu? Zapraszamy na nasze zestawienie, w którym zestawiliśmy odrobinę magii, ekologii, historii, wiedzy oraz miłości. więcej »
Międzynarodowy Dzień książki dla dzieci

Międzynarodowy Dzień książki dla dzieci

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, to dobry moment żeby przypomnieć jak ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci jest czytanie, oraz zachęcić do rozwiązania krótkiego quizu z wiedzy o książkach. więcej »
Pierwsze, dziecięce zakochania!

Pierwsze, dziecięce zakochania!

Czy nasze pociechy naprawdę mogą się zakochać? więcej »
Bajkowe przeboje MiniMini+

Bajkowe przeboje MiniMini+

"Bajkowe przeboje MiniMini+" to najnowszy album zawierający melodyjne i skoczne piosenki z uwielbianych przez dzieci bajek: "Myszka w pask", "Dzielny Lew Eryk" oraz "Księżniczka Hania i Grymasek". więcej »
Wyjątkowe, weekendowe „Poranki w Multikinie"

Wyjątkowe, weekendowe „Poranki w Multikinie"

To już kolejny weekendowy poranek w Multikinie. Nasze najmłodsze pociechy maja okazję obejrzeć film z ich ulubionymi bohaterami, miło spędzić czas, a w wybranych kinach skorzystać z dodatkowych atrakcji. więcej »
Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola. Słuchowisko
Patronat CzasDzieci.pl

Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola. Słuchowisko

Dzieci 3 - 4 lata
Projekt stworzony specjalnie z myślą o trzylatkach adaptujących się do rzeczywistości przedszkolnej. więcej »
Korzyści płynące z lekcji muzyki

Korzyści płynące z lekcji muzyki

Nauka gry na instrumencie może pomóc Twojemu dziecku uwrażliwić ucho na dźwięki oraz uwydatnić jego umiejętności, a co za tym idzie ożywić relacje między rówieśnikami. więcej »
Nowe modele obuwia marki Memo

Nowe modele obuwia marki Memo

Memo - buciki dla Twojego dziecka więcej »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019